Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Wspomnienie o Zofii Gluzińskiej

Środa, 17 sierpień 2016 1 lipca odeszła Zofia Gluzińska, z domu Gąsieniców – Wawrytków. Należała do czołówki najlepszych narciarzy Polski. Była ujmującą, ciepłą kobietą.

12. Spotkania z Filmem Górskim

Środa, 3 sierpień 2016 Zimowi zdobywcy Nanga Parbat –Simone Moro i Alex Txikon będą gwiazdami 12. Spotkań z Filmem Górskim. Zaproszony został Andrzej Bargiel, który walczy właśnie o tytuł Śnieżnej Pantery. Przyjadą także legendarny John Porter oraz „alpejscy wojownicy” – ikony słoweńskiego alpinizmu. 12. Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach 31 sierpnia – 4 września w Zakopanem.
Wystawa na górnej stacji kolei linowej na Kasprowym Wierchu. Fot. Paweł Murzyn

Wyjątkowe narciarskie pamiątki po Janie Pawle II na Kasprowym Wierchu

Poniedziałek, 1 sierpień 2016 Zimowa kurtka, buty narciarskie, czekan, lina i beret – zbiór niesamowitych pamiątek po Janie Pawle II, który był wielkim miłośnikiem gór, można oglądać na wystawie przygotowanej przez Polskie Koleje Linowe z okazji Światowych Dni Młodzieży.
Fot. Dariusz Wysłouch, Tatrzański Park Narodowy

Kamienna lawina zeszła do Morskiego Oka. Zamknięty szlak

Sobota, 30 lipiec 2016 Czerwony szlak wokół Morskiego Oka – od strony południowo-zachodniej (z prawej strony, patrząc od schroniska) - został zamknięty z powodu zejścia lawiny kamiennej.
Fot: Polskie Koleje Linowe

Historycznym wagonikiem w podróż na Kasprowy Wierch

Czwartek, 28 lipiec 2016 W ciągu 30 dni pokonał prawie 2000 km i odwiedził aż 5 miast w całej Polsce. Ponad 3000 osób odbyło wirtualną podróż na szczyt Kasprowego Wierchu zabytkowym, autentycznym wagonikiem Polskich Kolei Linowych.
Wycieczka na Nosal to jedna z propozycji Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Wakacyjne wędrówki z przyrodnikami. Zapisz się!

Piątek, 22 lipiec 2016 Tatrzański Park Narodowy zaprasza na wakacyjne wędrówki z przyrodnikami! Na wycieczkę może zapisać się każdy i są one za darmo.

Kto był na Kasprowym Wierchu?

Poniedziałek, 11 lipiec 2016 - Doświadczyłem nadzwyczajnych wzruszeń – napisał Ignacy Mościcki w księdze pamiątkowej na szczycie Kasprowego Wierchu, na który wjechał 8 lipca 1936 r. Najważniejszym gościem był jednak Jan Paweł II. Ostatni raz odwiedził on Kasprowy Wierch w 1997 roku.
Fot. Tatrzański Park Narodowy

Magia nart latem!

Poniedziałek, 11 lipiec 2016 Kto z Was jest w Zakopanem, nie może przegapić promocji wyjątkowej książki pt. "Magia nart". Spotkanie odbędzie się we wtorek 12 lipca o godz. 18 w Willi Oksza - Galerii Sztuki XX wieku, filii Muzeum Tatrzańskiego, przy ul. Zamoyskiego 25.
Fot. Źródło Czyste Tatry

Piąta - rekordowa - edycja akcji Czyste Tatry!

Środa, 6 lipiec 2016 Aż 4 tysiące wolontariuszy wyruszyło 2 lipca na tatrzańskie szlaki, by posprzątać je przed sezonem letnim. Akcja "Czyste Tatry" odbyła się już po raz piąty i okazała się rekordowa pod kątem frekwencji. Śmieci zniesiono najmniej w stosunku do lat poprzednich. To bardzo dobra tendencja. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji na Dolnej Równi Krupowej, w tym koncert zespołu "Piersi".

Czyste Tatry - ruszamy!

Piątek, 1 lipiec 2016 Jutro (sobota, 2 lipca) tysiące wolontariuszy wyruszy na tatrzańskie szlaki, by oczyścić je ze śmieci. Już dziś na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem moc atrakcji towarzyszących akcji. O godz. 17.30 rozpoczyna się blok górski.