Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Fot. Jarek Możdżyński. Red Bull Zjazd na Krechę

Zjazd na Krechę - przeniesiony z Kasprowego

Środa, 23 luty 2011 Zaplanowany na najbliższą niedzielę (27 lutego) finał zawodów RedBull Zjazd na Krechę ze względu na małą pokrywę śnieżną na Kasprowym Wierchu, został przeniesiony na słowacką stronę Tatr – do Tatrzańskiej Łomnicy.
Eliminacje odbędą się zgodnie z planem na Polanie Szymoszkowej w sobotę (26 lutego) wieczorem. 300 najszybszych narciarzy i snowboardzistów wyłonionychpodczas kwalifikacji wystartuje w niedzielny poranek ze słowackiego
szczytu.

Pomoc dla TOPR. Obejrzyj film o narciarstwie!

Wtorek, 22 luty 2011 W centrali TOPR w Zakopanem naczelnik Jan Krzysztof podpisał umowę o współpracy na kolejne 3 lata z Wojciechem Pronobisem, dyrektorem zarządzającym ds strategii marketingowej Grupy PZU. Z tej okazji PZU przekazało ratownikom czek na 900 tys. zł. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania najnowszego filmu z cyklu "Akademia Górska TOPR" pt. "Narciarstwo", wyprodukowanego przez TOPR przy wpsółpracy z PZU, PLUS i Tatrzańskim Parkiem Narodowym.
W ubiegłym roku I Charytatywne Spotkanie Skitourowe odbyło się na Hali Kondratowej

II Charytatywne Spotkanie Skitourowe

Środa, 16 luty 2011 W imieniu Organizatorów zapraszamy na II Charytatywne Spotkanie Skitourowe, które odbędzie się 19 - 20 marca w Dolinie Chochołowskiej. Podczas aukcji będzie można wylicytować m.in. koszulkę od Adama Małysza, rękawicę bokserską z podpisem od Dariusza Michalczewskiego oraz drugą z podpisem Iwony Guzowskiej, koszulkę z podpisem Mariusza Pudzianowskiego, a także - kawałek liny stalowej z kolejki na Kasprowy Wierch.

Spotkanie ze Wschodem

Środa, 16 luty 2011 Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim i Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem serdecznie zapraszają na spotkanie ze Wschodem w piątek 18 lutego o godz. 17 w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich, ul. Koziniec 8. W programie: zwiedzanie Galerii z przewodnikiem oraz pokaz filmów z poprzednich edycji Spotkań z Filmem Górskim.

Mszę odprawi kardynał Nycz

Środa, 9 luty 2011 W tym roku doroczną mszę świętą kończącą sezon na Kasprowym Wierchu odprawi prawdopodobnie kardynał Kazimierz Nycz. Rafał Sonik, inicjator dorocznych Spotkań na Szczycie Ludzi Kasprowego, rozmawiał z kardynałem w tej sprawie.

Pokazać film o Kasprowym światu

Poniedziałek, 7 luty 2011 W Urzędzie Miasta Zakopane odbył się pokaz filmu „Nasz Kasprowy – opowieść o babci kolejce”. Wśród publiczności zasiadły osoby w nim występujące, pomagające w realizacji, Ludzie Kasprowego, przedstawiciele władz Zakopanego. Producent filmu Rafał Sonik oraz realizatorzy – Janusz Sus – reżyser, autor zdjęć, i Marek Gajewski – kierownik produkcji i współreżyser – zapytali publiczność, czy mają podjąć starania w celu upublicznienia filmu. Odpowiedź była jednoznaczna: film trzeba pokazać światu.

Nowy film TOPR o narciarstwie

Niedziela, 6 luty 2011 Niebawem ukaże się film realizowany przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe dotyczący narciarstwa.
Fot. Archiwum Kazimierza Korzeniowskiego

Odpowiedzialny za ludzi i sprzęt

Czwartek, 3 luty 2011 - Na Kasprowy wyjeżdżały różne osobistości. Oczywiście największą osobowością to był Jan Paweł II. Niby wszyscy wiedzieli, ale nikt do ostatniej chwili nie był pewien, czy przyjedzie, czy nie. To było zorganizowane w tak wielkiej tajemnicy. Dziennikarzom powiedzieli, że jedzie na Bachledówkę, a przyjechał do nas. I pojechaliśmy na górę - wspomina Kazimierz Korzeniowski, który 36 lat pracował jako kierownik i zastępca kierownika w kolejce na Kasprowy. Zapraszamy do działu Profile.

List do premiera w sprawie narciarstwa i Kasprowego

Czwartek, 20 styczeń 2011 Andrzej Bachleda Curuś "Ałuś" - jeden z najlepszych polskich alpejczyków, zwolennik rozbudowy infrastruktury narciarskiej w rejonie Kasprowego i rozwoju narciarskiego Zakopanego, architekt Stanisław Karpiel - autor niezrealizowanej do dziś koncepcji rozbudowy narciarskiej Kasprowego Wierchu, inżynier Jacek Kowalski z Poronina napisali list otwarty do premiera Donalda Tuska w sprawie większego dostępu narciarzy do Tatr, w tym - Kasprowego Wierchu.
Fot. www.podhale-sport.pl

Alpin Sport Ski Tour Race

Wtorek, 18 styczeń 2011 Ok. 150 skialpinistów wzięło udział w IV Alpin Sport Ski Tour Race. Zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach, w szczytowych partiach Beskidu i Kasprowego Wierchu.