Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Karłowicz 1527 m npm - Pamiętamy o Karłowiczu

Wtorek, 6 luty 2018 Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz Skitourowe Zakopane.pl po raz kolejny są organizatorami wydarzeń, mających uczcić dzień tragicznej śmierci kompozytora taternika, fotografa - Mieczysława Karłowicza. Jego pozamuzyczne pasje sprowokowały organizatorów do ukazania jego postaci w nieco szerszym świetle.
Jan Krzeptowski Sabała. Fot. Archiwum Muzeum Tatrzańskie

TATRZAŃSKI ŚWIAT JANA KRZEPTOWSKIEGO SABAŁY

Poniedziałek, 5 luty 2018 Muzeum Tatrzańskie zaprasza 10 lutego o godz. 18 na Podwieczorek Muzealny pt. "Tatrzański Świat Jana Krzeptowskiego Sabały". Wstęp wolny.

I Memoriał im. Mieczysława Króla-Łęgowskiego

Niedziela, 28 styczeń 2018 Rzeźbiarz, poeta, narciarz i kolekcjoner. Mieczysław-Król Łęgowski był człowiekiem, który żył pasją i z pasją. W środowisku zakopiańskim był znany z wielkiego serca i ogromnej wytrwałości, bo przez 17 lata walczył ze szpiczakiem. Kiedy go zabrakło, przyjaciele postanowili uczcić pamięć o tym wyjątkowym góralu, organizując memoriał jego imienia. Pierwszą edycję zaplanowano na 24 lutego 2018 roku.

FERIE Z MUZEUM TATRZAŃSKIM

Czwartek, 18 styczeń 2018 Muzeum Tatrzańskie zaprasza na zajęcia podczas ferii. Poniżej szczegóły.
Źródło: www.topr.pl

ZMARŁ ZYGMUNT ŁUKASZCZYK „CAPOWSKI”

Piątek, 12 styczeń 2018 Z prawdziwym żalem informujemy, że w dniu 9 stycznia 2018 roku zmarł nagle w wieku 73 lat Zygmunt Łukaszczyk „Capowski”.

Dni Otwarte Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach 19 – 21.01.2018 Zakopane – Kalatówki

Sobota, 6 styczeń 2018 Tatrzański Park Narodowy oraz partnerzy: TOPR, PZU, Pieps, Mammut, Ortovox, Freerajdy, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR zapraszają w ramach akcji „Lawinowe ABC” w dniach 19 – 21.01.2018 na Dni Otwarte Treningowego Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach. W programie treningi w centrum lawinowym na Kalatówkach z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, prelekcje i testy sprzętów. Wstęp wolny.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Limba w Tatrach - do 7 stycznia

Czwartek, 21 grudzień 2017 Do 7 stycznia w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem ogląda można obraz Leona Wyczółkowskiego „Limba w Tatrach”. To najnowszy nabytek Muzeum.

POKAZ PRZEWODNIKA SKITUROWEGO W ZAKOPANEM!

Środa, 13 grudzień 2017 16 grudnia o godzinie 17.00 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10 odbędzie się prezentacja nowości wydawniczej, czyli „POLSKIE GÓRY NA NARTACH Przewodnik skiturowy”, wydawnictwa Góry Books.

Międzynarodowy Dzień Gór

Wtorek, 5 grudzień 2017 W niedzielę 10 grudnia Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na Międzynarodowy Dzień Gór.
Fot. Stanisław Wierzbanowski / Tatrzański Park Narodowy

Kozice policzone

Poniedziałek, 20 listopad 2017 Tegoroczna jesienna edycja liczenia kozic odbyła się we wtorek 7 listopada. Łączny wynik dla całych Tatr to 1263 kozic, w tym 94 młodych urodzonych tej wiosny. To mniej niż poprzedniej jesieni, za wcześnie jednak, by uznać to za tendencję spadkową.