Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Widok z Kasprowego Wierchu na zachód

Na stokach tłok. W Tatrach wciąż czarna seria. W końcu ma zacząć sypać śnieg!

Poniedziałek, 4 styczeń 2016 Jak potwierdzają prognozy pogody, jutro i w środę w Zakopanem i Tatrach ma spaść nieco śniegu. W kolejnych tygodniach opadów ma być więcej. Tymczasem w ostatnich dniach siarczysty mróz pozwolił na dośnieżenie stoków i szusowanie. Słońce dopisywało! Niestety w Tatrach doszło do kolejnych śmiertelnych wypadków.
Fot. TOPR

Czarna seria wypadków w Tatrach

Środa, 30 grudzień 2015 W ostatniej dobie po polskiej i słowackiej stronie Tatr doszło do 5 wypadków śmiertelnych. Wczoraj w Żlebie Kulczyńskiego pod Orlą Percią zginęła kobieta w ciąży. Warunki w Tatrach są bardzo trudne. Nawet łatwe szlaki są mocno oblodzone. Tatrzański Park Narodowy apeluje do turystów o rozwagę.
Fot. Jarek Możdżyński

Zakopiańska Wigilia u Witkacego

Wtorek, 22 grudzień 2015 Zakopiańczycy, ludzie Tatr, narciarze, Seniorzy związani ze środowiskiem górskim spotkali się na Wigilii w Teatrze Witkacego. Organizatorem dorocznej Wigilii był Rafał Sonik. Mistrz Dakaru, mimo że większość czasu spędza na pustyniach świata, zawsze przed Świętami zagląda w Tatry i do Zakopanego pamiętając o swoich przyjaciołach.

Atrakcje narciarskie od Beskidów po Kasprowy

Wtorek, 22 grudzień 2015 Karta do zakupu online, specjalne skipassomaty, największy w Polsce snowpark, nowy system naśnieżania i darmowy parking – m.in. takie nowości czekają w tym sezonie na gości ośrodków narciarskich Polskich Kolei Linowych.
Stanisław Gałek - Tatry. Obraz stanowi fotograficzny "portret" Tatr widziany z centrum Zakopanego - z Równi Krupowej. Od lewej widać na pierwszym planie masyw Kopieńców, Nosal, Małą i Wielką Kopę Królowej, Kopę Magury, masyw Wielkiej Krokwi. Na drugim planie od lewej Koszysta, Żółta Turnia i masyw Granatów. Fot. Muzeum Narodowe w Krakowie

Na Skalnym Podhalu. Tatrzańskie pejzaże w "Atmie"

Środa, 16 grudzień 2015 "Na skalnym Podhalu. Tatry w twórczości młodopolskich artystów z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie" - wystawę trzech artystów, dla których Tatry stanowiły malarską fascynację, oglądać można w zakopiańskiej Willi "Atma" - Muzeum Karola Szymanowskiego.
Fot. www.topr.pl

W Tatrach zginął Józef Michalec, doświadczony ratownik i przewodnik

Środa, 9 grudzień 2015 3 grudnia w Dolinie Rumanowej w Słowackich Tatrach Wysokich zginął w lawinie Józef Michalec - ratownik TOPR i międzynarodowy przewodnik wysokogórski. Pogrzeb odbędzie się w piątek 11 grudnia o godz. 13 na Nowym Cmentarzu w Zakopanem.

Zakopiańskie Spotkania Antropologiczne

Poniedziałek, 7 grudzień 2015 Muzeum Tatrzańskie, Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości”, Kwartalnik „Konteksty” i Wydawnictwo Czarne zapraszają na V Zakopiańskie Spotkania Antropologiczne zatytułowane „DZIŚ PRAWDZIWYCH […] JUŻ NIE MA”. W imieniu Organizatorów zachęcamy do zapoznania się z niezwykle ciekawym i bogatym programem oraz do licznego udziału.

W Tatry przyszła zima!

Piątek, 27 listopad 2015 I nadeszła! Od kilku dni w Zakopanem i Tatrach jest biało i mroźno. Stacje narciarskie rozpoczęły intensywne śnieżenie. W niższych partiach gór można wygodnie wędrować i cieszyć się zimą, ale turystyka wysokogórska wymaga już umiejętności poruszania się w zimowych warunkach oraz sprzętu (raki, czekan). TOPR ogłosił pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.
W Tatrach Polskich gniazduje tylko jedna para orła przedniego, w całych Tatrach lęgi wyprowadza do siedmiu par orłów - podaje Włodzimierz Cichocki w książce "Ptaki Tatr i Podtatrza".

Orzeł w potrzebie

Czwartek, 19 listopad 2015 W sobotni wieczór pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego odebrali nietypowe zgłoszenie: mężczyzna z Białki Tatrzańskiej znalazł orła z uszkodzonym skrzydłem. Orzeł przedni to gatunek współcześnie rzadko spotykany w Tatrach. Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego mamy tylko jedną parę.

Znachorka na Polanie Chochołowskiej

Czwartek, 12 listopad 2015 Schronisko na Polanie Chochołowskiej zaprasza w sobotę 14 listopada o godz. 18 na koncert Hanki Wójciak i Jacka Długosza. Muzycy zaprezentują autorskie piosenki z płyty Kapeli Hanki Wójciak „Znachorka”. Wstęp wolny.