Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Źródło: Tatrzański Park Narodowy

Jesienne wędrówki z przyrodnikami

Czwartek, 7 wrzesień 2017 Tatrzański Park Narodowy zaprasza wszystkich chętnych na jesienne wędrówki z przyrodnikami.
Uczestnicy Biegu po Oddech razem z Justyną Kowalczyk - edycja 2016. Fot. www. ptwm.org.pl

II Bieg po Oddech już w najbliższą niedzielę w Zakopanem

Piątek, 1 wrzesień 2017 3 września w Zakopanem odbędzie się II edycja Biegu po Oddech.
Uczestników biegu wspierać będzie mistrzyni olimpijska oraz ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Justyna Kowalczyk.

Rozpoczęły się 13. Spotkania z Filmem Górskim

Czwartek, 31 sierpień 2017 W Zakopanem rozpoczęło się wielkie święto gór - 13. Spotkania z Filmem Górskim. Aż do niedzieli wieczór pod Giewontem odbywać się będą spotkania z himalaistami, targi outdoorowe, pokazy filmów górskich, promocje książek o górskiej tematyce, warsztaty z ratownikami TOPR i wiele innych atrakcji.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Między górami a muzyką. Wyjątkowe spotkanie w schronisku na Hali Ornak

Piątek, 25 sierpień 2017 Już w sobotę 26 sierpnia Muzeum Tatrzańskie we współpracy ze Schroniskiem Górskim PTTK zaprasza na wyjątkowe spotkanie z cyklu „Letnie wieczory na Ornaku”.
Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Fot. Ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego

Obejrzyj niezwykłe fotografie w schroniskach górskich

Niedziela, 20 sierpień 2017 Wszystkich lubiących górskie wycieczki Muzeum Tatrzańskie zaprasza do obejrzenia archiwalnych zdjęć, które są prezentowane w schroniskach w Dolinie Pięciu Stawów Polskich oraz na Polanie Chochołowskiej. Prezentacja potrwa do końca sierpnia.

Zakopane - polskie Davos

Czwartek, 10 sierpień 2017 Na Gubałówce oraz w galerii Władysława Hasiora w Zakopanem zwiedzać można wystawę prezentującą czasy rozkwitu Zakopanego na przełomie wieków XIX i XX.
Źródło: Polskie Koleje Linowe

82 lata temu ruszyła budowa kolei na Kasprowy Wierch

Czwartek, 3 sierpień 2017 82 lata temu, 1 sierpnia 1935 r. rozpoczęto budowę pierwszej w Polsce kolei linowej na Kasprowy Wierch. Inwestycję, zrealizowaną w rekordowo szybkim tempie, uznano za cud techniczny przedwojennej infrastruktury. Do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Zakopanego i Podhala.
Źródło: Polskie Koleje Linowe

W podróż na Kasprowy Wierch z Sebastianem Karpielem Bułecką

Piątek, 28 lipiec 2017 Od lipca podróżującym na szczyt Kasprowego Wierchu towarzyszy audioprzewodnik, któremu głosu użyczył Sebastian Karpiel Bułecka. Lider zespołu Zakopower na bieżąco informuje turystów o kolejnych etapach podróży, opowiada o tatrzańskiej przyrodzie i ciekawostkach związanych z budową i historią najstarszej w Polsce kolei linowej.
Fot. Marcin Kin

Rozpoczął się atak szczytowy Polaków na K2

Środa, 26 lipiec 2017 Andrzej Bargiel, Janusz Gołąb i Kuba Poburka rozpoczęli atak szczytowy na K2. Andrzej Bargiel chce zjechać z ośmiotysięcznika na nartach.

Wakacje z Muzeum Tatrzańskim

Środa, 26 lipiec 2017 Trwają wakacje w Muzeum Tatrzańskim. W ramach wielu atrakcji przygotowanych przez Muzeum można wybrać się na warsztaty, wystawy, prelekcje. Oto niektóre z nich: