Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Czyste Tatry - ruszamy!

Piątek, 1 lipiec 2016 Jutro (sobota, 2 lipca) tysiące wolontariuszy wyruszy na tatrzańskie szlaki, by oczyścić je ze śmieci. Już dziś na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem moc atrakcji towarzyszących akcji. O godz. 17.30 rozpoczyna się blok górski.
Zdjęcie: Milena Jarząbek

Spotkanie Ludzi Kasprowego Wierchu

Poniedziałek, 27 czerwiec 2016 W szałasie Zofii Karpiel Bułecki na zakopiańskich Lipkach jak co rok spotkali się Seniorzy przewodnictwa, narciarstwa, ratownictwa tatrzańskiego. Organizatorem spotkania był Rafał Sonik - twórca portalu Nasz Kasprowy, zwycięzca Dakaru, przedsiębiorca i filantrop.

Ważne dla każdego turysty w Tatrach!

Piątek, 24 czerwiec 2016 Wszyscy, którzy planują letni wypoczynek w Tatrach, powinni poznać najważniejsze informacje, które mogą być przydatne każdemu turyście! Przeczytaj, co przygotował Tatrzański Park Narodowy!

Czyste Tatry już za tydzień. Przyłącz się!

Piątek, 24 czerwiec 2016 Już za tydzień startuje największa akcja sprzątania Tatr. 2 lipca na szlaki wyruszą tysiące wolontariuszy. W centrum Zakopanego czeka na was z tej okazji moc imprez. Nie czekaj i przyłącz się do akcji! Zobacz, jakie gwiazdy biorą w niej udział! Jeśli chcesz zarejestrować się jako wolontariusz, wejdź na www.czystetatry.pl.
Kadr z filmu "Jurek". Zdjęcie pochodzi z archiwum Danuty i Tadeusza Piotrowskich

Spotkania z ludźmi gór i filmy górskie podczas akcji Czyste Tatry

Środa, 22 czerwiec 2016 1 lipca na Dolnej Równi Krupowej w centrum Zakopanego będzie można spotkać się z ludźmi gór oraz obejrzeć górskie filmy. A wszystko w ramach akcji Czyste Tatry, która odbędzie się w dniach 1-2 lipca.

Czyste Tatry - dołącz do akcji!

Niedziela, 12 czerwiec 2016 2 lipca wolontariusze ruszą sprzątać tatrzańskie szlaki w ramach akcji "Czyste Tatry". Jeśli chcesz dołączyć do akcji - zapisz się już teraz na www.czystetatry.pl. 1 i 2 lipca na Równi Krupowej w centrum Zakopanego na uczestników akcji czeka moc atrakcji!

Magiczne miejsca w Tatrach - Wąwóz Kraków

Piątek, 10 czerwiec 2016 Kiedy zboczymy z głównego traktu w Dolinie Kościeliskiej na żóły szlak, wkraczamy jakby do innego świata. Zostawiamy za sobą szeroka drogę, często zatłoczoną i głośną. Ścieżka wkracza w las, staje się wąska i kamienista. Otacza nas cisza i strome skalne ściany. Jesteśmy w Wąwozie Kraków.
Fot. Polskie Koleje Linowe

Interaktywny wagonik rusza w podróż po Polsce

Środa, 1 czerwiec 2016 Z okazji obchodów 80-lecia PKL, zabytkowy wagonik kolei linowej wyposażony w specjalne gogle 3D zabierze turystów i mieszkańców największych polskich miast w wirtualną podróż na Kasprowy Wierch.
Widmo Brockenu w Tatrach. Fot. Robert Szcząchor/www.fotokreator.eu

Widmo Brockenu

Piątek, 27 maj 2016 Zobacz widmo Brockenu na niezwykłych fotografiach wykonanych w Tatrach! Czym jest to rzadkie zjawisko optyczne? W jakich warunkach powstaje?
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Nineczka i Witkacy. Wyjątkowa wystawa w Muzeum Tatrzańskim

Poniedziałek, 16 maj 2016 W Muzeum Tatrzańskim (filia na Kozińcu) otwarta została wystawa i historii małżeństwa Witkiewiczów, które trwało od wiosny 1923 roku aż do samobójczej śmierci Witkacego 18 września 1939 r. Prezentowane fotografie w większości wykonane przez Witkiewicza przedstawiają artystyczne portrety Niny oraz wiele sytuacji z ich życia w Zakopanem, podczas wycieczek w Tatry oraz w jej mieszkaniu w Warszawie.