Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Widok na Kasprowy Wierch z Hali Kondratowej

W Tatrach sypnęło

Poniedziałek, 21 listopad 2011 Na zdjęciu widać, że jeszcze w sobotę w Tatrach było niemal bezśnieżnie. Dzisiaj w Zakopanem i Tatrach od rana padał śnieg.

Naszkasprowy.pl poleca serwis Stok-Narciarski.PL

Poniedziałek, 21 listopad 2011 Polecamy serwis Stok-Narciarski.pl. Znajdziecie tam wszelkie przydatne dla narciarzy informacje wraz z geolokalizacją, która wskaże Wam najbliższe stoki narciarskie.

Zmiany w „narciarskich” przepisach

Niedziela, 20 listopad 2011 Tej zimy narciarzy, właścicieli stoków narciarskich oraz ratowników górskich czekają duże zmiany. A wszystko za sprawą nowych przepisów, które wejdą w życie 1 stycznia 2012.

Warunki na "długi weekend"

Sobota, 12 listopad 2011 - W części reglowej Tatr warunki do uprawiania turystyki są dobre. W wyższych partiach Tatr Wysokich panują warunki zimowe. Znaczne odcinki szlaków znajdują się pod śniegiem, w wielu miejscach występują oblodzenia, które na północnych stokach i w miejscach zacienionych utrzymują się przez cały dzień. Również w Tatrach Zachodnich po północnej stronie stoków szlaki miejscami znajdują się pod zmrożonym, bardzo twradym śniegiem - informuje Tatrzański Park Narodowy.
Na długi weekend w Tatry przyjechało wielu turystów. Dziś - w sobotę - pogoda była piękna i zachęcająca do spacerów i wycieczek.

Przerwa w ruchu kolejki na Kasprowy

Środa, 2 listopad 2011 O 2 do 9 listopada kolej linowa na Kasprowy Wierch będzie nieczynna z powodu planowych jesiennych remontów zapobiegawczo-konserwacyjnych oraz przeglądów urządzeń i obiektów kolei.

Wokół Kasprowego zna każdy kamień

Poniedziałek, 24 październik 2011 Wyratrakowane trasy, stoki Kasprowego, nartostrady... Nie zdajemy sobie sprawy, ile pracy wymaga przygotowanie terenu wokół Kasprowego, by mogli z niego korzystać narciarze. Stawianie siatek, płotów, tyczek, montowanie kotw, remonty mostków na nartostradach, przycinanie gałęzi i roślin, by nie zarosły nartostrady, a zimą robota niemal non stop, również w nocy, przy ratrakowaniu. Tę całoroczną pracę wykonuje ze znawstwem i sercem pan Jerzy Chramiec wraz z bratem Andrzejem. Przedstawiamy tę ciekawą postać w dziale Profile.

Duma i zdrada. Rzecz o Goralenvolku

Piątek, 21 październik 2011 W Zakopanem kręcone są zdjęcia do filmu pod roboczym tytułem „Duma i zdrada” na temat Goralenvolku. Z niecierpliwością oczekiwana jest także książka „Goralenvolk – historia zdrady” autorstwa Wojciecha Szatkowskiego. Ma się ukazać w listopadzie.

Zakopiańska dusza towarzystwa

Środa, 12 październik 2011 Niewiele jest osób z Zakopanego, które o niej nie słyszało. Pani Zofia Karpiel Bułecka pochodzi ze starego góralskiego rodu Janików. Od urodzenia mieszka w jednej z najstarszych części Zakopanego - przy ul. Kościeliskiej, obecnie nieopodal Lipek z widokiem na Giewont. Jako młoda dziewczyna należała do góralskiego zespołu im. Klemensa Bachledy. Żadne ważne wydarzenie kultural...ne w Zakopanem nie może się bez niej obyć: ani wernisaż, ani posiady góralskie. Ale przede wszystkim Zofia Karpiel Bułecka zapraszana jest na wesela góralskie, jest bowiem nie tylko powszechnie znana, lubiana i szanowana. Jest przede wszystkim duszą towarzystwa. Niedawno miała kłopot, gdyż jednego dnia była zaproszona na 5 wesel... Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Zofią Karpiel do działu Profile.
Na Rusinowej Polanie w sobotę

Uważajcie - w górach śnieg!

Poniedziałek, 10 październik 2011 Po ciepłych i słonecznych tygodniach w Tatrach oziębiło się i spadł śnieg. Jeśli planujecie wycieczkę - weźcie pod uwagę trudne warunki!

Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości

Czwartek, 6 październik 2011 Polecamy wystawę "Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości". Można ją zwiedzać w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich, Zakopane, ul. Koziniec 8.