Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Grand Prix 12. Spotkań z Filmem Górskim za film o tatrzańskich szerpach

Wtorek, 6 wrzesień 2016 Film produkcji słowackiej "Pod ciężarem wolności" w reżyserii Pawła Barabasza zdobył Grand Prix 12. Spotkań z Filmem Górskim - festiwalu, który w niedzielę zakończył się w Zakopanem. - Ten subtelny film opowiada o wolności, pasji i sile charakteru. Poprzez wyjątkowych bohaterów reżyser przedstawia nam intymny portret ich świata. „Pod ciężarem wolności” zachwycił nas spokojnym stylem pozostającym w kontraście do naszego, agresywnego świata - uzasadniała wybór Bernadette Mc Donald, przewodnicząca jury.

Nietypowa sztuka w Teatrze Witkacego

Czwartek, 1 wrzesień 2016 W ramach 12. Spotkań z Filmem Górskim w piatek 2 września o godz. 19 w Teatrze Witkacego będzie można obejrzeć sztukę "Pavla nad przepaścią" słoweńskiego teatru Mladinsko.

Dziś w Zakopanem ruszają 12. Spotkania z Filmem Górskim

Środa, 31 sierpień 2016 Dziś w Zakopanem zaczyna się wielkie święto ludzi gór - 12. Spotkania z Filmem Górskim. Filmy, spotkania z himalaistami i wspinaczami, promocje górskich książek, warsztaty w górach i zawody wspinaczkowe - potrwają do niedzieli.

Końcówka wakacji - tłumy w Morskim Oku

Sobota, 27 sierpień 2016 Ostatni weekend wakacji oraz słoneczna pogoda przyciągnęły do Zakopanego masę turystów. Już przed 8 zapełniły się wszystkie parkingi na Palenicy Białczańskiej, skąd startuje się nad Morskie Oko.

Akademia Górska 3-4 września 2016, Tatry

Niedziela, 21 sierpień 2016 Rusza już kolejna, letnia edycja Akademii Górskiej. Tym razem możecie spróbować letnich aktywności pod okiem górskich autorytetów!

Wspomnienie o Zofii Gluzińskiej

Środa, 17 sierpień 2016 1 lipca odeszła Zofia Gluzińska, z domu Gąsieniców – Wawrytków. Należała do czołówki najlepszych narciarzy Polski. Była ujmującą, ciepłą kobietą.

12. Spotkania z Filmem Górskim

Środa, 3 sierpień 2016 Zimowi zdobywcy Nanga Parbat –Simone Moro i Alex Txikon będą gwiazdami 12. Spotkań z Filmem Górskim. Zaproszony został Andrzej Bargiel, który walczy właśnie o tytuł Śnieżnej Pantery. Przyjadą także legendarny John Porter oraz „alpejscy wojownicy” – ikony słoweńskiego alpinizmu. 12. Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach 31 sierpnia – 4 września w Zakopanem.
Wystawa na górnej stacji kolei linowej na Kasprowym Wierchu. Fot. Paweł Murzyn

Wyjątkowe narciarskie pamiątki po Janie Pawle II na Kasprowym Wierchu

Poniedziałek, 1 sierpień 2016 Zimowa kurtka, buty narciarskie, czekan, lina i beret – zbiór niesamowitych pamiątek po Janie Pawle II, który był wielkim miłośnikiem gór, można oglądać na wystawie przygotowanej przez Polskie Koleje Linowe z okazji Światowych Dni Młodzieży.
Fot. Dariusz Wysłouch, Tatrzański Park Narodowy

Kamienna lawina zeszła do Morskiego Oka. Zamknięty szlak

Sobota, 30 lipiec 2016 Czerwony szlak wokół Morskiego Oka – od strony południowo-zachodniej (z prawej strony, patrząc od schroniska) - został zamknięty z powodu zejścia lawiny kamiennej.
Fot: Polskie Koleje Linowe

Historycznym wagonikiem w podróż na Kasprowy Wierch

Czwartek, 28 lipiec 2016 W ciągu 30 dni pokonał prawie 2000 km i odwiedził aż 5 miast w całej Polsce. Ponad 3000 osób odbyło wirtualną podróż na szczyt Kasprowego Wierchu zabytkowym, autentycznym wagonikiem Polskich Kolei Linowych.