Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Spotkanie Seniorów w 2011 roku. Fot. Agnieszka Szymaszek

Uwaga - spotkanie Seniorów w bacówce na Lipkach!

Poniedziałek, 4 czerwiec 2012 Spotkania Seniorów 10 czerwca odbędzie się w Zakopanem, w bacówce u pani Zofii Karpiel na Lipkach.
Fot. Agnieszka Szymaszek

Galeria zdjęć ze Spotkania na Kasprowym

Piątek, 1 czerwiec 2012 Zapraszamy do Galerii, gdzie można oglądać pierwsze zdjęcia z V Spotkania na Kasprowym Wierchu. Wkrótce kolejne fotografie.

Bohus Hlavaty: My górale

Poniedziałek, 28 maj 2012 Rozmowa z Bohusem Hlavatym, prezesem Zarządu Tatra Mountain Resorts – firmy z siedzibą na Słowacji, która wraz z 4 gminami: Czernichowem, Zawoją, Krynicą – Zdrój i Szczawnicą – podpisała umowę konsorcyjną. Celem konsorcjum jest zakup Polskich Kolei Linowych.
Wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Fot. Archiwum Stanisława Pierona

Film „Ludzie Kasprowego”

Środa, 16 maj 2012 Jednym z ważnych elementów spotkania na Kasprowym Wierchu i Mszy Świętej Narciarzy w dniu 6 maja była prezentacja filmu „Ludzie Kasprowego”. Film został zaprezentowany publiczności w budynku górnej stacji KL Kasprowy Wierch. Dokument ten poświęcony jest tym z ludzi Kasprowego, którzy od nas odeszli. Jego twórcami są: Agnieszka Szymaszek, Leszek Salamoński i Wojciech Szatkowski.
Fot. www.szczawnica.pl

Grzegorz Niezgoda: razem z TMR

Poniedziałek, 14 maj 2012 Im dłużej będzie trwał proces przygotowawczy do prywatyzacji, tym mniej atrakcyjna będzie oferta, gdyż PKL będzie coraz gorszym „kąskiem”.
Cały wywiad w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
V Msza św. na Kasprowym Wierchu. Fot. Agnieszka Szymaszek

V Msza narciarska na Kasprowym Wierchu

Poniedziałek, 7 maj 2012 Do historii przeszła V Msza Święta narciarzy na Kasprowym Wierchu. Odbyła się wczoraj, 6 maja. Tradycyjnie zebrali się na niej miłośnicy Kasprowego Wierchu – narciarze, pracownicy Polskich Kolei Linowych, Tatrzańskiego Parku Narodowego, TOPR, przewodnicy tatrzańscy, Seniorzy – Ludzie Kasprowego Wierchu, i wielu innych sympatyków tej góry. W wydarzeniu uczestniczyło kilkaset osób.
Fot. Albin Marciniak

Dyskusja o przyszłości PKL - w niedzielę na Kasprowym Wierchu

Piątek, 4 maj 2012 W odpowiedzi na prośby zainteresowanych osób w niedzielę 6 maja o godz. 10. 30 na górnej stacji kolei linowej na Kasprowy Wierch odbędzie się spotkanie dotyczące przyszłości Polskich Kolei Linowych w związku z planami prywatyzacji.

Na Kasprowym dobre warunki narciarskie

Niedziela, 29 kwiecień 2012 20 stopni ciepła, słońce i śnieg - takie warunki panują na Kasprowym Wierchu. Koleje krzesełkowe w obydwu kotłach - Goryczkowym i Gąsienicowym - kursują. W ciepłym wiosennym słońcu można jeździć na nartach.
Zofia Bigos. Fot. Łukasz Razowski

Zofia Bigos: prywatyzacja PKL to jest narodowa bryndza

Niedziela, 29 kwiecień 2012 - Prywatyzacja to jest narodowa bryndza. Sprzedadzą Kasprowy, sprzedadzą wszystko i będzie europejski rozbiór Polski - mówi Zofia Bigos, przewodnicząca Stowarzyszenia Właścicieli i Współwłaścicieli Wywłaszczonych Hal i Polan w Tatrach.
Cały wywiad w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Spotkanie na Kasprowym Wierchu

Piątek, 20 kwiecień 2012 6 maja już po raz piąty na szczycie Kasprowego Wierchu spotkają się miłośnicy tej góry. Przy polowym ołtarzu odprawiona zostanie msza święta. Po niej odbędzie się premiera filmu o Ludziach Kasprowego.