Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Fot. Archiwum Macieja Wilczyńskiego

Unikatowe zdjęcia

Poniedziałek, 22 sierpień 2011 - Tak się składało, że Aleksander Bobkowski żył w przyjaźni z moim ojcem. Mnie szczególnie lubił. To zdjęcie zostało zrobione jakieś 2 lata przed rozpoczęciem budowy kolejki - wspomina Maciej Wilczyński. Zapraszamy do zapoznania się z jego profilem.
Nad Morskim Okiem.

Rekordowa ilość turystów w Tatrach

Czwartek, 18 sierpień 2011 W tym roku – nie licząc sierpnia - Tatrzański Park Narodowy odwiedziło ponad milion turystów. Rekord padł 14 sierpnia. Morskie Oko odwiedziło prawie 13 tysięcy osób, Dolinę Kościeliską - 7 tys. osób. W sumie w granice Tatrzańskiego Parku Narodowego weszło tego dnia 40 tys. turystów.
www.topr.pl

Pożegnanie Ratowników

Środa, 17 sierpień 2011 W czwartek 18 sierpnia o godzinie 14 w Zakopanem odbędzie się pożegnianie Pawła Nadybala i Piotra Mędonia - ratowników TOPR, którzy zginęli w ubiegłym tygodniu w Słowenii, ratując kobietę podczas canyoningu. Ratowników pożegnamy na Nowym Cmentarzu przy ul. Nowotarskiej. Msza św. odprawiona zostanie w kaplicy na cmentarzu.

Zapraszamy na 7. Spotkania z Filmem Górskim

Poniedziałek, 15 sierpień 2011 Zbliża się ważne i atrakcyjne wydarzenie - 7. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem. Portal naszkasprowy.pl w tym roku jest patronem Spotkań. Wśród gości m.in. Joe Simpson - autor światowego bestselleru "Dotknięcie Pustki" oraz Alain Robert - słynny na cały świat człowiek - pająk. Spotkania odbędą się w dniach 8 - 11 września.
Fot. Archiwum Muzeum Tatrzańskie

W objęciach Zamarłej Turni

Środa, 10 sierpień 2011 Wszystkich wypoczywających w Zakopanem oraz mieszkańców zapraszamy na wieczór taternicki w Dworcu Tatrzańskim pt. „W objęciach Zamarłej Turni”. Warto - jeślii Tatry poznajemy wędrując po szlakach, poznać fascynujące, i nieraz wzbudzające dreszcz grozy opowieści o zdobywaniu Zamarłej Turni, uznawanej niegdyś za "krwiożerczą" ścianę. Tu ginęli wielcy taternicy, tu poniosły śmierć 2 piękne i młode taterniczki Lida i Marzena Skotnicówny...
Fot. Stanisława Łacek w pracy - w biurze w Kuźnicach. Niestety nie znamy nazwiska autora tej fotografii.

Była przyjaźń na kolejce

Sobota, 30 lipiec 2011 Stanisława Łacek była jedną z kilku zaledwie kobiet pracujących na kolejce. A przepracowała w Polskich Kolejach Linowych - głównie w biurze w Kuźnicach - aż 37 lat! Posłuchajmy jej wspomnień. Zapraszamy do działu Profile.
Fot. www.naszkasprowy.pl

Wokół prywatyzacji PKL

Wtorek, 26 lipiec 2011 Gminy też chcą mieć swój udział w prywatyzacji Polskich Kolei Linowych. W Urzędzie Miasta Zakopane odbyło się spotkanie w tej sprawie.

Emess: Emess-Emergency Message

Wtorek, 19 lipiec 2011 Wysyłając rano alarmowego smsa możemy spokojnie iść w góry. Alarmowy "emess" dotrze do wybranej przez nas osoby o wybranej przez nas godzinie.

Zatrzymana kolejka

Poniedziałek, 11 lipiec 2011 W niedzielę po południu doszło do zatrzymania kolejki na Kasprowy Wierch z powodu wyładowań elektrycznych.

Spotkanie na Kasprowym odwołane

Poniedziałek, 4 lipiec 2011 Z dużą przykrością informujemy, iż tegoroczne Spotkanie na Szczycie, zaplanowane na 10 lipca, zmuszeni jesteśmy odwołać.
Zadecydowały o tym względy ekologiczne. Tak duża grupa mogłaby spowodować zmiany w odbudowywanej z dużą pieczołowitością przez Tatrzański Park Narodowy kopule Kasprowego Wierchu.