Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Na Kasprowym dobre warunki narciarskie

Niedziela, 29 kwiecień 2012 20 stopni ciepła, słońce i śnieg - takie warunki panują na Kasprowym Wierchu. Koleje krzesełkowe w obydwu kotłach - Goryczkowym i Gąsienicowym - kursują. W ciepłym wiosennym słońcu można jeździć na nartach.
Zofia Bigos. Fot. Łukasz Razowski

Zofia Bigos: prywatyzacja PKL to jest narodowa bryndza

Niedziela, 29 kwiecień 2012 - Prywatyzacja to jest narodowa bryndza. Sprzedadzą Kasprowy, sprzedadzą wszystko i będzie europejski rozbiór Polski - mówi Zofia Bigos, przewodnicząca Stowarzyszenia Właścicieli i Współwłaścicieli Wywłaszczonych Hal i Polan w Tatrach.
Cały wywiad w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Spotkanie na Kasprowym Wierchu

Piątek, 20 kwiecień 2012 6 maja już po raz piąty na szczycie Kasprowego Wierchu spotkają się miłośnicy tej góry. Przy polowym ołtarzu odprawiona zostanie msza święta. Po niej odbędzie się premiera filmu o Ludziach Kasprowego.

XV Memoriał Piotra Malinowskiego w ski-alpinizmie - 21 kwietnia 2012

Niedziela, 15 kwiecień 2012 Tradycyjnie w kwietniu TKN Tatra Team i TOPR zapraszają na Memoriał Piotra Malinowskiego w ski-alpinizmie.Te największe w Polsce zawody, będące kwintesencją narciarstwa wysokogórskiego odbędą się w Rejonie Hali Gąsienicowej 21 kwietnia 2012.
Jerzy Zacharko. Fot. www.zakopane.eu

Jerzy Zacharko: Bardzo dokładnie przygotować się do powołania spółki

Niedziela, 15 kwiecień 2012 - Utworzenie spółki akcyjnej jest niezmiernie ważne dla rozwoju Zakopanego oraz pozostałych gmin powiatu tatrzańskiego. Głównym celem tej spółki winno być złożenie oferty kupna 100% akcji PKL S.A. i emisja obligacji zamiennych, a w efekcie doprowadzenie do zmiany właściciela spółki PKL S.A.. Dlatego niezbędne jest szczegółowe i przejrzyste przygotowanie całego przedsięwzięcia - mówi Jerzy Zacharko, przewodniczący Rady Miasta Zakopane. Cały wywiad w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Magia Kasprowego i promocja nowego przewodnika skiturowego

Środa, 11 kwiecień 2012 Zapraszamy na kolejne spotkanie „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”. Odbędzie się ono 12 kwietnia (czwartek) o godzinie 18. Tematem głównym wieczoru będzie magia Kasprowego Wierchu i promocja nowego przewodnika do narciarstwa wysokogórskiego po Tatrach Polskich.
Fot. Archiwum Kazimierza Czemerdy

Budowałem kolej na Goryczkowej

Wtorek, 10 kwiecień 2012 - Budowa kolei krzesełkowej na Goryczkowej to była wspaniała sprawa.Wyremontowaliśmy jeden szałas. Stoi zresztą do dziś. Dzięki temu, że projektant główny architekt Staszek Karpiel miał po całej Polsce różne znajomości i znał ten cały high life, organizowane tam były różne towarzyskie spotkania. W ten sposób ja też miałem różne znajomości. Z Wojciechem Młynarskim byłem "na ty". Urządzaliśmy ogniska, sylwestry. Bawiło się! Zastanawiam się, czy by książki o tym nie napisać... - wspomina dawne czasy Kazimierz Czemerda. Zapraszamy do działu Profile do zapoznania się z sylwetką przewodnika tatrzańskiego, inżyniera, który budował kolej na Goryczkowej.

Zagraniczny inwestor nie będzie się cackał

Poniedziałek, 2 kwiecień 2012 O planowanej prywatyzacji PKL rozmawiamy z Bohdanem Pitoniem - wójtem gminy Kościelisko, na terenie której znajduje się kolej krzesełkowa Butorowy Wierch będąca własnością Polskich Kolei Linowych.Zapraszamy do działu Prywatyzacja PKL - opinie do przeczytania całego wywiadu.

Naszkasprowy patronem akcji Czyste Tatry

Niedziela, 1 kwiecień 2012 Portal Naszkasprowy.pl został patronem medialnym akcji Czyste Tatry.
Czyste Tatry to społeczna akcja, celem której jest zaangażowanie wszystkich chętnych w sprzątanie Tatr. Odbędzie się w ostatni weekend czerwca 2012. Sprzątanie połączone będzie z szeroko zakrojoną akcją edukacyjną. Kampania kontynuowana będzie w kolejnych latach.

Lawinowe ABC - Żleb Marcinowskich

Środa, 28 marzec 2012 Ogromna lawina 2 marca 1956 r. zasypała schronisko na Niżniej Goryczkowej Równi. Zginęło wówczas pięć osób: gospodarze Zofia i Władysław Marcinowscy oraz trzej żołnierze WOP.