Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Czyste Tatry - dołącz do akcji!

Niedziela, 12 czerwiec 2016 2 lipca wolontariusze ruszą sprzątać tatrzańskie szlaki w ramach akcji "Czyste Tatry". Jeśli chcesz dołączyć do akcji - zapisz się już teraz na www.czystetatry.pl. 1 i 2 lipca na Równi Krupowej w centrum Zakopanego na uczestników akcji czeka moc atrakcji!

Magiczne miejsca w Tatrach - Wąwóz Kraków

Piątek, 10 czerwiec 2016 Kiedy zboczymy z głównego traktu w Dolinie Kościeliskiej na żóły szlak, wkraczamy jakby do innego świata. Zostawiamy za sobą szeroka drogę, często zatłoczoną i głośną. Ścieżka wkracza w las, staje się wąska i kamienista. Otacza nas cisza i strome skalne ściany. Jesteśmy w Wąwozie Kraków.
Fot. Polskie Koleje Linowe

Interaktywny wagonik rusza w podróż po Polsce

Środa, 1 czerwiec 2016 Z okazji obchodów 80-lecia PKL, zabytkowy wagonik kolei linowej wyposażony w specjalne gogle 3D zabierze turystów i mieszkańców największych polskich miast w wirtualną podróż na Kasprowy Wierch.
Widmo Brockenu w Tatrach. Fot. Robert Szcząchor/www.fotokreator.eu

Widmo Brockenu

Piątek, 27 maj 2016 Zobacz widmo Brockenu na niezwykłych fotografiach wykonanych w Tatrach! Czym jest to rzadkie zjawisko optyczne? W jakich warunkach powstaje?
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Nineczka i Witkacy. Wyjątkowa wystawa w Muzeum Tatrzańskim

Poniedziałek, 16 maj 2016 W Muzeum Tatrzańskim (filia na Kozińcu) otwarta została wystawa i historii małżeństwa Witkiewiczów, które trwało od wiosny 1923 roku aż do samobójczej śmierci Witkacego 18 września 1939 r. Prezentowane fotografie w większości wykonane przez Witkiewicza przedstawiają artystyczne portrety Niny oraz wiele sytuacji z ich życia w Zakopanem, podczas wycieczek w Tatry oraz w jej mieszkaniu w Warszawie.
Fot. Witek Kaszkin

Niedźwiedzie w rejonie Kasprowego

Wtorek, 10 maj 2016 Pod koniec kwietnia niemałą medialną sensację wywołały młodociane niedźwiedzie brunatne, które pojawiły się na Myślenickich Turniach i na Kasprowym Wierchu. Niestety jeden z nich nie przeżył. Poniżej zamieszczamy informację od Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Przy polowym ołtarzu. Fot. Krystian Morawetz.

IX Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu

Poniedziałek, 25 kwiecień 2016 Śnieg i zadymka powitały uczestników IX Spotkania Przyjaciół Kasprowego Wierchu, które odbyło się w niedzielę 24 kwietnia. Msza Święta odprawiona została na tarasie górnej stacji kolejki linowej na Kasprowy.

IX Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu

Środa, 13 kwiecień 2016 24 kwietnia na szczycie Kasprowego Wierchu już po raz dziewiąty spotkają się miłośnicy tej góry oraz Tatr, by wziąć udział w Mszy Świętej.
Krokusy na Polanie Chochołowskiej. Fot. Agnieszka Szymaszek

Krokusowy zawrót głowy

Środa, 6 kwiecień 2016 Gdy szczyty Tatr pokryte są jeszcze grubą warstwą śniegu, wiatr hula na graniach i schodzą lawiny, nisko, na słonecznych polanach pojawiają się fioletowe kielichy. To krokusy – zwiastuny wiosny w Tatrach.

Henrik Kristoffersen poprowadzi trening na Kasprowym Wierchu

Piątek, 1 kwiecień 2016 Henrik Kristoffersen - gwiazda tegorocznego cyklu Pucharu Świata, wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Świata Juniorów oraz brązowy medalistą Igrzysk Olimpijskich z 2014 r. poprowadzi trening na Kasprowym Wierchu.