Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Zachód słońca na Grzybowcu. Fot. Wojciech Szatkowski

Z pasji do gór

Piątek, 7 październik 2016 Muzeum Tatrzańskie zaprasza na kolejny wieczór górski. 8 października (sobota) o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku w wilii Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego, położonej przy ul. Zamoyskiego 25, odbędzie się kolejny wieczór poświęcony pasji do gór. Spotkanie poprowadzi Wojtek Szatkowski. Serdecznie zapraszamy.

Nowa jaskinia w Tatrach otwarta dla turystów

Wtorek, 4 październik 2016 Na początku września została otwarta dla szerokiej publiczności Jaskinia Brestowska, która znajduje się po słowackiej stronie Tatr Zachodnich, w Gminie Zuberec, na wysokości 867 m n.p.m.

Zakopane żegnało Mieczysława Króla Łęgowskiego

Sobota, 24 wrzesień 2016 Dziś Zakopane żegnało Mieczysława Króla Łęgowskiego - artystę, kolekcjonera, poetę, który przez 17 lat zmagał się z ciężką chorobą.
Mieczysław Król w otoczeniu Ludzi Kasprowego Wierchu. Fot. Zbigniew Janusz

Kolekcja rzeźb Mieczysława Króla Łęgowskiego

Piątek, 23 wrzesień 2016 Prezentujemy kolekcję rzeźb ś.p. Mieczysława Króla Łęgowskiego – zakopiańskiego artysty, poety i kolekcjonera. To dopiero początek - galeria będzie uzupełniana, katalogowana, a każde zdjęcie zostanie podpisane. Jeśli ktoś z Państwa ma w swojej kolekcji rzeźbę Mieczysława Króla Łęgowskiego - prosimy o kontakt (poczta@naszkasprowy.pl), byśmy mogli ją sfotografować i dodać do galerii.
Mieczysław Król Łęgowski. Fot. Zbigniew Janusz/Archiwum naszkasprowy.pl

Zmarł Mieczysław Król Łęgowski

Środa, 21 wrzesień 2016 Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Mieczysław Król Łęgowski – kolekcjoner sprzętu narciarskiego, rzeźbiarz, kowal, poeta. Był wielkim orędownikiem założenia w Zakopanem Muzeum Sportów Zimowych. Miał 65 lat.
Polana Szymoszkowa zimą

Skipass dla Zakopanego, Witowa i Suchego

Wtorek, 20 wrzesień 2016 Zakopane, Witów i Suche będą miały własny skipass. Góral Skipass rusza już najbliższej zimy. Do wspólnego systemu planuje dołączyć Kasprowy Wierch.

Nowe "Tatry"

Niedziela, 11 wrzesień 2016 Do sprzedaży trafił najnowszy numer kwartalnika „Tatry” (57), wydawanego przez Tatrzański Park Narodowy. Tym razem tematem numeru są tragarze górscy.

Grand Prix 12. Spotkań z Filmem Górskim za film o tatrzańskich szerpach

Wtorek, 6 wrzesień 2016 Film produkcji słowackiej "Pod ciężarem wolności" w reżyserii Pawła Barabasza zdobył Grand Prix 12. Spotkań z Filmem Górskim - festiwalu, który w niedzielę zakończył się w Zakopanem. - Ten subtelny film opowiada o wolności, pasji i sile charakteru. Poprzez wyjątkowych bohaterów reżyser przedstawia nam intymny portret ich świata. „Pod ciężarem wolności” zachwycił nas spokojnym stylem pozostającym w kontraście do naszego, agresywnego świata - uzasadniała wybór Bernadette Mc Donald, przewodnicząca jury.

Nietypowa sztuka w Teatrze Witkacego

Czwartek, 1 wrzesień 2016 W ramach 12. Spotkań z Filmem Górskim w piatek 2 września o godz. 19 w Teatrze Witkacego będzie można obejrzeć sztukę "Pavla nad przepaścią" słoweńskiego teatru Mladinsko.

Dziś w Zakopanem ruszają 12. Spotkania z Filmem Górskim

Środa, 31 sierpień 2016 Dziś w Zakopanem zaczyna się wielkie święto ludzi gór - 12. Spotkania z Filmem Górskim. Filmy, spotkania z himalaistami i wspinaczami, promocje górskich książek, warsztaty w górach i zawody wspinaczkowe - potrwają do niedzieli.