Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

VI Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Dodano: Wtorek, 16 lipiec 2019 / Ilość wyświetleń: 1653Fot. Polskie Koleje Linowe Pobiegną pięć razy w ciągu kilku godzin – przed nami VI Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę. Zapisy wciąż trwają.

To wyjątkowe zawody, w których uczestnicy wbiegną pięć razy na różne wzniesienia tego samego dnia. W VI Otwartych Mistrzostwach Zakopanego w Biegu Pod Górę, które odbędą się w najbliższą sobotę, 20 lipca, amatorzy biegów górskich pokonają łącznie ponad cztery kilometry z przewyższeniem sięgającym ponad tysiąca metrów. Zawody będą równocześnie Pucharem Polski w Skyrunningu. Wciąż można się dopisać do listy startowej.

Serię pięciu startów otwiera bieg na Gubałówkę, który rozpocznie się o godz. 8.00 przy dolnej stacji kolei PKL, z metą przy górnej stacji. O godz. 9.30 uczestnicy rozpoczną wspólnie rywalizację na Polanie Szymoszkowej, a o godz. 11.00 wbiegną na Harendę. Następnie co 30 sekund, według kolejności po trzech pierwszych odcinkach, o 12.30 pobiegną na Wielką Krokiew i o godz. 14.00 na Nosal. Zawodników obowiązuje zakaz używania kijów. PKL, podobnie jak pozostali partnerzy zawodów, zapewniają uczestnikom darmowy zjazd po ukończeniu trasy.

– Cieszy nas kolejna wspólna inicjatywa, która łączy stacje narciarskie. Tym razem uczestnicy i kibice biegu będą mieli okazję oglądać piękne lokalizacje latem. Zimą współpracujemy udostępniając narciarzom ośrodki narciarskie za pośrednictwem jednego, wspólnego skipassu, a przy okazji Biegu Pod Górę to biegacze połączą nasz ośrodki – mówi Patryk Białokozowicz
z zarządu PKL.

Mistrzostwa wygrywa uczestnik, którego suma czasów z pięciu biegów będzie najniższa. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne. Ze względu na duży stopień trudności i urodę miejsc, w których rozgrywane są zawody, wchodzą one do cyklu Pucharu Polski w Skyrunningu, czyli biegu powyżej 2 tys. m n.p.m w wymagającym terenie. Zdobyte punkty będą także doliczane do klasyfikacji tegorocznej Zakopiańskiej Ligi Biegowej. W tym roku swój start zadeklarowały m.in. Izabela Zatorska – wielokrotna medalistka mistrzostw świata w biegach górskich oraz Magdalena Kozielska – medalistka mistrzostw Polski w biegach narciarskich.

Celem zawodów jest promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Zakopanego i turystów oraz popularyzowanie miasta wśród biegaczy.

– Ta jedyna w swoim rodzaju rywalizacja na krótkich, lecz bardzo wymagających odcinkach od lat przyciąga polskich i zagranicznych biegaczy górskich. Warto spróbować swoich sił chociaż na jednym z odcinków. To dobra okazja by zacząć swoją przygodę z biegami górskimi – zachęca Leszek Behounek, dyrektor MOSIR-u. w Zakopanem. Mimo wymagającego charakteru zawodów, organizatorzy do startu zapraszają także amatorów.

Chęć przystąpienia do biegów można zgłosić poprzez stronę internetową: www.mosir.zakopane.eu (zapisy on-line trwają do 17 lipca) lub w biurze zawodów w dniach 19 i 20 lipca, jeżeli limit nie zostanie wyczerpany.

Organizatorem wydarzenia jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem, a partnerami: Polskie Koleje Linowe, Stacja Narciarska Harenda, Stacja Narciarska Szymoszkowa oraz Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Zakopane.

Źródło: Polskie Koleje Linowe