Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Nineczka i Witkacy. Wyjątkowa wystawa w Muzeum Tatrzańskim

Poniedziałek, 16 maj 2016 W Muzeum Tatrzańskim (filia na Kozińcu) otwarta została wystawa i historii małżeństwa Witkiewiczów, które trwało od wiosny 1923 roku aż do samobójczej śmierci Witkacego 18 września 1939 r. Prezentowane fotografie w większości wykonane przez Witkiewicza przedstawiają artystyczne portrety Niny oraz wiele sytuacji z ich życia w Zakopanem, podczas wycieczek w Tatry oraz w jej mieszkaniu w Warszawie.
Fot. Witek Kaszkin

Niedźwiedzie w rejonie Kasprowego

Wtorek, 10 maj 2016 Pod koniec kwietnia niemałą medialną sensację wywołały młodociane niedźwiedzie brunatne, które pojawiły się na Myślenickich Turniach i na Kasprowym Wierchu. Niestety jeden z nich nie przeżył. Poniżej zamieszczamy informację od Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Przy polowym ołtarzu. Fot. Krystian Morawetz.

IX Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu

Poniedziałek, 25 kwiecień 2016 Śnieg i zadymka powitały uczestników IX Spotkania Przyjaciół Kasprowego Wierchu, które odbyło się w niedzielę 24 kwietnia. Msza Święta odprawiona została na tarasie górnej stacji kolejki linowej na Kasprowy.

IX Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu

Środa, 13 kwiecień 2016 24 kwietnia na szczycie Kasprowego Wierchu już po raz dziewiąty spotkają się miłośnicy tej góry oraz Tatr, by wziąć udział w Mszy Świętej.
Krokusy na Polanie Chochołowskiej. Fot. Agnieszka Szymaszek

Krokusowy zawrót głowy

Środa, 6 kwiecień 2016 Gdy szczyty Tatr pokryte są jeszcze grubą warstwą śniegu, wiatr hula na graniach i schodzą lawiny, nisko, na słonecznych polanach pojawiają się fioletowe kielichy. To krokusy – zwiastuny wiosny w Tatrach.

Henrik Kristoffersen poprowadzi trening na Kasprowym Wierchu

Piątek, 1 kwiecień 2016 Henrik Kristoffersen - gwiazda tegorocznego cyklu Pucharu Świata, wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Świata Juniorów oraz brązowy medalistą Igrzysk Olimpijskich z 2014 r. poprowadzi trening na Kasprowym Wierchu.
Kolejka dawniej. Źródło: PKL

80 lat temu na Kasprowy wyjechał pierwszy wagonik z turystami

Wtorek, 15 marzec 2016 15 marca 1936 roku pierwszy wagonik wywiózł turystów na Kasprowy, który wkrótce urósł do rangi Świętej Góry Narciarzy. Mija 80 lat od tamtego wydarzenia.

Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim: "Jurek" - film o Jerzym Kukuczce

Czwartek, 10 marzec 2016 Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie i projekcję filmu z cyklu Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim. 11 marca o godz. 18 w Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem będzie można obejrzeć film "Jurek" o wybitnym polskim himalaiście Jerzym Kukuczce.
Mapa: Tatrzański Park Narodowy

Nowe możliwości dla skiturowców w rejonie Kasprowego Wierchu

Wtorek, 8 marzec 2016 Z inicjatywy Tatrzańskiego Parku Nardowego, TOPR-u i PKL-u wyznakowano podejściowy szlak narciarski z Doliny Goryczkowej na Kasprowy Wierch. Biegnie on obszarem udostępnionym dla narciarstwa, ale poza utrzymywanymi trasami. To rozwiązanie powinno zwiększyć bezpieczeństwo narciarzy.

Tatrzański Festiwal Biegowy - tego nie możesz przegapić!

Czwartek, 3 marzec 2016 13 i 14 sierpnia zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników biegów górskich. 13 sierpnia zawodnicy wezmą udział w Tatra Fest Biegu na dystansie ok. 56 kilometrów, którego trasa wiodła będzie z centrum Zakopanego na główną grań Tatr. Dzień później odbędzie się Bieg Świstaka - krótszy, ale za to z niespodziankami. Zapisy ruszają 21 marca.