Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Publiczna dyskusja na temat prywatyzacji PKL

Poniedziałek, 6 luty 2012 Dowiedz się, co o planowanej prywatyzacji PKL sądzą przedstawiciele najważniejszych środowisk i sam weź udział w dyskusji! Zapraszamy na www.naszkasprowy.pl
Ania Figura - pierwsza wśród kobiet. Fot. Monika Strojny

Skialpiniści ścigali się na Kasprowym

Niedziela, 5 luty 2012 Tomasz Brzeski i Anna Figura zwyciężyli IV Puchar Budrem KW Zakopane w narciarstwie wysokogórskim. Zawody rozegrane w rejonie Kasprowego Wierchu stanowiły pierwszą edycję tegorocznego Pucharu Polski.
Fot. Zbigniew Janusz

Prywatyzacja jednak się odbędzie - zapowiada prezes PKP

Czwartek, 26 styczeń 2012 W poniedziałek w Zakopanem z inicjatywy senatora Stanisława Hodorowicza odbyło się spotkanie poświęcone prywatyzacji Polskich Kolei Linowych, w którym wzięła udział prezes zarządu PKP S.A. Maria Wasiak, lokalni parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele TPN-u. Prywatyzacja wydaje się już być nieunikniona, ponieważ, jak deklarowała prezes, PKP chce skupić się na swojej głównej misji, czyli działalności kolejowej, a PKL jest firmą turystyczną. Kwestią kluczową jest natomiast ustalenie odpowiedniego terminu, tak aby w tym procesie mogło wziąć udział miasto Zakopane, chcące pozyskać środki m.in. z emisji obligacji.Więcej w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

IV Puchar Budrem KW Zakopane w narciarstwie wysokogórskim

Sobota, 21 styczeń 2012 W sobotę 28 stycznia w rejonie Kasprowego Wierchu rozegrany zostanie IV Puchar Budrem KW Zakopane w narciarstwie wysokogórskim.
Fot. www.naszkasprowy.pl

Lawinowa czwórka. Na Kasprowym nie zjeżdżajcie z trasy!

Wtorek, 17 styczeń 2012 W Tatrach jest bardzo niebezpiecznie, TOPR i Tatrzański Park Narodowy odradzają wyjścia w góry ze względu na krytyczne zagrożenie lawinowe. - Narciarzy i snowboardzistów jeżdżących w rejonie Kasprowego Wierchu prosimy, by jeździli tylko po wyznaczonych trasach i dla własnego bezpieczeństwa nie wyjeżdżali poza ich oznaczone granice - informuje ratownik TOPR Adam Marasek w oficjalnym komunikacie TOPR.
Fot. archiwum www.naszkasprowy.pl

Powstanie spółka Polskie Koleje Górskie

Poniedziałek, 16 styczeń 2012 Rada Miasta Zakopane przegłosowała uchwałę w sprawie powstania spółki Polskie Koleje Górskie S.A. Spółkę powołać ma miasto Zakopane. Jej celem będzie wyemitowanie obligacji, z których dochód przeznaczony ma zostać na zakup Polskich Kolei Linowych.
Fot. Agnieszka Szymaszek

Skipass na Kasprowy. Koniec z kolejką do kasy?

Czwartek, 12 styczeń 2012 Narciarze mogą korzystać ze Skipassu na kolej linową oraz kolejki krzesełkowe na Kasprowym Wierchu. Możliwe jest wcześniejsze zakupienie Skipassu przez Internet.
Fot. Archiwum Zofii Majerczyk - Rumińskiej

Jestem jak ten halny wiatr

Środa, 11 styczeń 2012 Wywodzi się z 2 starych, mocnych góralskich rodów. Jest jedną z 10 rodzeństwa. Znakomita narciarka, dawniej uprawiająca wyczynowo biegi narciarskie (członkini kadry narodowej), później zakochana w narciarstwie zjazdowym i Kasprowym Wierchu. Zapraszamy do działu Profile do zapoznania się z sylwetką Zofii Majerczyk - Rumińskiej.
Fot. archiwalne/Michał Kowalski

Kasprowy otwarty dla narciarzy

Środa, 11 styczeń 2012 Kasprowy otwarty dla narciarzy! Działają koleje w obu Kotłach - Goryczkowym i Gąsienicowym! Warunki bardzo dobre!

Zapraszamy do udziału w akcji "Zima w Tatrach"

Sobota, 7 styczeń 2012 W imieniu portalu www.nieznanetatry.pl zapraszamy do udziału w akcji "Zima w Tatrach. Bezpieczny skituring" pod honorowym patronatem TOPR. W ramach akcji ratownicy TOPR Adam Marasek i Marcin Józefowicz napiszą serię artykułów - porad dotyczących zimowej turystyki narciarskiej w Tatrach. Artykuły publikowane będą na www.nieznanetatry.pl.