Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Źródło: Tatrzański Park Narodowy

Film „No Trace Tatra” na jesiennych festiwalach

Piątek, 19 październik 2018 Już w najbliższy weekend na 11. Festiwalu Górskim Adrenalinum w Żywcu będzie można obejrzeć film „No Trace Tatra”. W ostatni weekend października film zostanie pokazany na Festiwalu Podróżniczym Travenalia w Krakowie.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

KAZUYASU KIMURA, JAPOŃSKI WNUK BRONISŁAWA PIŁSUDSKIEGO, Z WIZYTĄ W MUZEUM TATRZAŃSKIM

Wtorek, 16 październik 2018 Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na spotkanie z potomkiem postaci wyjątkowej i bardzo zasłużonej dla Zakopanego i Muzeum. Gościem spotkania będzie Kazuyasu Kimura – wnuk Bronisława Piłsudskiego.
Widok z górnej stacji kolei na Kasprowy Wierch.

Sprawdź zanim zaplanujesz wyjazd w góry - rusza jesienny przeglądy kolei na Kasprowy

Czwartek, 4 październik 2018 Wraz z początkiem października Polskie Koleje Linowe rozpoczynają zaplanowane wcześniej sezonowe przeglądy techniczne urządzeń kolei linowych i linowo- terenowych. W trakcie prac konserwacyjnych poszczególne koleje zostaną wyłączone z ruchu pasażerskiego.
Fot. Źródło: Polskie Koleje Linowe

Wyjątkowe lekcje przyrody na Kasprowym Wierchu

Poniedziałek, 24 wrzesień 2018 Kilkuset szóstoklasistów z sześciu tatrzańskich gmin wjedzie na Kasprowy Wierch koleją linową, by wziąć udział w lekcji przyrody i lepiej poznać Tatry. Program edukacyjny „Bliżej Tatr” realizują wspólnie Tatrzański Park Narodowy i Polskie Koleje Linowe
Źródło: Tatrzański Park Narodowy

TPN walczy ze śmieciami na górskich szlakach

Środa, 12 wrzesień 2018 Tatrzański Park Narodowy rusza z nową kampanią na rzecz środowiska. Akcja Śmieci to temat podniosły – bez śmieci, bez śladu, bez wahania ma zwracać uwagę na problem zanieczyszczania Tatr oraz edukować, motywować i inspirować do zmiany postawy oraz odpowiedzialnej turystyki, w tym na przykład ploggingu, czyli rekreacyjnego biegania i zbierania śmieci.

Wieczór górski w Muzeum tatrzańskim: Roman Kordys

Wtorek, 11 wrzesień 2018 Muzeum Tatrzańskie zaprasza 12 września o godz. 18 na kolejny wieczór górski. Tym razem poświęcony będzie wybitnemu narciarzowi i taternikowi Romanowi Kordysowi.

Władysława Nowicka podczas Spotkania Seniorów - Ludzi Kasprowego Wierchu organizowanego co rok w Zakopanem przez Rafała Sonika.

Odeszła Władysława Nowicka

Wtorek, 4 wrzesień 2018 1 września w wieku 95 lat zmarła Władysława Nowicka. Żołnierz w czasie II wony światowej, po wojnie przewodniczka tatrzańska, aktorka, prowadząca w Zakopanem Studium Słowa, niezwykle aktywna, towarzyska, wyjątkowa i piękna kobieta.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Dar dla Muzeum Tatrzańskiego

Piątek, 24 sierpień 2018 Dzięki panu Rafałowi Sonikowi i Gemini Holding powiększyły się zbiory archiwum Witkiewiczów w Muzeum Tatrzańskim.

14. Spotkania z Filmem Górskim

Czwartek, 16 sierpień 2018 W dniach 30 sierpnia – 2 września w Zakopanem odbędzie się 14 edycja festiwalu Spotkania z Filmem Górskim.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

TATRY OD PÓŁNOCY I POŁUDNIA

Czwartek, 2 sierpień 2018 Wystawę "Tatry od północy i południa. Malarstwo tatrzańskie do 1918 roku z kolekcji rodziny Witaszków" można zwiedzać w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu - filii Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.