Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Źródło: www.topr.pl

Odszedł Michał Jagiełło

Wtorek, 2 luty 2016 1 lutego 2016 roku zmarł w Zakopanem Michał Jagiełło naczelnik Grupy Tatrzańskiej w latach 1972-74, przewodnik tatrzański, taternik, pisarz. Autor "Wołania w górach” – książki o wypadkach i akcjach ratowniczych w Tatrach, przeprowadzanych przez TOPR od początku powstania tej organizacji aż do roku 2011.

PREMIERA FILMU O JÓZEFIE UZNAŃSKIM „UJKU”

Wtorek, 26 styczeń 2016 Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak i Naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jan Krzysztof zapraszają na premierę filmu w reżyserii Jurka Porębskiego o legendarnym ratowniku tatrzańskim Józefie Uznańskim „Ujku”. Pokaz odbędzie się w ramach inauguracji cyklu "Górskie Kino w Muzeum Tatrzańskim".

TATRY NA NARTACH – PROMOCJA PRZEWODNIKA SKI-TUROWEGO I SPOTKANIE Z WOJCIECHEM SZATKOWSKIM

Czwartek, 21 styczeń 2016 Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy zapraszają w dniu 22 stycznia 2016 r. (piątek) na godz. 18.00 do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza na ostatnią zakopiańską promocję przewodnika Wojciecha Szatkowskiego „Tatry na nartach”. Spotkanie poprowadzą Wojciech Szatkowski i Jakub Brzosko z Muzeum Tatrzańskiego.

„SZTUKI PIĘKNE POD TATRAMI” w Warszawie

Czwartek, 21 styczeń 2016 Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy serdecznie zapraszają na spotkanie z Teresą Jabłońską, autorką albumu „Sztuki piękne pod Tatrami”, którego promocja odbędzie się w Muzeum Narodowym w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 3, w piątek 22 stycznia 2016 r. o godz. 18.00. Spotkanie poprowadzi Pani prof. Dorota Folga-Januszewska. Wstęp wolny.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Tatry i Bieszczady. W poszukiwaniu skiturowego eldorado

Środa, 13 styczeń 2016 Muzeum Tatrzańskie oraz STRH Cafe&Gallery serdecznie zapraszają na spotkanie „Tatry i Bieszczady. W poszukiwaniu skiturowego eldorado”, które poprowadzi Wojciech Szatkowski (Muzeum Tatrzańskie) – autor przewodnika „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy”, wydanego nakładem wydawnictwa Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dni Otwarte Centrum Lawinowego - warsztaty na śniegu, prelekcje, filmy

Wtorek, 12 styczeń 2016 Tatrzański Park Narodowy oraz partnerzy: TOPR, PZU, Pieps, Mammut. ABS, PSPW, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR zapraszają w ramach akcji „Lawinowe ABC” w dniach 29 – 31.01 na Dni Otwarte Centrum Lawinowego na Kalatówkach. W programie treningi w centrum lawinowym na Kalatówkach z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, testy sprzętów, prelekcje i filmy. Wstęp wolny!
Fot. www.muzeumtatrzanskie.pl

Sztuki piękne pod Tatrami - wyjątkowy album

Poniedziałek, 11 styczeń 2016 Dlaczego akurat Zakopane, małe miasto w górach, było szczególnie ukochanym i inspirującym miejscem dla artystów? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w albumie „Sztuki piękne pod Tatrami”. Oprócz piękna Podhala książka odkrywa przed czytelnikiem również jego mroczne strony wydobyte w sztuce młodopolskich dekadentów i kontrowersyjnych twórców awangardowych XX wieku.

Zmarła Maria Gąsienica Daniel - Szatkowska

Czwartek, 7 styczeń 2016 Zmarła Maria Gąsienica Daniel – Szatkowska, wybitna alpejka, olimpijka z Cortina d'Ampezzo i Insbrucku. Dziś w Zakopanem o godzinie 13 pożegnamy panią Marię.
Widok z Kasprowego Wierchu na zachód

Na stokach tłok. W Tatrach wciąż czarna seria. W końcu ma zacząć sypać śnieg!

Poniedziałek, 4 styczeń 2016 Jak potwierdzają prognozy pogody, jutro i w środę w Zakopanem i Tatrach ma spaść nieco śniegu. W kolejnych tygodniach opadów ma być więcej. Tymczasem w ostatnich dniach siarczysty mróz pozwolił na dośnieżenie stoków i szusowanie. Słońce dopisywało! Niestety w Tatrach doszło do kolejnych śmiertelnych wypadków.
Fot. TOPR

Czarna seria wypadków w Tatrach

Środa, 30 grudzień 2015 W ostatniej dobie po polskiej i słowackiej stronie Tatr doszło do 5 wypadków śmiertelnych. Wczoraj w Żlebie Kulczyńskiego pod Orlą Percią zginęła kobieta w ciąży. Warunki w Tatrach są bardzo trudne. Nawet łatwe szlaki są mocno oblodzone. Tatrzański Park Narodowy apeluje do turystów o rozwagę.