Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Fot. Magdalena Lizak

Film ze Spotkania Przyjaciół Kasprowego Wierchu

Środa, 9 maj 2018 Zapraszamy do obejrzenia filmu ze Spotkania Przyjaciół Kasprowego Wierchu, które odbyło się 22 kwietnia 2018 roku. Wspominajmy i ... planujmy kolejne nasze spotkanie! Do zobaczenia za rok!

Kolejka do przeglądu

Wtorek, 8 maj 2018 Od 7 do 15 maja kolej linowa na Kasprowy Wierch jest nieczynna z powodu przeglądu technicznego.
Fot: Magdalena Lizak

Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu 22.04.2018

Sobota, 28 kwiecień 2018 Przyjaciele! Dziękujemy za to, że po raz kolejny mogliśmy razem spotkać się na Kasprowym Wierchu w modlitwie i radości!
Tomasz Zwijacz-Kozica, TPN

Uwaga skiturowcy – zamknięcie szlaków w Tatrach Zachodnich

Piątek, 20 kwiecień 2018 Jest coraz cieplej. W wielu miejscach obserwujemy już wybudzone świstaki, ptaki przystępują do lęgów, samice wielu gatunków wkrótce urodzą młode. Śnieg ginie w oczach, nie zabezpiecza już wystarczająco roślinności i gleby. Z tego powodu od poniedziałku 23 kwietnia szlaki w Tatrach Zachodnich (z wyjątkiem tras na Kasprowym Wierchu) zostaną zamknięte dla turystyki skiturowej.
Źródło: Zakopiańskie Centrum Kultury

Znamy zwycięzców 21. Przeglądu Filmów o Sztuce Zakopane 2018

Niedziela, 15 kwiecień 2018 Zakończyła się uroczysta ceremonia rozdania nagród 21. Przeglądu Filmów o Sztuce, na której poznaliśmy tegorocznych zwycięzców tego kultowego dla Zakopanego przedsięwzięcia.

Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu

Środa, 11 kwiecień 2018 Z całego serca zapraszamy na Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Odbędzie się ono 22 kwietnia.
Ewa Matuszewska. Fot. Bożena Gąsienica

Odeszła Ewa Matuszewska

Piątek, 6 kwiecień 2018 28 marca zmarła Ewa Matuszewska. Autorka książek o polskich himalaistach: Wandzie Rutkiewicz i Andrzeju Zawadzie, dziennikarka, publicystka, zaangażowana w zakopiańskie życie kulturalne, z górami w tle.

I Memoriał im. Mieczysława Króla-Łęgowskiego za nami!

Piątek, 16 marzec 2018 Drewniane narty, skórzane wiązania i regionalne stroje królowały w sobotę 24 lutego na Górnej Równi Krupowej. W Memoriale Mieczysława Króla-Łęgowskiego wystartowało w sumie 52 zawodników. Aż 20 rywalizowało w strojach i na sprzęcie sprzed 1970 roku.
Fot. z archiwum Jana Krupskiego

Zmarł Jan Krupski

Czwartek, 8 marzec 2018 Dziś w Zakopanem zmarł Jan Krupski – nestor przewodników tatrzańskich, wspinacz, ratownik TOPR. Miał 94 lata.
Ryś - kadr z fotopułapki Tatrzańskiego Parku Narodowego

Nie wędruj po zmroku!

Środa, 7 marzec 2018 Tatrzański Park Narodowy przypomina, że od 1 marca do 30 listopada będzie obowiązywał coroczny zakaz poruszania się po Parku od zmierzchu do świtu.