Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Podnieś śmieć

Niedziela, 7 październik 2012 W kończącym się właśnie sezonie letnim Tatrzański Park Narodowy przeprowadził akcję „Podnieś śmieć”. Podczas jesiennych wycieczek można się jeszcze do niej przyłączyć.

Polskie Koleje Górskie: zachować tożsamość PKL i stawiać na rozwój regionu

Poniedziałek, 17 wrzesień 2012 - Osobiście nie znam modelu, aby austriackie wyciągi były własnością Włochów a francuskie własnością Niemców mimo, że to też sąsiadujące narody - mówi Łukasz Chmielowski, prezes spółki Polskie Koleje Górskie, która zamierza kupić Polskie Koleje Linowe. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.


Grand Prix 8. Spotkań z Filmem Górskim dla filmu „Sztuka wolności”

Wtorek, 11 wrzesień 2012 Film pt. „Sztuka Wolności” w reżyserii Wojciecha Słoty i Marka Kłosowicza zdobył Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego, który odbył się w ramach zakończonych właśnie 8 Spotkań z Filmem Górskim. Portal Nasz Kasprowy był patronem medialnym wydarzenia.
Fot. Agnieszka Szymaszek

Jesteśmy w blokach startowych

Piątek, 7 wrzesień 2012 - Nie wyobrażamy sobie, aby tak kultowe z punktu widzenia tradycji i historii oraz strategiczne dla całego Podhala i Zakopanego przedsiębiorstwo, jak Polskie Koleje Linowe, mogło zostać przejęte przez zagraniczny kapitał, i żebyśmy my - górale, zakopiańczycy, Podhalanie - stracili kontrolę nad rozwojem i prawidłową eksploatacją tego majątku - mówi Adam Bachleda-Curuś, współzałożyciel firmy Bachleda Grupa Inwestycyjna. W latach 1995 – 2001 był burmistrzem Zakopanego. W rankingu magazynu „Wprost” znajduje się na liście 100 najzamożniejszych Polaków. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.


Fot. Agnieszka Szymaszek

Adam Bachleda Curuś zainteresowany kupnem PKL

Poniedziałek, 27 sierpień 2012 Były burmistrz Zakopanego Adam Bachleda Curuś złożył miastu Zakopane i spółce Polskie Koleje Górskie propozycję związaną z zakupem Polskich Kolei Linowych.
Fot. www.zakopane.pl

Festiwal na szczycie Kasprowego Wierchu

Niedziela, 26 sierpień 2012 W niedzielę rano delegacje zespołów biorących udział w 44. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich zaprezentowały się na Kasprowym Wierchu.
Fot. Agnieszka Szymaszek

Obawy wobec wrogiego przejęcia PKL

Piątek, 10 sierpień 2012 ZAKOPANE. Po raz kolejny Rada Miasta Zakopanego przyjęła rezolucję w sprawie prywatyzacji kluczowego dla stolicy Tatr przedsiębiorstwa - Polskich Kolei Linowych. Wyrażają w niej obawę przed wrogim przejęciem spółki.

Źródło: www.podhaleregion.pl
Więcej w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

8. Spotkania z Filmem Górskim: szykują się wielkie atrakcje

Środa, 1 sierpień 2012 Trwają przygotowania do ósmej już edycji Spotkań z Filmem Górskim. Kim będą główne gwiazdy tegorocznego festiwalu – na razie organizatorzy nie chcą uchylić rąbka tajemnicy, szykują się jednak wielkie atrakcje. Portal www.naszkasprowy.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
Elzbieta Misiak Bremer podczas debaty o prywatyzacji PKL na Kasprowym Wierchu, 6 maja 2012.

Ekonomia a emocje

Niedziela, 29 lipiec 2012 Rozmowa z Elżbietą Misiak – Bremer, dziennikarką, miłośniczką gór, narciarką. Pracowała m.in. w prasie podziemnej, „Tygodniku Solidarność”, „Konfrontacjach”, „Super Expressie”, „Wprost”. Współpracowała z Polskim Radiem i TVP. Publikowała w paryskiej „Kulturze” oraz prasie polonijnej. Związana z wieloma tytułami prasowymi w Polsce.
Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Fot. Archiwum

PiS przeciwny prywatyzacji uzdrowisk, kolei linowych i elektrowni wodnej w Niedzicy

Niedziela, 29 lipiec 2012 Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości jest przeciw prywatyzacji polskich uzdrowisk, Polskich Kolei Linowych i elektrowni wodnej w Nidzicy wraz ze zbiornikiem na Dunajcu - poinformował w niedzielę w Zakopanem prezes PiS Jarosław Kaczyński.