Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Fot. Źródło: Muzeum Tatrzańskie

“WOŁANIE W GÓRACH” – PROMOCJA KSIĄŻKI MICHAŁA JAGIEŁŁY

Środa, 13 marzec 2019 Każdy miłośnik Tatr zna książkę "Wołanie w górach" Michała Jagiełły. Historia wypraw ratowniczych TOPR od początku powstania tej organizacji do czasów współczesnych doczekała się nowego wydania. Jest to szczególna edycja. Jej promocja odbędzie się 15 marca w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem.
Michał Kłusak - ambasador akcji Odpowiedzialnie w góry! uczy, jak bezpiecznie przygotować się do narciarskiej przygody. fot. Polskie Koleje Linowe

Odpowiedzialnie w góry! Przygotuj się odpowiednio zanim ruszysz na narty

Czwartek, 7 marzec 2019 Anna Figura, mistrzyni świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim oraz Michał Kłusak, aktualnie najwyżej sklasyfikowany polski narciarz alpejski, ambasadorzy akcji Odpowiedzialnie w góry! organizowanej przez PKL przy wsparciu TOPR i TPN, dzielą się z nami poradami, jak bezpiecznie przygotować się do narciarskiej przygody.

Nie wędruj nocą po Tatrach

Poniedziałek, 4 marzec 2019 Turysto, narciarzu, wędrowcu. Cenisz tatrzańską przyrodę? Zależy ci na dzikości Tatr? Nie wędruj po Tatrach nocą. Tatrzański Park Narodowy wyjaśnia, dlaczego warto zakończyć wycieczkę przed zmierzchem.

Cieszmy się zimą, pamiętajmy o przyrodzie

Wtorek, 26 luty 2019 Zima to dla wielu z nas ulubiona pora roku. Górskie spacery, narciarskie szusy. Coraz więcej osób uprawia też w Tatrach turystykę narciarską. Tymczasem warto wiedzieć, jak i gdzie można uprawiać ten piękny sport, aby nie zaszkodzić przyrodzie, a szczególnie dzikim zwierzętom, dla których ta pora roku bywa ekstremalnie trudna. Zapraszamy do lektury artykułu, którego źródłem jest Tatrzański Park Narodowy.
Grafika: Muzeum Tatrzańskie

"Rzeczpospolita Zakopiańska 1918” – ostatnie oprowadzanie po wystawie

Wtorek, 19 luty 2019 Muzeum Tatrzańskie zaprasza w piątek 22 lutego o godz. 18 do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza na ostatnie oprowadzanie po wystawie "Rzeczpospolita Zakopiańska 1918".
Andrzej Bargiel - jeden z ambasadorów akcji Odpowiedzialnie w góry! Fot. Źródło: Polskie Koleje Linowe

Odpowiedzialnie w góry!

Wtorek, 12 luty 2019 Odpowiedzialnie w góry! Rusza akcja edukacyjna, która ma zwiększyć bezpieczeństwo i świadomość turystów.
Stanisław Karpiel podczas jednego ze spotkań Ludzi Kasprowego Wierchu.

Odszedł Stanisław Karpiel

Wtorek, 5 luty 2019 Zmarł Stanisław Karpiel, narciarz, architekt, znana postać Zakopanego. To nieodżałowana strata i pustka w sercach tych, którzy go znali.

Trasy na Kasprowym działają. Znakomite warunki, piękna pogoda

Sobota, 19 styczeń 2019 Działają już obie trasy na Kasprowym Wierchu: Gąsienicowa i Goryczkowa. Warunki do jazdy są bardzo dobre.

Światowy Dzień Śniegu

Środa, 16 styczeń 2019 Już w najbliższy weekend w Zakopanem odbędzie się 8. edycja Światowego Dnia Śniegu.
Przygotowania do sezonu na Kasprowym Wierchu Fot. Polskie Koleje Linowe

Na Kasprowym Wierchu trwają przygotowania do sezonu

Piątek, 14 grudzień 2018 Jeśli pogoda dopisze i utrzymają się ujemne temperatury z opadami śniegu w górach, to sezon narciarski na Kasprowym Wierchu rozpocznie się już w święta Bożego Narodzenia