Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Nie strzelaj w Sylwestra

Czwartek, 29 grudzień 2011 Zachęcamy do przyłączenia się do akcji Tatrzańskiego Parku Narodowego "Nie strzelaj w Sylwestra". Huk i błysk może wystraszyć dzikie zwierzęta. Jeśli planujesz zabawę blisko gór, pamiętaj o tym!

Zmarł Eugeniusz Halski

Wtorek, 20 grudzień 2011 Zmarł Eugeniusz Halski, a właściwie Gienek Frajer, jedna z najbarwniejszych postaci warszawskiego klubu "Stodoła", autor książki „Gienka Frajera życie jak Rock and Roll” (współautor: Wojciech Bukat), również wielki miłośnik Tatr i Kasprowego Wierchu.
Fot. Michał Kowalski

Co sądzicie o prywatyzacji PKL? Zapraszamy do dyskusji

Niedziela, 18 grudzień 2011 Trwają przygotowania do prywatyzacji Polskich Kolei Linowych, w tym – kolei na Kasprowy Wierch. Kontrowersje wokół tego tematu rosną, przeciwników sprzedaży w obce ręce jest coraz więcej. Co będzie z obiektami PKL? Kto kupi kolej na Kasprowy Wierch? Co to oznacza dla miłośników tej góry, narciarzy, górali, osób, którym nie jest obojętny los Kasprowego?

Sesja naukowa wokół projektu "Zakopiańczycy"

Czwartek, 8 grudzień 2011 Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na sesję naukową ANTROPOLOGIA, PAMIĘĆ, HISTORIA. WOKÓŁ PROJEKTU „ZAKOPIAŃCZYCY – W POSZUKIWANIU TOŻSAMOŚCI”, która odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2011 w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu w Zakopanem.

Schronisko na Hali Kondratowej - miejsce cyklicznych spotkań Ludzi Kasprowego Wierchu

Remont schroniska na Kondratowej

Wtorek, 6 grudzień 2011 Trwa remont schroniska na Hali Kondratowej - miejsca cyklicznych spotkań Ludzi Kasprowego Wierchu. Będzie ono nieczynne do świąt Bożego Narodzenia.
Fot. Andrzej Wiatr

Coraz więcej kozic

Środa, 30 listopad 2011 Wdzięczne stworzenia, z niezywkłą gracją przebiegające tatrzańskie turnie, skaczące nad przepaściami... Czy wiecie, że kozica tatrzańska to odrębny podgatunek, unikatowy i różniący się od swoich alpejskich kuzynek? Ostatnio pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego policzyli kozice w Tatrach. Jest ich coraz więcej.
Widok na Kasprowy Wierch z Hali Kondratowej

W Tatrach sypnęło

Poniedziałek, 21 listopad 2011 Na zdjęciu widać, że jeszcze w sobotę w Tatrach było niemal bezśnieżnie. Dzisiaj w Zakopanem i Tatrach od rana padał śnieg.

Naszkasprowy.pl poleca serwis Stok-Narciarski.PL

Poniedziałek, 21 listopad 2011 Polecamy serwis Stok-Narciarski.pl. Znajdziecie tam wszelkie przydatne dla narciarzy informacje wraz z geolokalizacją, która wskaże Wam najbliższe stoki narciarskie.

Zmiany w „narciarskich” przepisach

Niedziela, 20 listopad 2011 Tej zimy narciarzy, właścicieli stoków narciarskich oraz ratowników górskich czekają duże zmiany. A wszystko za sprawą nowych przepisów, które wejdą w życie 1 stycznia 2012.

Warunki na "długi weekend"

Sobota, 12 listopad 2011 - W części reglowej Tatr warunki do uprawiania turystyki są dobre. W wyższych partiach Tatr Wysokich panują warunki zimowe. Znaczne odcinki szlaków znajdują się pod śniegiem, w wielu miejscach występują oblodzenia, które na północnych stokach i w miejscach zacienionych utrzymują się przez cały dzień. Również w Tatrach Zachodnich po północnej stronie stoków szlaki miejscami znajdują się pod zmrożonym, bardzo twradym śniegiem - informuje Tatrzański Park Narodowy.
Na długi weekend w Tatry przyjechało wielu turystów. Dziś - w sobotę - pogoda była piękna i zachęcająca do spacerów i wycieczek.