Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Fot. Agnieszka Szymaszek

Spotkanie Seniorów 2012

Poniedziałek, 11 czerwiec 2012 Do historii przeszło kolejne Spotkanie Ludzi Kasprowego Wierchu. Gośćmi honorowymi byli jak zawsze Seniorzy - dawni alpejczycy, pracownicy kolejki, przewodnicy tatrzańscy, ratownicy TOPR, ale także wielu miłośników Kasprowego Wierchu młodszego pokolenia.
Pytanie na Śniadanie / Rafał Sonik przed rajdem Sardynii © 2012 Telewizja Polska S.A.

Rafał Sonik o akcji "Czyste Tatry"

Piątek, 8 czerwiec 2012 Zobaczcie, co Rafał Sonik, twórca portalu Nasz Kasprowy, mówi o akcji Czyste Tatry w programie "Pytanie na śniadanie".

Największe sprzątanie Tatr w historii

Środa, 6 czerwiec 2012 Tysiąc wolontariuszy pozbiera śmieci z tatrzańskich szlaków. W ostatni weekend czerwca startuje akcja „Czyste Tatry”. W ideę największego sprzątania Tatr w historii angażują się turyści z całej Polski.
Spotkanie Seniorów w 2011 roku. Fot. Agnieszka Szymaszek

Uwaga - spotkanie Seniorów w bacówce na Lipkach!

Poniedziałek, 4 czerwiec 2012 Spotkania Seniorów 10 czerwca odbędzie się w Zakopanem, w bacówce u pani Zofii Karpiel na Lipkach.
Fot. Agnieszka Szymaszek

Galeria zdjęć ze Spotkania na Kasprowym

Piątek, 1 czerwiec 2012 Zapraszamy do Galerii, gdzie można oglądać pierwsze zdjęcia z V Spotkania na Kasprowym Wierchu. Wkrótce kolejne fotografie.

Bohus Hlavaty: My górale

Poniedziałek, 28 maj 2012 Rozmowa z Bohusem Hlavatym, prezesem Zarządu Tatra Mountain Resorts – firmy z siedzibą na Słowacji, która wraz z 4 gminami: Czernichowem, Zawoją, Krynicą – Zdrój i Szczawnicą – podpisała umowę konsorcyjną. Celem konsorcjum jest zakup Polskich Kolei Linowych.
Wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Fot. Archiwum Stanisława Pierona

Film „Ludzie Kasprowego”

Środa, 16 maj 2012 Jednym z ważnych elementów spotkania na Kasprowym Wierchu i Mszy Świętej Narciarzy w dniu 6 maja była prezentacja filmu „Ludzie Kasprowego”. Film został zaprezentowany publiczności w budynku górnej stacji KL Kasprowy Wierch. Dokument ten poświęcony jest tym z ludzi Kasprowego, którzy od nas odeszli. Jego twórcami są: Agnieszka Szymaszek, Leszek Salamoński i Wojciech Szatkowski.
Fot. www.szczawnica.pl

Grzegorz Niezgoda: razem z TMR

Poniedziałek, 14 maj 2012 Im dłużej będzie trwał proces przygotowawczy do prywatyzacji, tym mniej atrakcyjna będzie oferta, gdyż PKL będzie coraz gorszym „kąskiem”.
Cały wywiad w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
V Msza św. na Kasprowym Wierchu. Fot. Agnieszka Szymaszek

V Msza narciarska na Kasprowym Wierchu

Poniedziałek, 7 maj 2012 Do historii przeszła V Msza Święta narciarzy na Kasprowym Wierchu. Odbyła się wczoraj, 6 maja. Tradycyjnie zebrali się na niej miłośnicy Kasprowego Wierchu – narciarze, pracownicy Polskich Kolei Linowych, Tatrzańskiego Parku Narodowego, TOPR, przewodnicy tatrzańscy, Seniorzy – Ludzie Kasprowego Wierchu, i wielu innych sympatyków tej góry. W wydarzeniu uczestniczyło kilkaset osób.
Fot. Albin Marciniak

Dyskusja o przyszłości PKL - w niedzielę na Kasprowym Wierchu

Piątek, 4 maj 2012 W odpowiedzi na prośby zainteresowanych osób w niedzielę 6 maja o godz. 10. 30 na górnej stacji kolei linowej na Kasprowy Wierch odbędzie się spotkanie dotyczące przyszłości Polskich Kolei Linowych w związku z planami prywatyzacji.