Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Fot. Archiwum Zofii Gluzińskiej

Zaczęło się od łyżew

Środa, 28 wrzesień 2011 Przedstawiamy wyjątkową Postać. Ta znakomita alpejka o oryginalnej urodzie w latach 50 zdobywała tytuły Mistrzyni Polski. Trasy na Kasprowym znała na pamięć. Żona wybitnego poety Tomasza Gluzińskiego. Pełna ciepła, otwarta na świat, mieszka w swoim pięknym zakopiańskim domu, w którym niegdyś ze ś.p. mężem przyjmowali artystyczną śmietankę Polski, częstując słynną domową litworówką. Zofia Gluzińska, wspominając okres, gdy uprawiała narciarstwo, pdokreśla, że najcenniejsze z tego czasu są przyjaźnie. Zapraszamy do zapoznania się z jej sylwetką w dziale Profile.
Poprzednie edycje biegu odbywały się w śniegu... Fot. Agnieszka Szymaszek

Bieg na Kasprowy

Czwartek, 22 wrzesień 2011 8 października odbędzie się Alpin Sport Tatrzański Bieg pod Górę. Trasa będzie wiodła z Ronda Kuźnickiego na Kasprowy Wierch. W zawodach weźmie udział aż 300 osób.

Nowe "Tatry"

Czwartek, 22 wrzesień 2011 Ukazał się najnowszy numer kwartalnika "Tatry" wydawanego przez Tatrzański Park Narodowy.
Fot. Ze zbiorów rodziny Marusarzów

Pięknej Helenie - w 70-lecie śmierci

Wtorek, 13 wrzesień 2011 12 września mija 70-rocznica śmierci wybitnej zakopiańskiej narciarki, kurierki tatrzańskiej, Heleny Marusarzówny. Jest to postać o której Zakopane zawsze powinno pamiętać. Patriotka - świetna narciarka i kobieta o wyjątkowej, powiedziałbym zjawiskowej urodzie, jest symbolem pewnej epoki. Warto jednak powiedzieć, że piękno Heleny szło w parze z jej wyjątkowym – także pięknym, pełnym dobroci i patriotyzmu - charakterem. W serwisie www.naszkasprowy.pl prezentujemy tekst przypominający tę niezwykłą postać.

Grand Prix dla filmu ”180 stopni na południe”

Wtorek, 13 wrzesień 2011 Film "180 stopni na południe" zdobył Grand Prix podczas międzynarodowego konkursu filmów górskich, który odbył się w ramach zakończonych w niedzielę 7 Spotkań z Filmem Górskim. Naszkasprowy.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Joe Simpson gwiazdą 7. Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem

Poniedziałek, 12 wrzesień 2011 Tłumy widzów przyciągnęło spotkanie ze wspinaczem i pisarzem Joe Simpsonem, autorem książki "Dotknięcie Pustki". Autor pokazał film "Zew ciszy" oraz odpowiadał szczegółowo na pytania.
Fot. Bożena Gąsienica

Górale z różnych stron świata na Kasprowym Wierchu

Wtorek, 23 sierpień 2011 Górali w barwnych regionalnych strojach z różnych stron świata można było podziwiać na Kasprowym Wierchu. W niedzielę delegacje zespołów biorących udział w trwającym właśnie w Zakopanem Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich wyjechały na szczyt, by także w sercu Tatr zainaugurować tę imprezę. Zapraszamy do Galerii, gdzie zobaczyć można to nietypowe wydarzenie.

Rzeka lodu: znikające lodowce Wielkich Himalajów

Wtorek, 23 sierpień 2011 Spotkania z Filmem Górskim zapraszają na wernisaż wystawy „Rzeka lodu: znikające lodowce Wielkich Himalajów". 26 sierpnia, godz. 16 przy Oczku Wodnym na ul. Krupówki, Zakopane.
Fot. Archiwum Macieja Wilczyńskiego

Unikatowe zdjęcia

Poniedziałek, 22 sierpień 2011 - Tak się składało, że Aleksander Bobkowski żył w przyjaźni z moim ojcem. Mnie szczególnie lubił. To zdjęcie zostało zrobione jakieś 2 lata przed rozpoczęciem budowy kolejki - wspomina Maciej Wilczyński. Zapraszamy do zapoznania się z jego profilem.