Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Za mało śniegu na narty

Piątek, 14 październik 2016 Tatry od ponad tygodnia są białe. Warunki w wyższych partiach gór panują zimowe. Niektórzy połakomili się nawet na narty. Tatrzański Park Narodowy zwraca jednak uwagę, że z powodu niewystarczającej pokrywy śniegu wszystkie trasy i szlaki narciarskie są nadal zamknięte.
Rzut oka z Wrót Chałubińskiego w stronę Doliny Ciemnosmreczyńskiej. Na zdjęciu Wyżni Ciemnosmreczyński Staw. Fot. Wojciech Szatkowski

Wrota Chałubińskiego

Czwartek, 13 październik 2016 W oczekiwaniu na powrót złotej ciepłej jesieni zapraszamy na Wrota Chałubińskiego. Ten piękny szlak wyprowadzający na przełęcz w otoczeniu Morskiego Oka prowadzi przez jedną z najbardziej odludnych i tajemniczych dolin – Dolinkę za Mnichem.
Zachód słońca na Grzybowcu. Fot. Wojciech Szatkowski

Z pasji do gór

Piątek, 7 październik 2016 Muzeum Tatrzańskie zaprasza na kolejny wieczór górski. 8 października (sobota) o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku w wilii Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego, położonej przy ul. Zamoyskiego 25, odbędzie się kolejny wieczór poświęcony pasji do gór. Spotkanie poprowadzi Wojtek Szatkowski. Serdecznie zapraszamy.

Nowa jaskinia w Tatrach otwarta dla turystów

Wtorek, 4 październik 2016 Na początku września została otwarta dla szerokiej publiczności Jaskinia Brestowska, która znajduje się po słowackiej stronie Tatr Zachodnich, w Gminie Zuberec, na wysokości 867 m n.p.m.

Zakopane żegnało Mieczysława Króla Łęgowskiego

Sobota, 24 wrzesień 2016 Dziś Zakopane żegnało Mieczysława Króla Łęgowskiego - artystę, kolekcjonera, poetę, który przez 17 lat zmagał się z ciężką chorobą.
Mieczysław Król w otoczeniu Ludzi Kasprowego Wierchu. Fot. Zbigniew Janusz

Kolekcja rzeźb Mieczysława Króla Łęgowskiego

Piątek, 23 wrzesień 2016 Prezentujemy kolekcję rzeźb ś.p. Mieczysława Króla Łęgowskiego – zakopiańskiego artysty, poety i kolekcjonera. To dopiero początek - galeria będzie uzupełniana, katalogowana, a każde zdjęcie zostanie podpisane. Jeśli ktoś z Państwa ma w swojej kolekcji rzeźbę Mieczysława Króla Łęgowskiego - prosimy o kontakt (poczta@naszkasprowy.pl), byśmy mogli ją sfotografować i dodać do galerii.
Mieczysław Król Łęgowski. Fot. Zbigniew Janusz/Archiwum naszkasprowy.pl

Zmarł Mieczysław Król Łęgowski

Środa, 21 wrzesień 2016 Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Mieczysław Król Łęgowski – kolekcjoner sprzętu narciarskiego, rzeźbiarz, kowal, poeta. Był wielkim orędownikiem założenia w Zakopanem Muzeum Sportów Zimowych. Miał 65 lat.
Polana Szymoszkowa zimą

Skipass dla Zakopanego, Witowa i Suchego

Wtorek, 20 wrzesień 2016 Zakopane, Witów i Suche będą miały własny skipass. Góral Skipass rusza już najbliższej zimy. Do wspólnego systemu planuje dołączyć Kasprowy Wierch.

Nowe "Tatry"

Niedziela, 11 wrzesień 2016 Do sprzedaży trafił najnowszy numer kwartalnika „Tatry” (57), wydawanego przez Tatrzański Park Narodowy. Tym razem tematem numeru są tragarze górscy.

Grand Prix 12. Spotkań z Filmem Górskim za film o tatrzańskich szerpach

Wtorek, 6 wrzesień 2016 Film produkcji słowackiej "Pod ciężarem wolności" w reżyserii Pawła Barabasza zdobył Grand Prix 12. Spotkań z Filmem Górskim - festiwalu, który w niedzielę zakończył się w Zakopanem. - Ten subtelny film opowiada o wolności, pasji i sile charakteru. Poprzez wyjątkowych bohaterów reżyser przedstawia nam intymny portret ich świata. „Pod ciężarem wolności” zachwycił nas spokojnym stylem pozostającym w kontraście do naszego, agresywnego świata - uzasadniała wybór Bernadette Mc Donald, przewodnicząca jury.