Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Zapraszamy na 7. Spotkania z Filmem Górskim

Poniedziałek, 15 sierpień 2011 Zbliża się ważne i atrakcyjne wydarzenie - 7. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem. Portal naszkasprowy.pl w tym roku jest patronem Spotkań. Wśród gości m.in. Joe Simpson - autor światowego bestselleru "Dotknięcie Pustki" oraz Alain Robert - słynny na cały świat człowiek - pająk. Spotkania odbędą się w dniach 8 - 11 września.
Fot. Archiwum Muzeum Tatrzańskie

W objęciach Zamarłej Turni

Środa, 10 sierpień 2011 Wszystkich wypoczywających w Zakopanem oraz mieszkańców zapraszamy na wieczór taternicki w Dworcu Tatrzańskim pt. „W objęciach Zamarłej Turni”. Warto - jeślii Tatry poznajemy wędrując po szlakach, poznać fascynujące, i nieraz wzbudzające dreszcz grozy opowieści o zdobywaniu Zamarłej Turni, uznawanej niegdyś za "krwiożerczą" ścianę. Tu ginęli wielcy taternicy, tu poniosły śmierć 2 piękne i młode taterniczki Lida i Marzena Skotnicówny...
Fot. Stanisława Łacek w pracy - w biurze w Kuźnicach. Niestety nie znamy nazwiska autora tej fotografii.

Była przyjaźń na kolejce

Sobota, 30 lipiec 2011 Stanisława Łacek była jedną z kilku zaledwie kobiet pracujących na kolejce. A przepracowała w Polskich Kolejach Linowych - głównie w biurze w Kuźnicach - aż 37 lat! Posłuchajmy jej wspomnień. Zapraszamy do działu Profile.
Fot. www.naszkasprowy.pl

Wokół prywatyzacji PKL

Wtorek, 26 lipiec 2011 Gminy też chcą mieć swój udział w prywatyzacji Polskich Kolei Linowych. W Urzędzie Miasta Zakopane odbyło się spotkanie w tej sprawie.

Emess: Emess-Emergency Message

Wtorek, 19 lipiec 2011 Wysyłając rano alarmowego smsa możemy spokojnie iść w góry. Alarmowy "emess" dotrze do wybranej przez nas osoby o wybranej przez nas godzinie.

Zatrzymana kolejka

Poniedziałek, 11 lipiec 2011 W niedzielę po południu doszło do zatrzymania kolejki na Kasprowy Wierch z powodu wyładowań elektrycznych.

Spotkanie na Kasprowym odwołane

Poniedziałek, 4 lipiec 2011 Z dużą przykrością informujemy, iż tegoroczne Spotkanie na Szczycie, zaplanowane na 10 lipca, zmuszeni jesteśmy odwołać.
Zadecydowały o tym względy ekologiczne. Tak duża grupa mogłaby spowodować zmiany w odbudowywanej z dużą pieczołowitością przez Tatrzański Park Narodowy kopule Kasprowego Wierchu.
Widok z Rusinowej Polany - zdjęcie z 2 lipca. Fot. www.naszkasprowy.pl

Śnieżnie w Tatrach

Sobota, 2 lipiec 2011 Jeśli wybieracie się na wycieczkę w Tatry, zwróćcie baczną uwagę na warunki pogodowe. Powyżej 1500 m. n. p.m. zalega śnieg, który spadł wczoraj. Dziś rano na Kasprowym temperatura wskazywała 0 stopni Celsjusza. Na mokrych szlakach może być bardzo ślisko.

Joe Simpson będzie gościem Spotkań z Filmem Górskim

Wtorek, 28 czerwiec 2011 Joe Simpson, autor bestselleru "Dotknięcie pustki" będzie gościem tegorocznych Spotkań z Filmem Górskim.
Nie będzie to jedyny hit tegorocznych Spotkań, które odbędą się ww dniach 8 - 11 września.

Fot. Łukasz Zabierowski

Zdjęcia ze spotkania na Kondratowej w Galerii

Środa, 15 czerwiec 2011 Zapraszamy do Galerii, gdzie obejrzeć można obszerną fotorelację autorstwa Łukasza Zabierowskiego ze Spotkania Ludzi Kasprowego, które odbyło się 12 czerwca na Hali Kondratowej.