Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Władysława Nowicka podczas Spotkania Seniorów - Ludzi Kasprowego Wierchu organizowanego co rok w Zakopanem przez Rafała Sonika.

Odeszła Władysława Nowicka

Wtorek, 4 wrzesień 2018 1 września w wieku 95 lat zmarła Władysława Nowicka. Żołnierz w czasie II wony światowej, po wojnie przewodniczka tatrzańska, aktorka, prowadząca w Zakopanem Studium Słowa, niezwykle aktywna, towarzyska, wyjątkowa i piękna kobieta.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Dar dla Muzeum Tatrzańskiego

Piątek, 24 sierpień 2018 Dzięki panu Rafałowi Sonikowi i Gemini Holding powiększyły się zbiory archiwum Witkiewiczów w Muzeum Tatrzańskim.

14. Spotkania z Filmem Górskim

Czwartek, 16 sierpień 2018 W dniach 30 sierpnia – 2 września w Zakopanem odbędzie się 14 edycja festiwalu Spotkania z Filmem Górskim.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

TATRY OD PÓŁNOCY I POŁUDNIA

Czwartek, 2 sierpień 2018 Wystawę "Tatry od północy i południa. Malarstwo tatrzańskie do 1918 roku z kolekcji rodziny Witaszków" można zwiedzać w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu - filii Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

Przewodniczki

Poniedziałek, 30 lipiec 2018 Tematem numeru letnich ”Tatr” są kobiety wykonujące zawód przewodnika górskiego. Pretekstem jest podwójny jubileusz: sto lat temu kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze, siedemdziesiąt lat temu pierwsza kobieta, Zofia Radwańska-Paryska uzyskała uprawnienia przewodnika tatrzańskiego. Wyprzedziła o prawie cztery dekady swoje koleżanki z krajów alpejskich. Najnowszy numer „Tatr” trafił do drukarni.
Źródło: Tatrzański Park Narodowy

PoSZLAKI - letnie wędrówki po Tatrach

Wtorek, 24 lipiec 2018 Tatrzański Park Narodowy zaprasza na letnie wędrówki oraz spotkania edukacyjne w Tatrzańskim Parku Narodowym. W tym roku letnia oferta edukacyjna TPN jest wyjątkowo bogata, a wszystkie atrakcje bezpłatne!
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

TATRZAŃSKIE MUSEALIA

Czwartek, 12 lipiec 2018 Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza 14 i 15 lipca (sobota i niedziela) po raz kolejny do wspólnego świętowania i zabawy!
Fot. Magdalena Lizak/Czysta Polska

Czyste Tatry Made in Małopolska - rekordowe!

Wtorek, 3 lipiec 2018 Czyste Tatry Made in Małopolska dobiegły końca i na pewno będziemy je pamiętać jeszcze bardzo długo. 7180 wolontariuszy, mimo kapryśnej i czasami bardzo dokuczliwej pogody, posprzątało dokładnie 275 kilometrów tatrzańskich szlaków. - Zebraliśmy 420 kilogramów śmieci i znów nasze ukochane góry są czyste! - informują organizatorzy.
Rafał Sonik i ReZigiusz podczas konferencji prasowej. Fot. Mateusz Pabiańczyk / Czysta Polska

Rozpoczynamy odliczanie do finału Czystych Tatr

Poniedziałek, 25 czerwiec 2018 Już wkrótce, 29 i 30 czerwca, wieki finał Czystych Tatr Made in Małopolska. W środę w zakopiańskim COS spotkali się organizatorzy, ambasadorzy i partnerzy projektu oraz przedstawiciele mediów. Co będzie się działo na Górnej Równi Krupowej? Jakie atrakcje czekają na was podczas finału? Gdzie na szlaku będzie można spotkać gwiazdy YouTube? Program niemal pęka w szwach i na pewno będzie się działo.
Źródło: Czyste Tatry

Czyste Tatry i spotkania z ludźmi gór

Czwartek, 21 czerwiec 2018 Któż lepiej zna góry, niż ludzie, którzy zasłynęli w świecie zdobywaniem kolejnych ośmiotysięczników i pokonywaniem barier? Kto lepiej opowie o magii gór i ich wielkiej wartości, niż osoby, dla których niemożliwe nie istnieje, a góry stały się nie tylko pasją, ale też sensem życia i terenem, gdzie mogą najlepiej wyrazić swoje ja? Czyste Tatry Made in Małopolska zaszczycą w tym roku swą obecnością bohaterowie polskiej wyprawy na K2: Krzysztof Wielicki i Artur Małek, a także dziewczyna, która nie zna słowa niemożliwe - Angelika Chrapkiewicz-Gądek.