Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Pamiątkowe zdjęcie wykonane w Teatrze Witkacego. Fot. Mateusz Szelc

Spotkanie wigilijne i film „Nasz Kasprowy” w Teatrze Witkacego

Sobota, 29 grudzień 2012 Projekcja filmu „Nasz Kasprowy” był gwoździem programu spotkania, które odbyło się 23 grudnia w Teatrze Witkacego w Zakopanem. Były także życzenia świąteczne, poczęstunek wigilijny oraz wyjątkowo uroczysty akcent – przekazanie fragmentów liny nośnej gościom honorowym – Ludziom Kasprowego.
Fot. Biuro senatora Stanisława Hodorowicza

List otwarty sentora Stanisława Hodorowicza

Piątek, 21 grudzień 2012 W dziale "Prywatyzacja PKL - opinie" publikujemy list otwarty senatora Stanisława Hodorowicza w sprawie prywatyzacji Polskich Kolei Linowych nadesłany do naszej redakcji.
Fot. Biuro prof. St. Hodorowicza

Prof. Stanisław Hodorowicz: Kasprowy to podhalański Wawel

Sobota, 15 grudzień 2012 - Dlla wielu Podhalan, w tym mnie, ale także dla wielu osób spoza Podhala, prywatyzacja Kasprowego Wierchu to jest świętokradztwo; porwanie się na symbolikę tej magicznej góry. Szczególnie, że budowa kolei odbyła się kosztem wywłaszczeń. Kasprowy Wierch z kolejką to góra narodowa. Taki podhalański Wawel - mówi prof. Stanisław dorowicz, senator RP. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Projekcja filmu "Nasz Kasprowy" w Zakopanem

Piątek, 14 grudzień 2012 23 grudnia w Zakopanem będzie można obejrzeć film "Nasz Kasprowy", nagrodzony niedawno podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Projekcja odbędzie się w ramach uroczystego spotkania wigilijnego w Teatrze Witkacego.
Fot. Agnieszka Szymaszek

Ruszyła prywatyzacja Polskich Kolei Linowych

Czwartek, 13 grudzień 2012 Dziś oficjalnie rozpoczął się proces prywatyzacji Polskich Kolei Linowych. PKP przedstawiło zaproszenie do składania ofert.
Józef Pitoń oraz twórcy filmu (od lewej): producent Rafał Sonik, autor scenariusza Marek Gajewski oraz reżyser Janusz Julo Sus. Fot. Mateusz Szelc

Film "Nasz Kasprowy" nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Górskim

Poniedziałek, 10 grudzień 2012 Film "Nasz Kasprowy" otrzymał Nagrodę Publiczności podczas zakończonego wczoraj 10. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. W najbliższym czasie film zostanie zaprezentowany w Zakopanem.

Film „Nasz Kasprowy” na Krakowskim Festiwalu Górskim

Sobota, 8 grudzień 2012 Z przyjemnością informujemy, że film pt. „Nasz Kasprowy” został zakwalifikowany do polskiego konkursu filmowego w ramach 10 Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Film będzie można obejrzeć w niedzielę 9.12. o godz. 10 na Uniwersytecie Ekonomicznym (główna sala festiwalowa) w Krakowie.
Filip Zięba prowadzi program ochronny tatrzańskich niedźwiedzi. Na zdjęciu - w Szwecji. Fot. www.tpn.pl

O tygrysach w niewoli i niedźwiedziach w Tatrach

Czwartek, 29 listopad 2012 W ramach rozpoczynającego się właśnie 2Sports Film Festival "360 stopni - człowiek na krawędzi" w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu odbędą się pokazy filmu poruszającego problem hodowli dzikich kotów pt. "Tygrys u sąsiada". Po projekcjach Tatrzański Park Narodowy zaprasza na spotkania z Pawłem Skawińskim i Filipem Ziębą o tatrzańskich niedźwiedziach i wpływie obecności człowieka na te drapieżniki. Spotkania odbędą się w Krakowie i Warszawie.

PKL- tylko w ręce publiczne

Czwartek, 29 listopad 2012 - Pierwotny sposób prywatyzacji PKL został już zarzucony. Było to bowiem jawne zaproszenie do wrogiego przejęcia PKL. Sposób ten wykluczał drobny akcjonariat. Teraz czekamy, co się dalej wydarzy. Jest to pewien stan zawieszenia - mówi posłanka PiS. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Rohacz Ostry. Fot. Bartek Korzeniowski/www.muzeumtatrznaskie.pl

To i owo o tatrzańskich śniegach

Poniedziałek, 19 listopad 2012 "FIRN, SZREŃ I PUCH - CZYLI TO I OWO O TATRZAŃSKICH ŚNIEGACH...." to tytuł kolejnego górskiego spotkania z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”, które odbędzie się w czwartek 22 listopada 2012 o godz. 18. Poświęcone będzie w całości ciekawostkom związanym z tatrzańskimi śniegami. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski, a jego organizatorami są Muzeum Tatrzańskie i Dworzec Tatrzański w Zakopanem.