Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Rusza międzynarodowy konkurs filmu górskiego!

Niedziela, 24 kwiecień 2011 Rusza 7. międzynarodowy konkurs filmu górskiego organizowany w ramach 7. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w Zakopanem w dniach 8-11 września.

Puchar Świata w narciarstwie wysokogórskim

Wtorek, 12 kwiecień 2011 W sobotę w rejonie Kasprowego i Hali Gąsienicowej zostanie rozegrany Memoriał Pitora Malinowskiego w narciarstwie wysokogórskim. W tym roku zawody będą miały niespotykaną wcześniej rangę: finału Pucharu Świata w tej dyscyplinie sportu. Wszystkich sympatyków organizatorzy zapraszają na towarzyszącą zawodą akcję SkiTurFan.

Ryszard Antoszyk -22 lata był dyrektorem kolei

Niedziela, 10 kwiecień 2011 Ryszard Antoszyk 42 lata przepracował na kolejce, w tym 22 lata jako dyrektor Polskich Kolei Linowych. Obecnie mieszka w Zakopanem. Podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z czasów pracy. Zapraszamy do zapoznania się z jego Profilem.

Wiosenne szusy w Kotle

Poniedziałek, 4 kwiecień 2011 W Kotle Gąsienicowym w miniony weekend panowały wciąż bardzo dobre warunki, mimo że poza wyznaczonymi trasami wystawała kosodrzewina i kamienie. Narciarze i snowboardziści korzystali z wiosennej aury, jeżdżąc i opalając się jednocześnie. Tłoku nie było. Oto kilka fotek z niedzieli.
Start - nartostrada. Ten odcinek trzeba było pokonać na butach

Skialpiniści w rejonie Kondratowej

Niedziela, 27 marzec 2011 55 zawodników wystartowało w zawodach Klubu Wysokogórskiego Zakopane w narciarstwie wysokogórskim. Stanowiły one kolejną edycję Pucharu Polski w narciarstwie wysokogórskim oraz Pucharu Polski Amatorów. Odbyły się one "w sąsiedztwie" Kasprowego - narciarze pokonywali fragment nartostrady, by później "odbić" w rejon Hali Kondratowej, Kopy Kondrackiej i Suchego Wierchu Kondrackiego.

Na Gąsienicowej wciąż można jeździć

Środa, 23 marzec 2011 Mimo że śniegu coraz mniej w Kotle Gąsienicowej wciaż można jeździć. Kolej krzesełkowa jest jeszcze czynna, miejscami warstwa śniegu wynosi ok. 40 cm. Po stronie Goryczkowej kolej jest nieczynna - tej zimy nie została uruchomiona.

Unikatowe pocztówki z kolekcji Ryszarda Antoszyka

Piątek, 18 marzec 2011 Dzięki uprzejmości pana Ryszarda Antoszyka, dawnego dyrektora Polskich Kolei Linowych, mamy niezwykłą okazję obejrzeć na naszej stronie karty pocztowe, na których główną rolę odgrywa kolejka linowa. Podziwiać ją można w różnych wcieleniach, od najstarszych, z lat 36 - 37, do bardziej współczesnych. Widzimy stare, wielokątne wagoniki, jak również - na jednym ze zdjęć - autobus "ogórek". Takimi autobusami w latach 60 - 70 turyści jeździli do Kuźnic, a także nad samo Morskie Oko.

Za darmo na Kasprowy

Czwartek, 10 marzec 2011 Z okazji obchodów 75-lecia kolejki na Kasprowy Wierch 15 marca będzie można wyjechać na Kasprowy za darmo.
Stempel pocztowy z okazji 75-lecia kolei na Kasprowy. Autor Poczta Polska

Z okazji 75-lecia kolei linowej na Kasprowy Wierch: poczta kolejowa

Wtorek, 8 marzec 2011 Mija 75 lat kursowania kolei linowej na Kasprowy wierch. Z tej okazj
Poczta Polska S.A. w Nowym Sączu wspólnie z Polskimi Kolejami Linowymi S.A oraz Urzędem Pocztowym Zakopane 1 są organizatorami specjalnej Poczty Kolejowej.

"20 cm do syfonu". Fot. Artur Żera. Zdjęcie wykonane w Jaskini Sura Mare (Rumunia)

Podziemne krajobrazy

Sobota, 5 marzec 2011 Zdjęcia będące pokłosiem Międzynarodowego Konkursu Fotografii Jaskiniowej im. Waldemara Burkackiego można oglądać na wystawie plenerowej w Kuźnicach (Zakopane).