Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Nowe "Tatry"

Niedziela, 11 wrzesień 2016 Do sprzedaży trafił najnowszy numer kwartalnika „Tatry” (57), wydawanego przez Tatrzański Park Narodowy. Tym razem tematem numeru są tragarze górscy.

Grand Prix 12. Spotkań z Filmem Górskim za film o tatrzańskich szerpach

Wtorek, 6 wrzesień 2016 Film produkcji słowackiej "Pod ciężarem wolności" w reżyserii Pawła Barabasza zdobył Grand Prix 12. Spotkań z Filmem Górskim - festiwalu, który w niedzielę zakończył się w Zakopanem. - Ten subtelny film opowiada o wolności, pasji i sile charakteru. Poprzez wyjątkowych bohaterów reżyser przedstawia nam intymny portret ich świata. „Pod ciężarem wolności” zachwycił nas spokojnym stylem pozostającym w kontraście do naszego, agresywnego świata - uzasadniała wybór Bernadette Mc Donald, przewodnicząca jury.

Nietypowa sztuka w Teatrze Witkacego

Czwartek, 1 wrzesień 2016 W ramach 12. Spotkań z Filmem Górskim w piatek 2 września o godz. 19 w Teatrze Witkacego będzie można obejrzeć sztukę "Pavla nad przepaścią" słoweńskiego teatru Mladinsko.

Dziś w Zakopanem ruszają 12. Spotkania z Filmem Górskim

Środa, 31 sierpień 2016 Dziś w Zakopanem zaczyna się wielkie święto ludzi gór - 12. Spotkania z Filmem Górskim. Filmy, spotkania z himalaistami i wspinaczami, promocje górskich książek, warsztaty w górach i zawody wspinaczkowe - potrwają do niedzieli.

Końcówka wakacji - tłumy w Morskim Oku

Sobota, 27 sierpień 2016 Ostatni weekend wakacji oraz słoneczna pogoda przyciągnęły do Zakopanego masę turystów. Już przed 8 zapełniły się wszystkie parkingi na Palenicy Białczańskiej, skąd startuje się nad Morskie Oko.

Akademia Górska 3-4 września 2016, Tatry

Niedziela, 21 sierpień 2016 Rusza już kolejna, letnia edycja Akademii Górskiej. Tym razem możecie spróbować letnich aktywności pod okiem górskich autorytetów!

Wspomnienie o Zofii Gluzińskiej

Środa, 17 sierpień 2016 1 lipca odeszła Zofia Gluzińska, z domu Gąsieniców – Wawrytków. Należała do czołówki najlepszych narciarzy Polski. Była ujmującą, ciepłą kobietą.

12. Spotkania z Filmem Górskim

Środa, 3 sierpień 2016 Zimowi zdobywcy Nanga Parbat –Simone Moro i Alex Txikon będą gwiazdami 12. Spotkań z Filmem Górskim. Zaproszony został Andrzej Bargiel, który walczy właśnie o tytuł Śnieżnej Pantery. Przyjadą także legendarny John Porter oraz „alpejscy wojownicy” – ikony słoweńskiego alpinizmu. 12. Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach 31 sierpnia – 4 września w Zakopanem.
Wystawa na górnej stacji kolei linowej na Kasprowym Wierchu. Fot. Paweł Murzyn

Wyjątkowe narciarskie pamiątki po Janie Pawle II na Kasprowym Wierchu

Poniedziałek, 1 sierpień 2016 Zimowa kurtka, buty narciarskie, czekan, lina i beret – zbiór niesamowitych pamiątek po Janie Pawle II, który był wielkim miłośnikiem gór, można oglądać na wystawie przygotowanej przez Polskie Koleje Linowe z okazji Światowych Dni Młodzieży.
Fot. Dariusz Wysłouch, Tatrzański Park Narodowy

Kamienna lawina zeszła do Morskiego Oka. Zamknięty szlak

Sobota, 30 lipiec 2016 Czerwony szlak wokół Morskiego Oka – od strony południowo-zachodniej (z prawej strony, patrząc od schroniska) - został zamknięty z powodu zejścia lawiny kamiennej.