Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Są już jesienne "Tatry"

Czwartek, 15 listopad 2012 Ukazał się nowy, jesienny numer kwartalnika "Tatry" wydawanego przez Tatrzański Park Narodowy. Dzięki niemu możemy poczuć zapach Tatr, gdziekolwiek jesteśmy...
Fot. archiwum

Kolejka - dobrem narodowym ponad podziałami

Poniedziałek, 12 listopad 2012 WARSZAWA/PODHALE. Wczorajsze sejmowe obrady komisji infrastruktury poświęcono prywatyzacji PKL. Stanowisko wszystkich podhalańskich parlamentarzystów, niezależnie od opcji politycznej jest podobne. Sprzeciwiają się oni sprzedaży Kolejki na Kasprowy Wierch, która - jak sami podkreślają – jej dobrem narodowym.

Wojciech Szatkowski

Wojciech Szatkowski w Warszawie o "Tańcu taterników ze śmiercią"

Piątek, 9 listopad 2012 11 listopada o godz. 19 w warszawskim klubie "Południk Zero" (ul. Wilcza 25) rozpocznie się projekcja filmu "Zew ciszy". Po filmie fascynującą i często dramatyczną historię zdobywania Tatr zatytułowaną "Taniec taterników ze śmiercią" przedstawi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego. Jest on znany czytelnikom naszkasprowy.pl z wielu interesujących publikacji. Wstęp wolny.

Tatry z bliska i z daleka

Poniedziałek, 29 październik 2012 Tatrzański Park Narodowy zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej "Tatry z bliska i z daleka" autorstwa Andrzeja Śliwińskiego.
Fot. Archiwum posła Andrzeja Adamczyka

Sprzedaż PKL jak wybicie zdrowego zęba

Czwartek, 25 październik 2012 - Działalność rządu w tej sprawie przypomina działania dentysty, który wybija zdrowy ząb, by za pieniądze, które otrzyma za tą usługę, spłacić swoje długi. Dlatego też w imieniu PiS złożyliśmy projekt ustawy, który pozwoli władzom Województwa Małopolskiego – marszałkowi Małopolski - stać się właścicielem przedsiębiorstwa PKL, i to nieodpłatnie, za darmo - mówi Andrzej Adamczyk, poseł PiS. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Fot. Adam Brzoza/Polartec

Rekordy trasy w Biegu na Kasprowy

Poniedziałek, 22 październik 2012 331 osób wzięło udział w V Polartec® Alpin Sport Tatrzańskim Biegu Pod Górę, który odbył się 20 października br. W tym roku iście wiosenna pogoda powitała w Zakopanem zawodników i kibiców. Zwycięzcy biegu - Andrzej Długosz i Izabela Zatorska pobili rekord trasy.
Fot. Archiwum

Nowy prezes PKL: liczy się biznes

Wtorek, 16 październik 2012 - Chciałbym dokonać zmian polegających na usprawnieniu działania spółki w obszarze biznesowym, postawić na informatyzację PKL i zredukować biurokrację. Chciałbym podkreślić, że plany te nie wiążą się z redukcją zatrudnienia - mówi nowy prezes PKL Piotr Gosek. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Karawana idzie dalej

Wtorek, 16 październik 2012 - Wiadomo, i takie jest moje odczucie, że pan Andrzej Laszczyk, jako ten, który tutaj żyje, pracuje z ludźmi do lat, całe swoje życie zawodowe związał z koleją, według mnie nigdy nie pozwoliłby na działania, które temu przedsiębiorstwu mogłyby zaszkodzić. I dlatego poleciał - mówi Edward Siarka, poseł na Sejm. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Posłowie Edward Siarka i Arkadiusz Mularczyk. Fot.www.podhaleregion.pl

Prywatyzacja PKL do Prokuratury, NIK, ABW i Premiera Donalda Tuska

Poniedziałek, 8 październik 2012 ZAKOPANE. Posłowie Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący KP SP i Edward Siarka domagają się od Premiera Donalda Tuska wyjaśnień w sprawie zmian w zarządzie PKL S.A. To nie koniec. Dziś zawiadamiają też NIK, Prokuraturę i ABW o możliwych działaniach na szkodę Skarbu Państwa poprzez niekontrolowaną prywatyzację PKL S.A.

Podnieś śmieć

Niedziela, 7 październik 2012 W kończącym się właśnie sezonie letnim Tatrzański Park Narodowy przeprowadził akcję „Podnieś śmieć”. Podczas jesiennych wycieczek można się jeszcze do niej przyłączyć.