Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Fot. Bogusława Chlipała/Tatrzański Park Narodowy

Oszczędzajmy Tatry nocą

Poniedziałek, 27 luty 2017 - Coraz więcej turystów pieszych wędruje po Tatrach nocą i coraz więcej skiturowców chodzi po zmroku po nartostradach i trasach narciarskich. Nie jest to obojętne dla tatrzańskiej przyrody. Z tego powodu zdecydowaliśmy się wydłużyć okres ograniczenia poruszania się po Parku od zmierzchu do świtu. Zakaz będzie obowiązywał od 1 marca (wcześniej od 1 kwietnia) do 30 listopada - informuje Tatrzański Park Narodowy.
W ramach ferii z Muzeum Tatrzańskim można stworzyć film z Koziołkiem Matołkiem w roli głównej. Źródło: Muzeum Tatrzańskie

OSTATNI TYDZIEŃ FERII Z MUZEUM TATRZAŃSKIM!

Wtorek, 21 luty 2017 Muzeum Tatrzańskie zaprasza w ostatnim tygodniu ferii na warsztaty, zajęcia oraz zwiedzanie galerii z przewodnikiem.
Fot. Archiwum Muzeum Tatrzańskie

Z pasji do nart

Czwartek, 16 luty 2017 W sobotę 18 lutego Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wieczór narciarski "Z pasji do nart" - na opowieść o narciarzach polskich i zagranicznych w nawiązaniu do książki "Magia nart".
Źródło: Polskie Koleje Linowe

Centrum testowe nart na Kasprowym Wierchu

Czwartek, 9 luty 2017 Od początku lutego na Kasprowym Wierchu można testować profesjonalne narty z najnowszych kolekcji Rossignol i Dynastar. Polskie Koleje Linowe udostępniają tam najwyżej położone w kraju centrum testowe nart, a także trasę slalomową, na której można wypróbować sprzęt.

Zagraj w tatrzańskie memo

Środa, 8 luty 2017 Do sprzedaży trafił właśnie dodruk bestsellerowej gry dla całej rodziny „Zwierzęta Tatr”! Zestaw składa się z 96 kartoników z wizerunkami 48 gatunków zwierząt.
Źródło: Polskie Koleje Linowe

Kasprowy Speed Ski

Wtorek, 31 styczeń 2017 Ponad 180 km/h – taką prędkość będzie próbował osiągnąć Dariusz Duda, zjeżdżając na nartach z Kasprowego Wierchu. Jeśli się uda, pobije rekord Polski z 1979 r.
Fot. Kronos Media

Twórczość Mieczysława Króla - Łęgowskiego w Kościelisku

Wtorek, 24 styczeń 2017 20 stycznia, Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku odbył się wernisaż wystawy poświęconej Mieczysławowi Królowi-Łęgowskiemu, zmarłemu niedawno kolekcjonerowi starego narciarskiego sprzętu, rzeźbiarzowi i poecie.

Lawinowe ABC - zapisz się!

Wtorek, 17 styczeń 2017 Tatrzański Park Narodowy zaprasza w ramach akcji „Lawinowe ABC” w dniach 03 – 05.02. na Dni Otwarte Centrum Lawinowego na Kalatówkach. W programie treningi w centrum lawinowym na Kalatówkach z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, testy sprzętów, prelekcje i filmy. Wstęp wolny.

Bohaterowie serialu "Pierwsza Miłość" biorą ślub na Kasprowym Wierchu!

Piątek, 13 styczeń 2017 13 stycznia w telewizji będzie można obejrzeć ślub Marysi i Michała – głównych bohaterów serialu „Pierwsza Miłość”, którzy sakramentalne „tak” powiedzieli na szczycie Kasprowego Wierchu. Święta góra narciarzy od zawsze inspiruje filmowców, romantyzm miejsca doceniają także narzeczeni

W Tatrach nadal zimno

Wtorek, 10 styczeń 2017 W Tatrach nadal panują mrozy. Wyżej możliwe są silne wiatry. Temperatura odczuwalna może być znacznie niższa niż faktyczna. Do wycieczki warto się odpowiednio przygotować.