Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Krokusy na Polanie Chochołowskiej. Fot. Agnieszka Szymaszek

Krokusowy zawrót głowy

Środa, 6 kwiecień 2016 Gdy szczyty Tatr pokryte są jeszcze grubą warstwą śniegu, wiatr hula na graniach i schodzą lawiny, nisko, na słonecznych polanach pojawiają się fioletowe kielichy. To krokusy – zwiastuny wiosny w Tatrach.

Henrik Kristoffersen poprowadzi trening na Kasprowym Wierchu

Piątek, 1 kwiecień 2016 Henrik Kristoffersen - gwiazda tegorocznego cyklu Pucharu Świata, wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Świata Juniorów oraz brązowy medalistą Igrzysk Olimpijskich z 2014 r. poprowadzi trening na Kasprowym Wierchu.
Kolejka dawniej. Źródło: PKL

80 lat temu na Kasprowy wyjechał pierwszy wagonik z turystami

Wtorek, 15 marzec 2016 15 marca 1936 roku pierwszy wagonik wywiózł turystów na Kasprowy, który wkrótce urósł do rangi Świętej Góry Narciarzy. Mija 80 lat od tamtego wydarzenia.

Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim: "Jurek" - film o Jerzym Kukuczce

Czwartek, 10 marzec 2016 Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie i projekcję filmu z cyklu Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim. 11 marca o godz. 18 w Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem będzie można obejrzeć film "Jurek" o wybitnym polskim himalaiście Jerzym Kukuczce.
Mapa: Tatrzański Park Narodowy

Nowe możliwości dla skiturowców w rejonie Kasprowego Wierchu

Wtorek, 8 marzec 2016 Z inicjatywy Tatrzańskiego Parku Nardowego, TOPR-u i PKL-u wyznakowano podejściowy szlak narciarski z Doliny Goryczkowej na Kasprowy Wierch. Biegnie on obszarem udostępnionym dla narciarstwa, ale poza utrzymywanymi trasami. To rozwiązanie powinno zwiększyć bezpieczeństwo narciarzy.

Tatrzański Festiwal Biegowy - tego nie możesz przegapić!

Czwartek, 3 marzec 2016 13 i 14 sierpnia zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników biegów górskich. 13 sierpnia zawodnicy wezmą udział w Tatra Fest Biegu na dystansie ok. 56 kilometrów, którego trasa wiodła będzie z centrum Zakopanego na główną grań Tatr. Dzień później odbędzie się Bieg Świstaka - krótszy, ale za to z niespodziankami. Zapisy ruszają 21 marca.

POKAZ FILMU „NASZ KASPROWY” W GALERII WŁADYSŁAWA HASIORA W ZAKOPANEM

Czwartek, 25 luty 2016 Z cyklu "Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim" w piątek 26 lutego o godz. 18 w Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem rozpocznie się projekcja filmu "Nasz Kasprowy" w reżyserii Janusza Julo Susa. Film opowiada o historii budowy kolei linowej na Kasprowy, o ludziach, którzy swoje życie związali z koleją. Wstęp wolny.

"Wołanie w górach" na antenie Radia Kraków

Środa, 24 luty 2016 Zapraszamy do wysłuchania fragmentów książki "Wołanie w górach" autorstwa Michała Jagiełły - zmarłego niedawno ratownika TOPR, pisarza i publicysty.
Fot. Polskie Koleje Linowe

Ruszyła Goryczkowa

Środa, 17 luty 2016 Ruszyła trasa narciarska w Kotle Goryczkowym - czynne są zatem obydwie trasy na Kasprowym Wierchu. Warunki narciarskie panują bardzo dobre. Czynna jest również nartostrada do Kuźnic z Doliny Goryczkowej.

Rusza treningowe centrum lawinowe na Kalatówkach w Tatrach

Sobota, 13 luty 2016 W niedzielę 14 lutego rusza treningowe centrum lawinowe na Kalatówkach. Będzie czynne od 10 do 15. Na miejscu przeszkolony przewodnik tatrzański udostępni sprzęt lawinowy. Na godz. 12 planowany jest test plecaka lawinowego.