Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Fot. Archiwum Andrzej Gut Mostowy

Jeszcze wiele może się wydarzyć, jeśli chodzi o prywatyzację

Sobota, 17 listopad 2012 - Jeszcze wiele może się wydarzyć, jeśli chodzi o prywatyzację. Wszystko zależy od właściciela, którym jest PKP. Uważam, że najważniejsze jest, aby PKL pozostały w polskich, najlepiej społecznych, samorządowych rękach - mówi poseł PO z Zakopanego Andrzej Gut Mostowy. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Są już jesienne "Tatry"

Czwartek, 15 listopad 2012 Ukazał się nowy, jesienny numer kwartalnika "Tatry" wydawanego przez Tatrzański Park Narodowy. Dzięki niemu możemy poczuć zapach Tatr, gdziekolwiek jesteśmy...
Fot. archiwum

Kolejka - dobrem narodowym ponad podziałami

Poniedziałek, 12 listopad 2012 WARSZAWA/PODHALE. Wczorajsze sejmowe obrady komisji infrastruktury poświęcono prywatyzacji PKL. Stanowisko wszystkich podhalańskich parlamentarzystów, niezależnie od opcji politycznej jest podobne. Sprzeciwiają się oni sprzedaży Kolejki na Kasprowy Wierch, która - jak sami podkreślają – jej dobrem narodowym.

Wojciech Szatkowski

Wojciech Szatkowski w Warszawie o "Tańcu taterników ze śmiercią"

Piątek, 9 listopad 2012 11 listopada o godz. 19 w warszawskim klubie "Południk Zero" (ul. Wilcza 25) rozpocznie się projekcja filmu "Zew ciszy". Po filmie fascynującą i często dramatyczną historię zdobywania Tatr zatytułowaną "Taniec taterników ze śmiercią" przedstawi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego. Jest on znany czytelnikom naszkasprowy.pl z wielu interesujących publikacji. Wstęp wolny.

Tatry z bliska i z daleka

Poniedziałek, 29 październik 2012 Tatrzański Park Narodowy zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej "Tatry z bliska i z daleka" autorstwa Andrzeja Śliwińskiego.
Fot. Archiwum posła Andrzeja Adamczyka

Sprzedaż PKL jak wybicie zdrowego zęba

Czwartek, 25 październik 2012 - Działalność rządu w tej sprawie przypomina działania dentysty, który wybija zdrowy ząb, by za pieniądze, które otrzyma za tą usługę, spłacić swoje długi. Dlatego też w imieniu PiS złożyliśmy projekt ustawy, który pozwoli władzom Województwa Małopolskiego – marszałkowi Małopolski - stać się właścicielem przedsiębiorstwa PKL, i to nieodpłatnie, za darmo - mówi Andrzej Adamczyk, poseł PiS. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Fot. Adam Brzoza/Polartec

Rekordy trasy w Biegu na Kasprowy

Poniedziałek, 22 październik 2012 331 osób wzięło udział w V Polartec® Alpin Sport Tatrzańskim Biegu Pod Górę, który odbył się 20 października br. W tym roku iście wiosenna pogoda powitała w Zakopanem zawodników i kibiców. Zwycięzcy biegu - Andrzej Długosz i Izabela Zatorska pobili rekord trasy.
Fot. Archiwum

Nowy prezes PKL: liczy się biznes

Wtorek, 16 październik 2012 - Chciałbym dokonać zmian polegających na usprawnieniu działania spółki w obszarze biznesowym, postawić na informatyzację PKL i zredukować biurokrację. Chciałbym podkreślić, że plany te nie wiążą się z redukcją zatrudnienia - mówi nowy prezes PKL Piotr Gosek. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Karawana idzie dalej

Wtorek, 16 październik 2012 - Wiadomo, i takie jest moje odczucie, że pan Andrzej Laszczyk, jako ten, który tutaj żyje, pracuje z ludźmi do lat, całe swoje życie zawodowe związał z koleją, według mnie nigdy nie pozwoliłby na działania, które temu przedsiębiorstwu mogłyby zaszkodzić. I dlatego poleciał - mówi Edward Siarka, poseł na Sejm. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Posłowie Edward Siarka i Arkadiusz Mularczyk. Fot.www.podhaleregion.pl

Prywatyzacja PKL do Prokuratury, NIK, ABW i Premiera Donalda Tuska

Poniedziałek, 8 październik 2012 ZAKOPANE. Posłowie Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący KP SP i Edward Siarka domagają się od Premiera Donalda Tuska wyjaśnień w sprawie zmian w zarządzie PKL S.A. To nie koniec. Dziś zawiadamiają też NIK, Prokuraturę i ABW o możliwych działaniach na szkodę Skarbu Państwa poprzez niekontrolowaną prywatyzację PKL S.A.