Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

15 Spotkanie z Filmem Górskim

Wtorek, 17 wrzesień 2019 W niedzielę 8 września zakończyła się 15. edycja Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem. Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Filmowym otrzymał „Zew Wysokości” w reżyserii Słowaka, Rastislava Hatiara. Nagrodzono także filmy „Harda”, „Niezniszczone”, „Bayalandai – władca tajgi”, „Ostatnią górę” i „Struktury. Trasy narciarskie w krajobrazie kulturowym”.
Poza konkursem filmowym, w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2019. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Mickael Mawem z Francji, a na podium stanęli także Siergiej Skorodumow i Wadim Timonow z Rosji. Wśród kobiet najlepsza była 19-letnia Urska Repusic ze Słowenii. Tuż za nią uplasowały się jej rodaczka Vita Lukan oraz Rosjanka, Irina Kuzmenko. Nasz reprezentant, Piotrek Schab, wszedł do finału w którym zajął 6 miejsce.
Zdjęcia: Organizator

Finał ósmej edycji Czyste Tatry ekoMałopolska 2019 za nami!

Piątek, 2 sierpień 2019 To było prawdziwe święto wszystkich miłośników gór i czystych, naturalnych krajobrazów, zwieńczone rekordowo dużą lekcją ekologii. W finale Czystych Tatr ekoMałopolska 2019, ponad 6 tysięcy ochotników zebrało w górach 586 kg śmieci, przemierzając górskimi szlakami 275 km. Wolontariusze nie tylko posprzątali trasy, ale też osiągnęli inny cel - pokazali, jak na co dzień powinniśmy troszczyć się o środowisko.
Źródło: Organizator

Ochronić przyrodę przed śmieciami. Czyste Tatry ekoMałopolska 2019

Piątek, 26 lipiec 2019 W wakacje najpiękniejsze miejsca w Polsce przeżywają prawdziwe oblężenie, niestety nie tylko przez turystów, ale też przez pozostawiane przez nich śmieci. A każda rzucona na trawę puszka czy foliowa reklamówka może rozkładać się przez wiele lat i przez cały ten czas zanieczyszczać środowisko szkodliwymi substancjami. Nie ma lepszego sposobu na walkę z tym problemem niż edukacja i dawanie dobrego przykładu, o czym już po raz ósmy przypomni projekt Czyste Tatry, który w tym roku odbywa się pod hasłem „EkoMałopolska”. Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.
Źródło: materiały prasowe

Czyste Tatry ekoMałopolska 2019 dla ochrony środowiska w regionie

Piątek, 19 lipiec 2019 Czyste Tatry coraz bliżej - zobacz, co możesz zrobić dla ochrony środowiska. A przy okazji świetnie się bawić!
Fot. Muzeum Tatrzańskie www.muzeumtatrzanskie.pl

Tydzień z Hasiorem

Wtorek, 16 lipiec 2019 W Zakopanem trwa tydzień z Hasiorem. Muzeum Tatrzańskie zaprasza na szereg wydarzeń przybliżających twórczość artysty.
Fot. Polskie Koleje Linowe

VI Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Wtorek, 16 lipiec 2019 Pobiegną pięć razy w ciągu kilku godzin – przed nami VI Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę. Zapisy wciąż trwają.
Akcja Czyste Tatry Fot. Materiały prasowe Organizatora

Inspirujący weekend w górach dla najmłodszych Czyste Tatry 2019

Wtorek, 9 lipiec 2019 Niezapomniany weekend spędzony na tatrzańskich szlakach, sportowe wyzwania, gry i konkursy, warsztaty edukacyjne, a do tego ogromna porcja ekologicznej wiedzy – takie atrakcje czekają 26 i 27 lipca w Zakopanem na rodziny z dziećmi podczas finału Czystych Tatr, gdy tysiące wolontariuszy wyruszą ponownie w góry, aby uprzątnąć je ze śmieci. Rejestracja trwa!
Fot. Muzeum Tatrzańskie

Jak pielęgnować pasję do gór, by nie wyblakla

Poniedziałek, 1 lipiec 2019 Wszystkim góromaniakom polecamy spotkanie "Jak pielęgnować pasję do gór, by nie wyblakła", które odbędzie się w sobotę 6 lipca w schronisku PTTK na Hali Ornak.
Fot. Muzeum Tatrzańskie

Regionalne Czwartki w Muzeum Tatrzańskim

Poniedziałek, 1 lipiec 2019 Chcesz zwiedzić Muzeum Tatrzańskie z przewodnikiem, który oprowadza po góralsku? Wybierz się na Regionalny Czwartek.

Zmarł Tomasz Krzyżanowski

Środa, 26 czerwiec 2019 Zmarł Tomasz Krzyżanowski, człowiek gór, leśnik, narciarz skiturowy, wieloletni pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego, znawca góralszczyzny, muzykant, pisarz.
Strona 1 z 90‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›