Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Wojciech Szatkowski

Wojciech Szatkowski w Warszawie o "Tańcu taterników ze śmiercią"

Piątek, 9 listopad 2012 11 listopada o godz. 19 w warszawskim klubie "Południk Zero" (ul. Wilcza 25) rozpocznie się projekcja filmu "Zew ciszy". Po filmie fascynującą i często dramatyczną historię zdobywania Tatr zatytułowaną "Taniec taterników ze śmiercią" przedstawi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego. Jest on znany czytelnikom naszkasprowy.pl z wielu interesujących publikacji. Wstęp wolny.

Tatry z bliska i z daleka

Poniedziałek, 29 październik 2012 Tatrzański Park Narodowy zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej "Tatry z bliska i z daleka" autorstwa Andrzeja Śliwińskiego.
Fot. Archiwum posła Andrzeja Adamczyka

Sprzedaż PKL jak wybicie zdrowego zęba

Czwartek, 25 październik 2012 - Działalność rządu w tej sprawie przypomina działania dentysty, który wybija zdrowy ząb, by za pieniądze, które otrzyma za tą usługę, spłacić swoje długi. Dlatego też w imieniu PiS złożyliśmy projekt ustawy, który pozwoli władzom Województwa Małopolskiego – marszałkowi Małopolski - stać się właścicielem przedsiębiorstwa PKL, i to nieodpłatnie, za darmo - mówi Andrzej Adamczyk, poseł PiS. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Fot. Adam Brzoza/Polartec

Rekordy trasy w Biegu na Kasprowy

Poniedziałek, 22 październik 2012 331 osób wzięło udział w V Polartec® Alpin Sport Tatrzańskim Biegu Pod Górę, który odbył się 20 października br. W tym roku iście wiosenna pogoda powitała w Zakopanem zawodników i kibiców. Zwycięzcy biegu - Andrzej Długosz i Izabela Zatorska pobili rekord trasy.
Fot. Archiwum

Nowy prezes PKL: liczy się biznes

Wtorek, 16 październik 2012 - Chciałbym dokonać zmian polegających na usprawnieniu działania spółki w obszarze biznesowym, postawić na informatyzację PKL i zredukować biurokrację. Chciałbym podkreślić, że plany te nie wiążą się z redukcją zatrudnienia - mówi nowy prezes PKL Piotr Gosek. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Karawana idzie dalej

Wtorek, 16 październik 2012 - Wiadomo, i takie jest moje odczucie, że pan Andrzej Laszczyk, jako ten, który tutaj żyje, pracuje z ludźmi do lat, całe swoje życie zawodowe związał z koleją, według mnie nigdy nie pozwoliłby na działania, które temu przedsiębiorstwu mogłyby zaszkodzić. I dlatego poleciał - mówi Edward Siarka, poseł na Sejm. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Posłowie Edward Siarka i Arkadiusz Mularczyk. Fot.www.podhaleregion.pl

Prywatyzacja PKL do Prokuratury, NIK, ABW i Premiera Donalda Tuska

Poniedziałek, 8 październik 2012 ZAKOPANE. Posłowie Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący KP SP i Edward Siarka domagają się od Premiera Donalda Tuska wyjaśnień w sprawie zmian w zarządzie PKL S.A. To nie koniec. Dziś zawiadamiają też NIK, Prokuraturę i ABW o możliwych działaniach na szkodę Skarbu Państwa poprzez niekontrolowaną prywatyzację PKL S.A.

Podnieś śmieć

Niedziela, 7 październik 2012 W kończącym się właśnie sezonie letnim Tatrzański Park Narodowy przeprowadził akcję „Podnieś śmieć”. Podczas jesiennych wycieczek można się jeszcze do niej przyłączyć.

Polskie Koleje Górskie: zachować tożsamość PKL i stawiać na rozwój regionu

Poniedziałek, 17 wrzesień 2012 - Osobiście nie znam modelu, aby austriackie wyciągi były własnością Włochów a francuskie własnością Niemców mimo, że to też sąsiadujące narody - mówi Łukasz Chmielowski, prezes spółki Polskie Koleje Górskie, która zamierza kupić Polskie Koleje Linowe. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.


Grand Prix 8. Spotkań z Filmem Górskim dla filmu „Sztuka wolności”

Wtorek, 11 wrzesień 2012 Film pt. „Sztuka Wolności” w reżyserii Wojciecha Słoty i Marka Kłosowicza zdobył Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego, który odbył się w ramach zakończonych właśnie 8 Spotkań z Filmem Górskim. Portal Nasz Kasprowy był patronem medialnym wydarzenia.