Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Fot. Agnieszka Szymaszek

Ruszyła prywatyzacja Polskich Kolei Linowych

Czwartek, 13 grudzień 2012 Dziś oficjalnie rozpoczął się proces prywatyzacji Polskich Kolei Linowych. PKP przedstawiło zaproszenie do składania ofert.
Józef Pitoń oraz twórcy filmu (od lewej): producent Rafał Sonik, autor scenariusza Marek Gajewski oraz reżyser Janusz Julo Sus. Fot. Mateusz Szelc

Film "Nasz Kasprowy" nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Górskim

Poniedziałek, 10 grudzień 2012 Film "Nasz Kasprowy" otrzymał Nagrodę Publiczności podczas zakończonego wczoraj 10. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. W najbliższym czasie film zostanie zaprezentowany w Zakopanem.

Film „Nasz Kasprowy” na Krakowskim Festiwalu Górskim

Sobota, 8 grudzień 2012 Z przyjemnością informujemy, że film pt. „Nasz Kasprowy” został zakwalifikowany do polskiego konkursu filmowego w ramach 10 Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Film będzie można obejrzeć w niedzielę 9.12. o godz. 10 na Uniwersytecie Ekonomicznym (główna sala festiwalowa) w Krakowie.
Filip Zięba prowadzi program ochronny tatrzańskich niedźwiedzi. Na zdjęciu - w Szwecji. Fot. www.tpn.pl

O tygrysach w niewoli i niedźwiedziach w Tatrach

Czwartek, 29 listopad 2012 W ramach rozpoczynającego się właśnie 2Sports Film Festival "360 stopni - człowiek na krawędzi" w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu odbędą się pokazy filmu poruszającego problem hodowli dzikich kotów pt. "Tygrys u sąsiada". Po projekcjach Tatrzański Park Narodowy zaprasza na spotkania z Pawłem Skawińskim i Filipem Ziębą o tatrzańskich niedźwiedziach i wpływie obecności człowieka na te drapieżniki. Spotkania odbędą się w Krakowie i Warszawie.

PKL- tylko w ręce publiczne

Czwartek, 29 listopad 2012 - Pierwotny sposób prywatyzacji PKL został już zarzucony. Było to bowiem jawne zaproszenie do wrogiego przejęcia PKL. Sposób ten wykluczał drobny akcjonariat. Teraz czekamy, co się dalej wydarzy. Jest to pewien stan zawieszenia - mówi posłanka PiS. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Rohacz Ostry. Fot. Bartek Korzeniowski/www.muzeumtatrznaskie.pl

To i owo o tatrzańskich śniegach

Poniedziałek, 19 listopad 2012 "FIRN, SZREŃ I PUCH - CZYLI TO I OWO O TATRZAŃSKICH ŚNIEGACH...." to tytuł kolejnego górskiego spotkania z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”, które odbędzie się w czwartek 22 listopada 2012 o godz. 18. Poświęcone będzie w całości ciekawostkom związanym z tatrzańskimi śniegami. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski, a jego organizatorami są Muzeum Tatrzańskie i Dworzec Tatrzański w Zakopanem.
Fot. Archiwum Andrzej Gut Mostowy

Jeszcze wiele może się wydarzyć, jeśli chodzi o prywatyzację

Sobota, 17 listopad 2012 - Jeszcze wiele może się wydarzyć, jeśli chodzi o prywatyzację. Wszystko zależy od właściciela, którym jest PKP. Uważam, że najważniejsze jest, aby PKL pozostały w polskich, najlepiej społecznych, samorządowych rękach - mówi poseł PO z Zakopanego Andrzej Gut Mostowy. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Są już jesienne "Tatry"

Czwartek, 15 listopad 2012 Ukazał się nowy, jesienny numer kwartalnika "Tatry" wydawanego przez Tatrzański Park Narodowy. Dzięki niemu możemy poczuć zapach Tatr, gdziekolwiek jesteśmy...
Fot. archiwum

Kolejka - dobrem narodowym ponad podziałami

Poniedziałek, 12 listopad 2012 WARSZAWA/PODHALE. Wczorajsze sejmowe obrady komisji infrastruktury poświęcono prywatyzacji PKL. Stanowisko wszystkich podhalańskich parlamentarzystów, niezależnie od opcji politycznej jest podobne. Sprzeciwiają się oni sprzedaży Kolejki na Kasprowy Wierch, która - jak sami podkreślają – jej dobrem narodowym.

Wojciech Szatkowski

Wojciech Szatkowski w Warszawie o "Tańcu taterników ze śmiercią"

Piątek, 9 listopad 2012 11 listopada o godz. 19 w warszawskim klubie "Południk Zero" (ul. Wilcza 25) rozpocznie się projekcja filmu "Zew ciszy". Po filmie fascynującą i często dramatyczną historię zdobywania Tatr zatytułowaną "Taniec taterników ze śmiercią" przedstawi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego. Jest on znany czytelnikom naszkasprowy.pl z wielu interesujących publikacji. Wstęp wolny.