Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Fot. Agnieszka Szymaszek

Adam Bachleda Curuś zainteresowany kupnem PKL

Poniedziałek, 27 sierpień 2012 Były burmistrz Zakopanego Adam Bachleda Curuś złożył miastu Zakopane i spółce Polskie Koleje Górskie propozycję związaną z zakupem Polskich Kolei Linowych.
Fot. www.zakopane.pl

Festiwal na szczycie Kasprowego Wierchu

Niedziela, 26 sierpień 2012 W niedzielę rano delegacje zespołów biorących udział w 44. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich zaprezentowały się na Kasprowym Wierchu.
Fot. Agnieszka Szymaszek

Obawy wobec wrogiego przejęcia PKL

Piątek, 10 sierpień 2012 ZAKOPANE. Po raz kolejny Rada Miasta Zakopanego przyjęła rezolucję w sprawie prywatyzacji kluczowego dla stolicy Tatr przedsiębiorstwa - Polskich Kolei Linowych. Wyrażają w niej obawę przed wrogim przejęciem spółki.

Źródło: www.podhaleregion.pl
Więcej w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

8. Spotkania z Filmem Górskim: szykują się wielkie atrakcje

Środa, 1 sierpień 2012 Trwają przygotowania do ósmej już edycji Spotkań z Filmem Górskim. Kim będą główne gwiazdy tegorocznego festiwalu – na razie organizatorzy nie chcą uchylić rąbka tajemnicy, szykują się jednak wielkie atrakcje. Portal www.naszkasprowy.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
Elzbieta Misiak Bremer podczas debaty o prywatyzacji PKL na Kasprowym Wierchu, 6 maja 2012.

Ekonomia a emocje

Niedziela, 29 lipiec 2012 Rozmowa z Elżbietą Misiak – Bremer, dziennikarką, miłośniczką gór, narciarką. Pracowała m.in. w prasie podziemnej, „Tygodniku Solidarność”, „Konfrontacjach”, „Super Expressie”, „Wprost”. Współpracowała z Polskim Radiem i TVP. Publikowała w paryskiej „Kulturze” oraz prasie polonijnej. Związana z wieloma tytułami prasowymi w Polsce.
Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Fot. Archiwum

PiS przeciwny prywatyzacji uzdrowisk, kolei linowych i elektrowni wodnej w Niedzicy

Niedziela, 29 lipiec 2012 Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości jest przeciw prywatyzacji polskich uzdrowisk, Polskich Kolei Linowych i elektrowni wodnej w Nidzicy wraz ze zbiornikiem na Dunajcu - poinformował w niedzielę w Zakopanem prezes PiS Jarosław Kaczyński.


Coraz wyżej i szybciej

Sobota, 21 lipiec 2012 Cel: startować w najtrudniejszych skialpinistycznych zawodach świata, takich jak kultowe Pierra Menta, czy Trofeo Mezzalama, i ścigać się z najlepszymi na świecie narciarzami wysokogórskimi. Plan na jesień: dokonać sportowego wyjścia na ośmiotysięcznik Cho Oyu i zjechać z niego na nartach. Andrzej Bargiel na co dzień trenuje najczęściej w rejonie Kasprowego. Portal naszkasprowy.pl był patronem medialnym jego niedawnej wyprawy na ośmiotysięcznik Manaslu, a Rafał Sonik - twórca portalu - sponsorem Andrzeja. Obszerny materiał znajdziesz w dziale Artykuły.

Górale będą walczyć o PKL

Czwartek, 19 lipiec 2012 W środę 18 lipca br. Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher, Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk, Wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń i Wójt Gminy Poronin Bronisław Stoch podpisali umowę notarialną o powołaniu Spółki Polskie Koleje Górskie. Spółka PKG weźmie udział w prywatyzacji Spółki Polskie Koleje Linowe, która zaplanowana została na wrzesień tego roku.
Źródło: www.zakopane.eu

Kolej linowa na Kasprowy Wierch - trochę wspomnień

Sobota, 14 lipiec 2012 Marek Różycki jr.

Pierwsze niezrealizowane projekty kolei w Tatrach pochodzą jeszcze sprzed I wojny światowej. Planowano wtedy wybudowanie trasy kolei zębatej na Świnicę, a po słowackiej stronie na Gerlach.
Rafał Sonik podpisuje zdjęcia dla wolontariuszy na Kasprowym Wierchu. Fot. Agnieszka Szymaszek

Zdjęcia ze sprzątania Tatr w galerii

Czwartek, 5 lipiec 2012 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze sprzątania Tatr, które odbyło się w ramach projektu "Czyste Tatry"! Zdjęcia znajdują się w galerii.