Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Fot. Agnieszka Szymaszek

Skipass na Kasprowy. Koniec z kolejką do kasy?

Czwartek, 12 styczeń 2012 Narciarze mogą korzystać ze Skipassu na kolej linową oraz kolejki krzesełkowe na Kasprowym Wierchu. Możliwe jest wcześniejsze zakupienie Skipassu przez Internet.
Fot. Archiwum Zofii Majerczyk - Rumińskiej

Jestem jak ten halny wiatr

Środa, 11 styczeń 2012 Wywodzi się z 2 starych, mocnych góralskich rodów. Jest jedną z 10 rodzeństwa. Znakomita narciarka, dawniej uprawiająca wyczynowo biegi narciarskie (członkini kadry narodowej), później zakochana w narciarstwie zjazdowym i Kasprowym Wierchu. Zapraszamy do działu Profile do zapoznania się z sylwetką Zofii Majerczyk - Rumińskiej.
Fot. archiwalne/Michał Kowalski

Kasprowy otwarty dla narciarzy

Środa, 11 styczeń 2012 Kasprowy otwarty dla narciarzy! Działają koleje w obu Kotłach - Goryczkowym i Gąsienicowym! Warunki bardzo dobre!

Zapraszamy do udziału w akcji "Zima w Tatrach"

Sobota, 7 styczeń 2012 W imieniu portalu www.nieznanetatry.pl zapraszamy do udziału w akcji "Zima w Tatrach. Bezpieczny skituring" pod honorowym patronatem TOPR. W ramach akcji ratownicy TOPR Adam Marasek i Marcin Józefowicz napiszą serię artykułów - porad dotyczących zimowej turystyki narciarskiej w Tatrach. Artykuły publikowane będą na www.nieznanetatry.pl.
Fot. Zbigniew Janusz

Stypendium twórcze dla Mieczysława Króla Łęgowskiego

Poniedziałek, 2 styczeń 2012 Mieczysław Król Łęgowski otrzymał półroczne stypendium twórcze na 2012 rok od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego.

Gąsienicowa ruszyła

Niedziela, 1 styczeń 2012 Działa już kolej krzesełkowa w Kotle Gąsienicowym. Narciarze "wypuszczają się" również na drugą stronę Kasprowego, ponieważ w Kotle Goryczkowym także panują dobre waunki. Trasy są tam jednak na razie oficjalnie zamknięte, a kolejka krzesełowa jeszcze nie działa.

10 mgnień zimy

Piątek, 30 grudzień 2011 30 grudnia 2001 roku dwóch młodych ratowników TOPR-u Bartek Olszański i Marek "Maja" Łabunowicz poniosło śmierć, idąc na ratunek zasypanych pod lawiną pod Szpiglasową...

Rozmowy o zakopiańskiej przeszłości i przyszłości

Czwartek, 29 grudzień 2011 Kuba Szpilka, Maciej Krupa i Piotr Mazik - autorzy wystawy ZAKOPIAŃCZYCY. W POSZUKIWANIU TOŻSAMOŚCI - oraz Muzeum Tatrzańskie serdecznie zapraszają w piątek 30 grudnia o godz. 18 do Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich, ul. Koziniec 8 w Zakopanem, na spotkanie COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ SIĘ ZACZYNA. NIE-FINISAŻ.ROZMOWY O ZAKOPIAŃSKIEJ PRZESZŁOŚCI I PRZYSZŁOŚCI.

Nie strzelaj w Sylwestra

Czwartek, 29 grudzień 2011 Zachęcamy do przyłączenia się do akcji Tatrzańskiego Parku Narodowego "Nie strzelaj w Sylwestra". Huk i błysk może wystraszyć dzikie zwierzęta. Jeśli planujesz zabawę blisko gór, pamiętaj o tym!

Zmarł Eugeniusz Halski

Wtorek, 20 grudzień 2011 Zmarł Eugeniusz Halski, a właściwie Gienek Frajer, jedna z najbarwniejszych postaci warszawskiego klubu "Stodoła", autor książki „Gienka Frajera życie jak Rock and Roll” (współautor: Wojciech Bukat), również wielki miłośnik Tatr i Kasprowego Wierchu.