Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Szlak Znakomitych Zakopiańczyków

Poniedziałek, 11 wrzesień 2017 Chcesz zwiedzić Zakopane? Powędruj otwartym niedawno Szlakiem Znakomitych Zakopiańczyków! Miasto można teraz zwiedzać poznając historie wybitnych mieszkańców, głównie tych, którzy tworzyli klimat miejscowości w 19. wieku oraz w okresie międzywojennym.
Źródło: Tatrzański Park Narodowy

Jesienne wędrówki z przyrodnikami

Czwartek, 7 wrzesień 2017 Tatrzański Park Narodowy zaprasza wszystkich chętnych na jesienne wędrówki z przyrodnikami.
Uczestnicy Biegu po Oddech razem z Justyną Kowalczyk - edycja 2016. Fot. www. ptwm.org.pl

II Bieg po Oddech już w najbliższą niedzielę w Zakopanem

Piątek, 1 wrzesień 2017 3 września w Zakopanem odbędzie się II edycja Biegu po Oddech.
Uczestników biegu wspierać będzie mistrzyni olimpijska oraz ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Justyna Kowalczyk.

Rozpoczęły się 13. Spotkania z Filmem Górskim

Czwartek, 31 sierpień 2017 W Zakopanem rozpoczęło się wielkie święto gór - 13. Spotkania z Filmem Górskim. Aż do niedzieli wieczór pod Giewontem odbywać się będą spotkania z himalaistami, targi outdoorowe, pokazy filmów górskich, promocje książek o górskiej tematyce, warsztaty z ratownikami TOPR i wiele innych atrakcji.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Między górami a muzyką. Wyjątkowe spotkanie w schronisku na Hali Ornak

Piątek, 25 sierpień 2017 Już w sobotę 26 sierpnia Muzeum Tatrzańskie we współpracy ze Schroniskiem Górskim PTTK zaprasza na wyjątkowe spotkanie z cyklu „Letnie wieczory na Ornaku”.
Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Fot. Ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego

Obejrzyj niezwykłe fotografie w schroniskach górskich

Niedziela, 20 sierpień 2017 Wszystkich lubiących górskie wycieczki Muzeum Tatrzańskie zaprasza do obejrzenia archiwalnych zdjęć, które są prezentowane w schroniskach w Dolinie Pięciu Stawów Polskich oraz na Polanie Chochołowskiej. Prezentacja potrwa do końca sierpnia.

Zakopane - polskie Davos

Czwartek, 10 sierpień 2017 Na Gubałówce oraz w galerii Władysława Hasiora w Zakopanem zwiedzać można wystawę prezentującą czasy rozkwitu Zakopanego na przełomie wieków XIX i XX.
Źródło: Polskie Koleje Linowe

82 lata temu ruszyła budowa kolei na Kasprowy Wierch

Czwartek, 3 sierpień 2017 82 lata temu, 1 sierpnia 1935 r. rozpoczęto budowę pierwszej w Polsce kolei linowej na Kasprowy Wierch. Inwestycję, zrealizowaną w rekordowo szybkim tempie, uznano za cud techniczny przedwojennej infrastruktury. Do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Zakopanego i Podhala.
Źródło: Polskie Koleje Linowe

W podróż na Kasprowy Wierch z Sebastianem Karpielem Bułecką

Piątek, 28 lipiec 2017 Od lipca podróżującym na szczyt Kasprowego Wierchu towarzyszy audioprzewodnik, któremu głosu użyczył Sebastian Karpiel Bułecka. Lider zespołu Zakopower na bieżąco informuje turystów o kolejnych etapach podróży, opowiada o tatrzańskiej przyrodzie i ciekawostkach związanych z budową i historią najstarszej w Polsce kolei linowej.
Fot. Marcin Kin

Rozpoczął się atak szczytowy Polaków na K2

Środa, 26 lipiec 2017 Andrzej Bargiel, Janusz Gołąb i Kuba Poburka rozpoczęli atak szczytowy na K2. Andrzej Bargiel chce zjechać z ośmiotysięcznika na nartach.