Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Mapa: Tatrzański Park Narodowy

Nowe możliwości dla skiturowców w rejonie Kasprowego Wierchu

Wtorek, 8 marzec 2016 Z inicjatywy Tatrzańskiego Parku Nardowego, TOPR-u i PKL-u wyznakowano podejściowy szlak narciarski z Doliny Goryczkowej na Kasprowy Wierch. Biegnie on obszarem udostępnionym dla narciarstwa, ale poza utrzymywanymi trasami. To rozwiązanie powinno zwiększyć bezpieczeństwo narciarzy.

Tatrzański Festiwal Biegowy - tego nie możesz przegapić!

Czwartek, 3 marzec 2016 13 i 14 sierpnia zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników biegów górskich. 13 sierpnia zawodnicy wezmą udział w Tatra Fest Biegu na dystansie ok. 56 kilometrów, którego trasa wiodła będzie z centrum Zakopanego na główną grań Tatr. Dzień później odbędzie się Bieg Świstaka - krótszy, ale za to z niespodziankami. Zapisy ruszają 21 marca.

POKAZ FILMU „NASZ KASPROWY” W GALERII WŁADYSŁAWA HASIORA W ZAKOPANEM

Czwartek, 25 luty 2016 Z cyklu "Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim" w piątek 26 lutego o godz. 18 w Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem rozpocznie się projekcja filmu "Nasz Kasprowy" w reżyserii Janusza Julo Susa. Film opowiada o historii budowy kolei linowej na Kasprowy, o ludziach, którzy swoje życie związali z koleją. Wstęp wolny.

"Wołanie w górach" na antenie Radia Kraków

Środa, 24 luty 2016 Zapraszamy do wysłuchania fragmentów książki "Wołanie w górach" autorstwa Michała Jagiełły - zmarłego niedawno ratownika TOPR, pisarza i publicysty.
Fot. Polskie Koleje Linowe

Ruszyła Goryczkowa

Środa, 17 luty 2016 Ruszyła trasa narciarska w Kotle Goryczkowym - czynne są zatem obydwie trasy na Kasprowym Wierchu. Warunki narciarskie panują bardzo dobre. Czynna jest również nartostrada do Kuźnic z Doliny Goryczkowej.

Rusza treningowe centrum lawinowe na Kalatówkach w Tatrach

Sobota, 13 luty 2016 W niedzielę 14 lutego rusza treningowe centrum lawinowe na Kalatówkach. Będzie czynne od 10 do 15. Na miejscu przeszkolony przewodnik tatrzański udostępni sprzęt lawinowy. Na godz. 12 planowany jest test plecaka lawinowego.
Fot. Polskie Koleje Linowe

Ruszyła Gąsienicowa!

Piątek, 5 luty 2016 Ruszył sezon narciarski na Kasprowym Wierchu - działa już kolej krzesełkowa w Kotle Gąsienicowym.
Źródło: www.topr.pl

Odszedł Michał Jagiełło

Wtorek, 2 luty 2016 1 lutego 2016 roku zmarł w Zakopanem Michał Jagiełło naczelnik Grupy Tatrzańskiej w latach 1972-74, przewodnik tatrzański, taternik, pisarz. Autor "Wołania w górach” – książki o wypadkach i akcjach ratowniczych w Tatrach, przeprowadzanych przez TOPR od początku powstania tej organizacji aż do roku 2011.

PREMIERA FILMU O JÓZEFIE UZNAŃSKIM „UJKU”

Wtorek, 26 styczeń 2016 Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak i Naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jan Krzysztof zapraszają na premierę filmu w reżyserii Jurka Porębskiego o legendarnym ratowniku tatrzańskim Józefie Uznańskim „Ujku”. Pokaz odbędzie się w ramach inauguracji cyklu "Górskie Kino w Muzeum Tatrzańskim".

TATRY NA NARTACH – PROMOCJA PRZEWODNIKA SKI-TUROWEGO I SPOTKANIE Z WOJCIECHEM SZATKOWSKIM

Czwartek, 21 styczeń 2016 Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy zapraszają w dniu 22 stycznia 2016 r. (piątek) na godz. 18.00 do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza na ostatnią zakopiańską promocję przewodnika Wojciecha Szatkowskiego „Tatry na nartach”. Spotkanie poprowadzą Wojciech Szatkowski i Jakub Brzosko z Muzeum Tatrzańskiego.