Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Początek nartostrady w Kuźnicach - stan na 3 listopada. Fot. Tatrzański Park Narodowy

Narciarze, skiturowcy, snowbordziści - apel Tatrzańskiego Parku Narodowego

Poniedziałek, 6 listopad 2017 Kilka dni temu w Tatrach spadło sporo śniegu, a na szlakach pojawili się pierwsi narciarze skiturowi. Pamiętajmy, że przyroda nie zapadła jeszcze w „sen” zimowy. Stąd prośba do Was, miłośników sportów zimowych, o takie planowane wyjść, aby zminimalizować oddziaływanie na nią.
Źródło: TOPR

Zmarł Antoni Janik - członek honorowy TOPR

Sobota, 4 listopad 2017 1 listopada 2017 roku w wieku 87 lat zmarł Antoni Janik. Członek Honorowy TOPR, Instruktor Senior ratownictwa górskiego, Przewodnik Tatrzański i Instruktor Taternictwa.
Marek Kamiński z przyrodnikiem i wicedyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego Filipem Ziębą, na trasie No Trace Tatra. Fot. Bartek Solik

No Trace Tatra – finisz

Poniedziałek, 23 październik 2017 Dobiegła końca wędrówka Marka Kamińskiego wokół Tatr. W osiem dni podróżnik pokonał pieszo 200 km. Spotkał się z ponad dwudziestoma osobami na różne sposoby związanymi z Tatrami, żeby porozmawiać o problemach, które dotyczą gór i terenów wokół nich. Wszystko pod hasłem No Trace – bez śladów w przyrodzie.

W Zakopanem rusza Festiwal Inspirowane Górami

Wtorek, 17 październik 2017 W czwartek w Zakopanem rozpoczyna się 6. Festiwal „Inspirowane górami” im. Macieja Berbeki. Potrwa do soboty wieczór.

Zmiana przebiegu fragmentu Drogi pod Reglami

Wtorek, 17 październik 2017 Od połowy października zmienił się przebieg fragmentu Drogi pod Reglami na odcinku od Księżówki do Wielkiej Krokwi.
Źródło: Tatrzański Park Narodowy

No Trace Tatra

Poniedziałek, 16 październik 2017 Osiem dni, dwieście kilometrów – podróżnik Marek Kamiński wyruszył pieszo w fascynującą podróż dookoła Tatr. No Trace Tatra to idea minimalizowania wpływu człowieka na środowisko naturalne, świadomego i odpowiedzialnego podróżowania. Celem wędrówki jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość Tatr oraz problemy, z którymi zmagają się te góry.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Limba w Tatrach

Wtorek, 10 październik 2017 Muzeum Tatrzańskie zaprasza do obejrzenia swojego najnowszego nabytku – obrazu Leona Wyczółkowskiego „Limba w Tatrach”. Dzieło prezentowane będzie w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego od 13 października do 7 stycznia 2018 roku.
Fot. Źródło: Polskie Koleje Linowe

3 tony śmieci zebrano w rejonie Kasprowego Wierchu

Poniedziałek, 9 październik 2017 W środę 4 października na zlecenie Polskich Kolei Linowych na Kasprowym Wierchu odbyła się cykliczna akcja sprzątania, zrealizowana przy wykorzystaniu śmigłowca. Tego typu akcja odbywa się raz na kilka lat i pozwala na oczyszczenie trudno dostępnych miejsc z odpadków nagromadzonych przez wiatr i wodę.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Wystawa plenerowa na Krupówkach "Wycieczki w Tatry"

Wtorek, 26 wrzesień 2017 Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy plenerowej pt. „Wycieczki w Tatry”. Fotografie pochodzące ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego oraz prezentujące dawne wyprawy górskie można oglądać przy kawiarni Samanta na dolnych Krupówkach. Polecamy w imieniu Organizatorów!

Świsty i pomruki

Środa, 13 wrzesień 2017 "Świsty i pomruki. Sceny tatrzańskie" - to tytuł książki autorstwa Lechosława Świerza, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czarne. Spotkanie z autorem odbędzie się w sobotę, 16 września o godz. 17:00, w kinie „Miejsce”
w Zakopanem przy ul. Orkana 2.