Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Czyste Tatry po raz ósmy!

Środa, 10 kwiecień 2019 Już po raz ósmy w ramach projektu Czyste Tatry wolontariusze ruszą na szlaki, by posprzątać góry. Tatrzańskie trasy zostaną oczyszczone z zalegających śmieci, a tysiące miłośników górskich wędrówek i ambasadorzy wydarzenia ponownie przypomną, że o nasz naturalny krajobraz powinniśmy dbać przez cały rok. Tegoroczny finał odbędzie się w ostatni weekend czerwca – 28 i 29.06. w Zakopanem.

Skitury w Tatrach

Środa, 3 kwiecień 2019 W ostatnich latach w Tatrach można obserwować prawdziwy boom narciarstwa skiturowego. Co to właściwie takiego? Skąd wzięła się ta odmiana narciarstwa? Jak zacząć? I czy warto? Oto krótki poradnik dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją skiturową przygodę.
Źródło: Polskie Koleje Linowe

No Limit Kasprowy

Poniedziałek, 18 marzec 2019 23 marca w ramach zawodów No Limit Kasprowy rozegrane zostaną zawody narciarskie w slalomie gigancie z elementami supergiganta na trasie ustawionej w Kotle Goryczkowym.
Fot. Źródło: Muzeum Tatrzańskie

“WOŁANIE W GÓRACH” – PROMOCJA KSIĄŻKI MICHAŁA JAGIEŁŁY

Środa, 13 marzec 2019 Każdy miłośnik Tatr zna książkę "Wołanie w górach" Michała Jagiełły. Historia wypraw ratowniczych TOPR od początku powstania tej organizacji do czasów współczesnych doczekała się nowego wydania. Jest to szczególna edycja. Jej promocja odbędzie się 15 marca w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem.
Michał Kłusak - ambasador akcji Odpowiedzialnie w góry! uczy, jak bezpiecznie przygotować się do narciarskiej przygody. fot. Polskie Koleje Linowe

Odpowiedzialnie w góry! Przygotuj się odpowiednio zanim ruszysz na narty

Czwartek, 7 marzec 2019 Anna Figura, mistrzyni świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim oraz Michał Kłusak, aktualnie najwyżej sklasyfikowany polski narciarz alpejski, ambasadorzy akcji Odpowiedzialnie w góry! organizowanej przez PKL przy wsparciu TOPR i TPN, dzielą się z nami poradami, jak bezpiecznie przygotować się do narciarskiej przygody.

Nie wędruj nocą po Tatrach

Poniedziałek, 4 marzec 2019 Turysto, narciarzu, wędrowcu. Cenisz tatrzańską przyrodę? Zależy ci na dzikości Tatr? Nie wędruj po Tatrach nocą. Tatrzański Park Narodowy wyjaśnia, dlaczego warto zakończyć wycieczkę przed zmierzchem.

Cieszmy się zimą, pamiętajmy o przyrodzie

Wtorek, 26 luty 2019 Zima to dla wielu z nas ulubiona pora roku. Górskie spacery, narciarskie szusy. Coraz więcej osób uprawia też w Tatrach turystykę narciarską. Tymczasem warto wiedzieć, jak i gdzie można uprawiać ten piękny sport, aby nie zaszkodzić przyrodzie, a szczególnie dzikim zwierzętom, dla których ta pora roku bywa ekstremalnie trudna. Zapraszamy do lektury artykułu, którego źródłem jest Tatrzański Park Narodowy.
Grafika: Muzeum Tatrzańskie

"Rzeczpospolita Zakopiańska 1918” – ostatnie oprowadzanie po wystawie

Wtorek, 19 luty 2019 Muzeum Tatrzańskie zaprasza w piątek 22 lutego o godz. 18 do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza na ostatnie oprowadzanie po wystawie "Rzeczpospolita Zakopiańska 1918".
Andrzej Bargiel - jeden z ambasadorów akcji Odpowiedzialnie w góry! Fot. Źródło: Polskie Koleje Linowe

Odpowiedzialnie w góry!

Wtorek, 12 luty 2019 Odpowiedzialnie w góry! Rusza akcja edukacyjna, która ma zwiększyć bezpieczeństwo i świadomość turystów.
Stanisław Karpiel podczas jednego ze spotkań Ludzi Kasprowego Wierchu.

Odszedł Stanisław Karpiel

Wtorek, 5 luty 2019 Zmarł Stanisław Karpiel, narciarz, architekt, znana postać Zakopanego. To nieodżałowana strata i pustka w sercach tych, którzy go znali.