Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Fot. Kronos Media

Twórczość Mieczysława Króla - Łęgowskiego w Kościelisku

Wtorek, 24 styczeń 2017 20 stycznia, Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku odbył się wernisaż wystawy poświęconej Mieczysławowi Królowi-Łęgowskiemu, zmarłemu niedawno kolekcjonerowi starego narciarskiego sprzętu, rzeźbiarzowi i poecie.

Lawinowe ABC - zapisz się!

Wtorek, 17 styczeń 2017 Tatrzański Park Narodowy zaprasza w ramach akcji „Lawinowe ABC” w dniach 03 – 05.02. na Dni Otwarte Centrum Lawinowego na Kalatówkach. W programie treningi w centrum lawinowym na Kalatówkach z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, testy sprzętów, prelekcje i filmy. Wstęp wolny.

Bohaterowie serialu "Pierwsza Miłość" biorą ślub na Kasprowym Wierchu!

Piątek, 13 styczeń 2017 13 stycznia w telewizji będzie można obejrzeć ślub Marysi i Michała – głównych bohaterów serialu „Pierwsza Miłość”, którzy sakramentalne „tak” powiedzieli na szczycie Kasprowego Wierchu. Święta góra narciarzy od zawsze inspiruje filmowców, romantyzm miejsca doceniają także narzeczeni

W Tatrach nadal zimno

Wtorek, 10 styczeń 2017 W Tatrach nadal panują mrozy. Wyżej możliwe są silne wiatry. Temperatura odczuwalna może być znacznie niższa niż faktyczna. Do wycieczki warto się odpowiednio przygotować.
Fot. Urząd Miasta Zakopane

Na łyżwy!

Poniedziałek, 2 styczeń 2017 Zakopiańska młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych i gimnazjów może w okresie przerwy świątecznej i ferii zimowych korzystać nieodpłatnie z lodowiska COS OPO Zakopane za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.
Fot. Polskie Koleje Linowe

Startuje sezon na Kasprowym Wierchu!

Poniedziałek, 2 styczeń 2017 1 stycznia ruszyła trasa narciarska w Kotle Gąsienicowym. Wkrótce ruszyć ma Goryczkowa.

Źródło: Tatrzański Park Narodowy

Nie strzelaj w Sylwestra, pomyśl o zwierzętach

Środa, 21 grudzień 2016 Warto w Sylwestra pomyśleć nie tylko o sobie, ale i o tych, którym petardy mogą wyrządzić olbrzymią krzywdę - o zwierzętach. Tatrzański Park Narodowy apeluje, by nie strzelać bez opamiętania petardami. Dzikie zwierzęta mogą przypłacić takiego Sylwestra śmiercią.
Fot. Mateusz Pabiańczyk

Wigilia w Teatrze Witkacego i premiera sztuki „Gombica Staska Kubina”

Wtorek, 20 grudzień 2016 Gombica to rodzaj amuletu ze szlifowanego kamienia lub mosiądzu, noszony w dawnych wiekach przez górali na szyi; pierwowzór spinki góralskiej. Hanusia daruje gombicę ukochanemu Staskowi, zanim rozdzieli ich los. Sztuka „Gombica Staska Kubina” autorstwa Tomasza Krzyżanowskiego miała swoją premierę w zakopiańskim Teatrze Witkacego, a okazją była doroczna Wigilia, na którą zakopiańczyków i Podhalan zaprosił Rafał Sonik.
Kolej na Gubałówkę. Fot. Polskie Koleje Linowe

78 urodziny kolei na Gubałówkę

Wtorek, 20 grudzień 2016 20 grudnia 1938 r. po zaledwie 168 dniach budowy uruchomiona została kolej linowo-terenowa na Gubałówkę. W niedługim czasie stała się najpopularniejszym tego typu urządzeniem w Polsce.

Premiera dramatu "Gombica Staska Kubina"

Czwartek, 15 grudzień 2016 Miło nam poinformować o premierze dramatu „Gombica Staska Kubina”, opartego na nieznanych do dziś faktach, jako promocja historii regionu Podhala, połączona z wystawą pierwszych graficznych zobrazowań pejzaży tatrzańskich Ignatza Goertlera de Blumenfelda. Odbędzie się ona 16.12.2016 w Teatrze im. St. I. Witkiewicza o godzinie 17:30.