Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

POKAZ FILMU „NASZ KASPROWY” W GALERII WŁADYSŁAWA HASIORA W ZAKOPANEM

Czwartek, 25 luty 2016 Z cyklu "Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim" w piątek 26 lutego o godz. 18 w Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem rozpocznie się projekcja filmu "Nasz Kasprowy" w reżyserii Janusza Julo Susa. Film opowiada o historii budowy kolei linowej na Kasprowy, o ludziach, którzy swoje życie związali z koleją. Wstęp wolny.

"Wołanie w górach" na antenie Radia Kraków

Środa, 24 luty 2016 Zapraszamy do wysłuchania fragmentów książki "Wołanie w górach" autorstwa Michała Jagiełły - zmarłego niedawno ratownika TOPR, pisarza i publicysty.
Fot. Polskie Koleje Linowe

Ruszyła Goryczkowa

Środa, 17 luty 2016 Ruszyła trasa narciarska w Kotle Goryczkowym - czynne są zatem obydwie trasy na Kasprowym Wierchu. Warunki narciarskie panują bardzo dobre. Czynna jest również nartostrada do Kuźnic z Doliny Goryczkowej.

Rusza treningowe centrum lawinowe na Kalatówkach w Tatrach

Sobota, 13 luty 2016 W niedzielę 14 lutego rusza treningowe centrum lawinowe na Kalatówkach. Będzie czynne od 10 do 15. Na miejscu przeszkolony przewodnik tatrzański udostępni sprzęt lawinowy. Na godz. 12 planowany jest test plecaka lawinowego.
Fot. Polskie Koleje Linowe

Ruszyła Gąsienicowa!

Piątek, 5 luty 2016 Ruszył sezon narciarski na Kasprowym Wierchu - działa już kolej krzesełkowa w Kotle Gąsienicowym.
Źródło: www.topr.pl

Odszedł Michał Jagiełło

Wtorek, 2 luty 2016 1 lutego 2016 roku zmarł w Zakopanem Michał Jagiełło naczelnik Grupy Tatrzańskiej w latach 1972-74, przewodnik tatrzański, taternik, pisarz. Autor "Wołania w górach” – książki o wypadkach i akcjach ratowniczych w Tatrach, przeprowadzanych przez TOPR od początku powstania tej organizacji aż do roku 2011.

PREMIERA FILMU O JÓZEFIE UZNAŃSKIM „UJKU”

Wtorek, 26 styczeń 2016 Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak i Naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jan Krzysztof zapraszają na premierę filmu w reżyserii Jurka Porębskiego o legendarnym ratowniku tatrzańskim Józefie Uznańskim „Ujku”. Pokaz odbędzie się w ramach inauguracji cyklu "Górskie Kino w Muzeum Tatrzańskim".

TATRY NA NARTACH – PROMOCJA PRZEWODNIKA SKI-TUROWEGO I SPOTKANIE Z WOJCIECHEM SZATKOWSKIM

Czwartek, 21 styczeń 2016 Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy zapraszają w dniu 22 stycznia 2016 r. (piątek) na godz. 18.00 do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza na ostatnią zakopiańską promocję przewodnika Wojciecha Szatkowskiego „Tatry na nartach”. Spotkanie poprowadzą Wojciech Szatkowski i Jakub Brzosko z Muzeum Tatrzańskiego.

„SZTUKI PIĘKNE POD TATRAMI” w Warszawie

Czwartek, 21 styczeń 2016 Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy serdecznie zapraszają na spotkanie z Teresą Jabłońską, autorką albumu „Sztuki piękne pod Tatrami”, którego promocja odbędzie się w Muzeum Narodowym w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 3, w piątek 22 stycznia 2016 r. o godz. 18.00. Spotkanie poprowadzi Pani prof. Dorota Folga-Januszewska. Wstęp wolny.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Tatry i Bieszczady. W poszukiwaniu skiturowego eldorado

Środa, 13 styczeń 2016 Muzeum Tatrzańskie oraz STRH Cafe&Gallery serdecznie zapraszają na spotkanie „Tatry i Bieszczady. W poszukiwaniu skiturowego eldorado”, które poprowadzi Wojciech Szatkowski (Muzeum Tatrzańskie) – autor przewodnika „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy”, wydanego nakładem wydawnictwa Tatrzańskiego Parku Narodowego.