Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Coraz wyżej i szybciej

Sobota, 21 lipiec 2012 Cel: startować w najtrudniejszych skialpinistycznych zawodach świata, takich jak kultowe Pierra Menta, czy Trofeo Mezzalama, i ścigać się z najlepszymi na świecie narciarzami wysokogórskimi. Plan na jesień: dokonać sportowego wyjścia na ośmiotysięcznik Cho Oyu i zjechać z niego na nartach. Andrzej Bargiel na co dzień trenuje najczęściej w rejonie Kasprowego. Portal naszkasprowy.pl był patronem medialnym jego niedawnej wyprawy na ośmiotysięcznik Manaslu, a Rafał Sonik - twórca portalu - sponsorem Andrzeja. Obszerny materiał znajdziesz w dziale Artykuły.

Górale będą walczyć o PKL

Czwartek, 19 lipiec 2012 W środę 18 lipca br. Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher, Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk, Wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń i Wójt Gminy Poronin Bronisław Stoch podpisali umowę notarialną o powołaniu Spółki Polskie Koleje Górskie. Spółka PKG weźmie udział w prywatyzacji Spółki Polskie Koleje Linowe, która zaplanowana została na wrzesień tego roku.
Źródło: www.zakopane.eu

Kolej linowa na Kasprowy Wierch - trochę wspomnień

Sobota, 14 lipiec 2012 Marek Różycki jr.

Pierwsze niezrealizowane projekty kolei w Tatrach pochodzą jeszcze sprzed I wojny światowej. Planowano wtedy wybudowanie trasy kolei zębatej na Świnicę, a po słowackiej stronie na Gerlach.
Rafał Sonik podpisuje zdjęcia dla wolontariuszy na Kasprowym Wierchu. Fot. Agnieszka Szymaszek

Zdjęcia ze sprzątania Tatr w galerii

Czwartek, 5 lipiec 2012 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze sprzątania Tatr, które odbyło się w ramach projektu "Czyste Tatry"! Zdjęcia znajdują się w galerii.
Rafał Sonik podczas akcji "Czyste Tatry" razem z dziećmi i młodzieżą sprzątał szlak na Kasprowy. Fot. Agnieszka Szymaszek

Reportaż z projektu "Czyste Tatry" w TVP2!

Czwartek, 5 lipiec 2012 - Zapraszam do obejrzenia reportażu z projektu "Czyste Tatry" w TVP2. Akcja miała miejsce w ostatni weekend czerwca w Zakopanem. W największym w historii sprzątaniu Tatr wzięło udział ponad 850 wolontariuszy z całej Polski. Razem zebraliśmy ponad 1,5 tony śmieci. Reportaż "Czyste Tatry" już 7 lipca o godz: 11:15 na antenie TVP2. Pozdrawiam, Rafał Sonik - partner projektu.
Rafał Sonik wręcza Marcie Fogler fragment liny nośnej ze starej kolejki. Msza św. na Kasprowym Wierchu 2012. Fot. Agnieszka Szymaszek

Marta Folger: kolejka to marzenia, historia, dobro narodowe

Czwartek, 5 lipiec 2012 - Nie można PKL-u pozbyć się ot tak, szybko i byle jak. To nie jest tylko kolejka. To są marzenia, historia narciarstwa i taternictwa, dobro narodowe. - mówi w wywiadzie dla naszkasprowy.pl Marta Fogler, prezes Towarzystwa Przyjaciół Narciarstwa i Przyrody, posłanką na Sejm IV kadencji. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Fot. Agnieszka Szymaszek

1,5 tony śmieci zniesiono z Tatr

Poniedziałek, 2 lipiec 2012 Zakończyła się pierwsza edycja akcji „Największe sprzątanie Tatr w historii”.Rafał Sonik - ambasador i sponsor akcji - również wziął w niej udział. Wraz z dziećmi Siemachy sprzątał szlak na Kasprowy Wierch.

Rafał Sonik z Sardynii o akcji "Czyste Tatry"

Czwartek, 21 czerwiec 2012 Rafał Sonik, ambasador i sponsor akcji "Czyste Tatry", przebywa obecnie na Sardynii. Quadowiec, pierwszy Polak, który stanął na podium rajdu Dakar, obecnie przygotowuje się do Rajdu Sardynii. Weźmie on osobiście udział w akcji sprzątania Tatr. Na szlak wyruszy z grupą dzieci - podopiecznych stowarzyszenia Siemacha.
Fot. Monika Oleksy

Największe sprzątanie Tatr w historii - końcowe odliczanie

Czwartek, 21 czerwiec 2012 Organizator oraz partnerzy akcji „Największe sprzątanie Tatr w historii” wzięli udział w konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek 19 czerwca o godz. 12 w Piwnicy pod Baranami (Rynek Główny, Kraków). Portal Nasz Kasprowy jest patronem akcji.

Największe sprzątanie Tatr w historii - konferencja prasowa

Poniedziałek, 18 czerwiec 2012 Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową projektu "Czyste Tatry". Odbędzie się ona we wtorek 19 czerwca o godz. 12 w Piwnicy Po Baranami (Rynek Główny 27, Kraków).