Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

10 mgnień zimy

Piątek, 30 grudzień 2011 30 grudnia 2001 roku dwóch młodych ratowników TOPR-u Bartek Olszański i Marek "Maja" Łabunowicz poniosło śmierć, idąc na ratunek zasypanych pod lawiną pod Szpiglasową...

Rozmowy o zakopiańskiej przeszłości i przyszłości

Czwartek, 29 grudzień 2011 Kuba Szpilka, Maciej Krupa i Piotr Mazik - autorzy wystawy ZAKOPIAŃCZYCY. W POSZUKIWANIU TOŻSAMOŚCI - oraz Muzeum Tatrzańskie serdecznie zapraszają w piątek 30 grudnia o godz. 18 do Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich, ul. Koziniec 8 w Zakopanem, na spotkanie COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ SIĘ ZACZYNA. NIE-FINISAŻ.ROZMOWY O ZAKOPIAŃSKIEJ PRZESZŁOŚCI I PRZYSZŁOŚCI.

Nie strzelaj w Sylwestra

Czwartek, 29 grudzień 2011 Zachęcamy do przyłączenia się do akcji Tatrzańskiego Parku Narodowego "Nie strzelaj w Sylwestra". Huk i błysk może wystraszyć dzikie zwierzęta. Jeśli planujesz zabawę blisko gór, pamiętaj o tym!

Zmarł Eugeniusz Halski

Wtorek, 20 grudzień 2011 Zmarł Eugeniusz Halski, a właściwie Gienek Frajer, jedna z najbarwniejszych postaci warszawskiego klubu "Stodoła", autor książki „Gienka Frajera życie jak Rock and Roll” (współautor: Wojciech Bukat), również wielki miłośnik Tatr i Kasprowego Wierchu.
Fot. Michał Kowalski

Co sądzicie o prywatyzacji PKL? Zapraszamy do dyskusji

Niedziela, 18 grudzień 2011 Trwają przygotowania do prywatyzacji Polskich Kolei Linowych, w tym – kolei na Kasprowy Wierch. Kontrowersje wokół tego tematu rosną, przeciwników sprzedaży w obce ręce jest coraz więcej. Co będzie z obiektami PKL? Kto kupi kolej na Kasprowy Wierch? Co to oznacza dla miłośników tej góry, narciarzy, górali, osób, którym nie jest obojętny los Kasprowego?

Sesja naukowa wokół projektu "Zakopiańczycy"

Czwartek, 8 grudzień 2011 Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na sesję naukową ANTROPOLOGIA, PAMIĘĆ, HISTORIA. WOKÓŁ PROJEKTU „ZAKOPIAŃCZYCY – W POSZUKIWANIU TOŻSAMOŚCI”, która odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2011 w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu w Zakopanem.

Schronisko na Hali Kondratowej - miejsce cyklicznych spotkań Ludzi Kasprowego Wierchu

Remont schroniska na Kondratowej

Wtorek, 6 grudzień 2011 Trwa remont schroniska na Hali Kondratowej - miejsca cyklicznych spotkań Ludzi Kasprowego Wierchu. Będzie ono nieczynne do świąt Bożego Narodzenia.
Fot. Andrzej Wiatr

Coraz więcej kozic

Środa, 30 listopad 2011 Wdzięczne stworzenia, z niezywkłą gracją przebiegające tatrzańskie turnie, skaczące nad przepaściami... Czy wiecie, że kozica tatrzańska to odrębny podgatunek, unikatowy i różniący się od swoich alpejskich kuzynek? Ostatnio pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego policzyli kozice w Tatrach. Jest ich coraz więcej.
Widok na Kasprowy Wierch z Hali Kondratowej

W Tatrach sypnęło

Poniedziałek, 21 listopad 2011 Na zdjęciu widać, że jeszcze w sobotę w Tatrach było niemal bezśnieżnie. Dzisiaj w Zakopanem i Tatrach od rana padał śnieg.

Naszkasprowy.pl poleca serwis Stok-Narciarski.PL

Poniedziałek, 21 listopad 2011 Polecamy serwis Stok-Narciarski.pl. Znajdziecie tam wszelkie przydatne dla narciarzy informacje wraz z geolokalizacją, która wskaże Wam najbliższe stoki narciarskie.