Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Rozpoczęły się 13. Spotkania z Filmem Górskim

Czwartek, 31 sierpień 2017 W Zakopanem rozpoczęło się wielkie święto gór - 13. Spotkania z Filmem Górskim. Aż do niedzieli wieczór pod Giewontem odbywać się będą spotkania z himalaistami, targi outdoorowe, pokazy filmów górskich, promocje książek o górskiej tematyce, warsztaty z ratownikami TOPR i wiele innych atrakcji.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Między górami a muzyką. Wyjątkowe spotkanie w schronisku na Hali Ornak

Piątek, 25 sierpień 2017 Już w sobotę 26 sierpnia Muzeum Tatrzańskie we współpracy ze Schroniskiem Górskim PTTK zaprasza na wyjątkowe spotkanie z cyklu „Letnie wieczory na Ornaku”.
Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Fot. Ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego

Obejrzyj niezwykłe fotografie w schroniskach górskich

Niedziela, 20 sierpień 2017 Wszystkich lubiących górskie wycieczki Muzeum Tatrzańskie zaprasza do obejrzenia archiwalnych zdjęć, które są prezentowane w schroniskach w Dolinie Pięciu Stawów Polskich oraz na Polanie Chochołowskiej. Prezentacja potrwa do końca sierpnia.

Zakopane - polskie Davos

Czwartek, 10 sierpień 2017 Na Gubałówce oraz w galerii Władysława Hasiora w Zakopanem zwiedzać można wystawę prezentującą czasy rozkwitu Zakopanego na przełomie wieków XIX i XX.
Źródło: Polskie Koleje Linowe

82 lata temu ruszyła budowa kolei na Kasprowy Wierch

Czwartek, 3 sierpień 2017 82 lata temu, 1 sierpnia 1935 r. rozpoczęto budowę pierwszej w Polsce kolei linowej na Kasprowy Wierch. Inwestycję, zrealizowaną w rekordowo szybkim tempie, uznano za cud techniczny przedwojennej infrastruktury. Do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Zakopanego i Podhala.
Źródło: Polskie Koleje Linowe

W podróż na Kasprowy Wierch z Sebastianem Karpielem Bułecką

Piątek, 28 lipiec 2017 Od lipca podróżującym na szczyt Kasprowego Wierchu towarzyszy audioprzewodnik, któremu głosu użyczył Sebastian Karpiel Bułecka. Lider zespołu Zakopower na bieżąco informuje turystów o kolejnych etapach podróży, opowiada o tatrzańskiej przyrodzie i ciekawostkach związanych z budową i historią najstarszej w Polsce kolei linowej.
Fot. Marcin Kin

Rozpoczął się atak szczytowy Polaków na K2

Środa, 26 lipiec 2017 Andrzej Bargiel, Janusz Gołąb i Kuba Poburka rozpoczęli atak szczytowy na K2. Andrzej Bargiel chce zjechać z ośmiotysięcznika na nartach.

Wakacje z Muzeum Tatrzańskim

Środa, 26 lipiec 2017 Trwają wakacje w Muzeum Tatrzańskim. W ramach wielu atrakcji przygotowanych przez Muzeum można wybrać się na warsztaty, wystawy, prelekcje. Oto niektóre z nich:
Fot. Marek Kot/Tatrzański Park Narodowy

Zostań Przyjacielem Parku Narodowego!

Sobota, 15 lipiec 2017 „Przyjaciel parku narodowego” to innowacyjny program dla rodziców z dziećmi, który Tatrzański Park Narodowy prowadzi od 2015 roku. Dzięki niemu wędrówka po górach staje dla najmłodszych turystów przygodą, nagrodzoną dyplomem i odznaką Przyjaciela Parku Narodowego.
Fot. Tatrzański Park Narodowy

Tegoroczne wiosenne liczenie kozic za nami

Środa, 12 lipiec 2017 Tegoroczne wiosenne liczenie odbyło się 20 czerwca. Pogoda dopisała zarówno po północnej, jak i południowej stronie Tatr. Było sucho, bezwietrznie i prawie bezchmurnie.