Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Źródło: Polskie Koleje Linowe

Centrum testowe nart na Kasprowym Wierchu

Czwartek, 9 luty 2017 Od początku lutego na Kasprowym Wierchu można testować profesjonalne narty z najnowszych kolekcji Rossignol i Dynastar. Polskie Koleje Linowe udostępniają tam najwyżej położone w kraju centrum testowe nart, a także trasę slalomową, na której można wypróbować sprzęt.

Zagraj w tatrzańskie memo

Środa, 8 luty 2017 Do sprzedaży trafił właśnie dodruk bestsellerowej gry dla całej rodziny „Zwierzęta Tatr”! Zestaw składa się z 96 kartoników z wizerunkami 48 gatunków zwierząt.
Źródło: Polskie Koleje Linowe

Kasprowy Speed Ski

Wtorek, 31 styczeń 2017 Ponad 180 km/h – taką prędkość będzie próbował osiągnąć Dariusz Duda, zjeżdżając na nartach z Kasprowego Wierchu. Jeśli się uda, pobije rekord Polski z 1979 r.
Fot. Kronos Media

Twórczość Mieczysława Króla - Łęgowskiego w Kościelisku

Wtorek, 24 styczeń 2017 20 stycznia, Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku odbył się wernisaż wystawy poświęconej Mieczysławowi Królowi-Łęgowskiemu, zmarłemu niedawno kolekcjonerowi starego narciarskiego sprzętu, rzeźbiarzowi i poecie.

Lawinowe ABC - zapisz się!

Wtorek, 17 styczeń 2017 Tatrzański Park Narodowy zaprasza w ramach akcji „Lawinowe ABC” w dniach 03 – 05.02. na Dni Otwarte Centrum Lawinowego na Kalatówkach. W programie treningi w centrum lawinowym na Kalatówkach z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, testy sprzętów, prelekcje i filmy. Wstęp wolny.

Bohaterowie serialu "Pierwsza Miłość" biorą ślub na Kasprowym Wierchu!

Piątek, 13 styczeń 2017 13 stycznia w telewizji będzie można obejrzeć ślub Marysi i Michała – głównych bohaterów serialu „Pierwsza Miłość”, którzy sakramentalne „tak” powiedzieli na szczycie Kasprowego Wierchu. Święta góra narciarzy od zawsze inspiruje filmowców, romantyzm miejsca doceniają także narzeczeni

W Tatrach nadal zimno

Wtorek, 10 styczeń 2017 W Tatrach nadal panują mrozy. Wyżej możliwe są silne wiatry. Temperatura odczuwalna może być znacznie niższa niż faktyczna. Do wycieczki warto się odpowiednio przygotować.
Fot. Urząd Miasta Zakopane

Na łyżwy!

Poniedziałek, 2 styczeń 2017 Zakopiańska młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych i gimnazjów może w okresie przerwy świątecznej i ferii zimowych korzystać nieodpłatnie z lodowiska COS OPO Zakopane za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.
Fot. Polskie Koleje Linowe

Startuje sezon na Kasprowym Wierchu!

Poniedziałek, 2 styczeń 2017 1 stycznia ruszyła trasa narciarska w Kotle Gąsienicowym. Wkrótce ruszyć ma Goryczkowa.

Źródło: Tatrzański Park Narodowy

Nie strzelaj w Sylwestra, pomyśl o zwierzętach

Środa, 21 grudzień 2016 Warto w Sylwestra pomyśleć nie tylko o sobie, ale i o tych, którym petardy mogą wyrządzić olbrzymią krzywdę - o zwierzętach. Tatrzański Park Narodowy apeluje, by nie strzelać bez opamiętania petardami. Dzikie zwierzęta mogą przypłacić takiego Sylwestra śmiercią.