Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Zakopiańska dusza towarzystwa

Środa, 12 październik 2011 Niewiele jest osób z Zakopanego, które o niej nie słyszało. Pani Zofia Karpiel Bułecka pochodzi ze starego góralskiego rodu Janików. Od urodzenia mieszka w jednej z najstarszych części Zakopanego - przy ul. Kościeliskiej, obecnie nieopodal Lipek z widokiem na Giewont. Jako młoda dziewczyna należała do góralskiego zespołu im. Klemensa Bachledy. Żadne ważne wydarzenie kultural...ne w Zakopanem nie może się bez niej obyć: ani wernisaż, ani posiady góralskie. Ale przede wszystkim Zofia Karpiel Bułecka zapraszana jest na wesela góralskie, jest bowiem nie tylko powszechnie znana, lubiana i szanowana. Jest przede wszystkim duszą towarzystwa. Niedawno miała kłopot, gdyż jednego dnia była zaproszona na 5 wesel... Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Zofią Karpiel do działu Profile.
Na Rusinowej Polanie w sobotę

Uważajcie - w górach śnieg!

Poniedziałek, 10 październik 2011 Po ciepłych i słonecznych tygodniach w Tatrach oziębiło się i spadł śnieg. Jeśli planujecie wycieczkę - weźcie pod uwagę trudne warunki!

Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości

Czwartek, 6 październik 2011 Polecamy wystawę "Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości". Można ją zwiedzać w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich, Zakopane, ul. Koziniec 8.

Maria Szatkowska

Środa, 5 październik 2011 Maria Gąsienica Daniel-Szatkowska (ur. 5 lutego 1936 r. w Zakopanem) - wybitna alpejka, olimpijka z Cortina d'Ampezzo (1956) i Innsbrucku (1964). Pochodzi z utalentowanej narciarsko rodziny. Jej brat i siostra również odnosili sukcesy w narciarstwie, z tym, że w innych dyscyplinach: brat w skokach, siostra - w biegach narciarskich. Mieszkała i nadal mieszka na Krzeptówkach w Zakopanem. Z tym miejscem związała całe swoje życie. Nieopodal mieszkali inni znakomici narciarze, przede wszystkim Jan Ciaptak, z którym często trenowała. Zapraszamy do działu Profile, gdzie można zapoznać się z sylwetką alpejki.
Fot. Archiwum Zofii Gluzińskiej

Zaczęło się od łyżew

Środa, 28 wrzesień 2011 Przedstawiamy wyjątkową Postać. Ta znakomita alpejka o oryginalnej urodzie w latach 50 zdobywała tytuły Mistrzyni Polski. Trasy na Kasprowym znała na pamięć. Żona wybitnego poety Tomasza Gluzińskiego. Pełna ciepła, otwarta na świat, mieszka w swoim pięknym zakopiańskim domu, w którym niegdyś ze ś.p. mężem przyjmowali artystyczną śmietankę Polski, częstując słynną domową litworówką. Zofia Gluzińska, wspominając okres, gdy uprawiała narciarstwo, pdokreśla, że najcenniejsze z tego czasu są przyjaźnie. Zapraszamy do zapoznania się z jej sylwetką w dziale Profile.
Poprzednie edycje biegu odbywały się w śniegu... Fot. Agnieszka Szymaszek

Bieg na Kasprowy

Czwartek, 22 wrzesień 2011 8 października odbędzie się Alpin Sport Tatrzański Bieg pod Górę. Trasa będzie wiodła z Ronda Kuźnickiego na Kasprowy Wierch. W zawodach weźmie udział aż 300 osób.

Nowe "Tatry"

Czwartek, 22 wrzesień 2011 Ukazał się najnowszy numer kwartalnika "Tatry" wydawanego przez Tatrzański Park Narodowy.
Fot. Ze zbiorów rodziny Marusarzów

Pięknej Helenie - w 70-lecie śmierci

Wtorek, 13 wrzesień 2011 12 września mija 70-rocznica śmierci wybitnej zakopiańskiej narciarki, kurierki tatrzańskiej, Heleny Marusarzówny. Jest to postać o której Zakopane zawsze powinno pamiętać. Patriotka - świetna narciarka i kobieta o wyjątkowej, powiedziałbym zjawiskowej urodzie, jest symbolem pewnej epoki. Warto jednak powiedzieć, że piękno Heleny szło w parze z jej wyjątkowym – także pięknym, pełnym dobroci i patriotyzmu - charakterem. W serwisie www.naszkasprowy.pl prezentujemy tekst przypominający tę niezwykłą postać.

Grand Prix dla filmu ”180 stopni na południe”

Wtorek, 13 wrzesień 2011 Film "180 stopni na południe" zdobył Grand Prix podczas międzynarodowego konkursu filmów górskich, który odbył się w ramach zakończonych w niedzielę 7 Spotkań z Filmem Górskim. Naszkasprowy.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Joe Simpson gwiazdą 7. Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem

Poniedziałek, 12 wrzesień 2011 Tłumy widzów przyciągnęło spotkanie ze wspinaczem i pisarzem Joe Simpsonem, autorem książki "Dotknięcie Pustki". Autor pokazał film "Zew ciszy" oraz odpowiadał szczegółowo na pytania.