Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Dni Otwarte Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach 19 – 21.01.2018 Zakopane – Kalatówki

Sobota, 6 styczeń 2018 Tatrzański Park Narodowy oraz partnerzy: TOPR, PZU, Pieps, Mammut, Ortovox, Freerajdy, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR zapraszają w ramach akcji „Lawinowe ABC” w dniach 19 – 21.01.2018 na Dni Otwarte Treningowego Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach. W programie treningi w centrum lawinowym na Kalatówkach z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, prelekcje i testy sprzętów. Wstęp wolny.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Limba w Tatrach - do 7 stycznia

Czwartek, 21 grudzień 2017 Do 7 stycznia w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem ogląda można obraz Leona Wyczółkowskiego „Limba w Tatrach”. To najnowszy nabytek Muzeum.

POKAZ PRZEWODNIKA SKITUROWEGO W ZAKOPANEM!

Środa, 13 grudzień 2017 16 grudnia o godzinie 17.00 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10 odbędzie się prezentacja nowości wydawniczej, czyli „POLSKIE GÓRY NA NARTACH Przewodnik skiturowy”, wydawnictwa Góry Books.

Międzynarodowy Dzień Gór

Wtorek, 5 grudzień 2017 W niedzielę 10 grudnia Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na Międzynarodowy Dzień Gór.
Fot. Stanisław Wierzbanowski / Tatrzański Park Narodowy

Kozice policzone

Poniedziałek, 20 listopad 2017 Tegoroczna jesienna edycja liczenia kozic odbyła się we wtorek 7 listopada. Łączny wynik dla całych Tatr to 1263 kozic, w tym 94 młodych urodzonych tej wiosny. To mniej niż poprzedniej jesieni, za wcześnie jednak, by uznać to za tendencję spadkową.
Początek nartostrady w Kuźnicach - stan na 3 listopada. Fot. Tatrzański Park Narodowy

Narciarze, skiturowcy, snowbordziści - apel Tatrzańskiego Parku Narodowego

Poniedziałek, 6 listopad 2017 Kilka dni temu w Tatrach spadło sporo śniegu, a na szlakach pojawili się pierwsi narciarze skiturowi. Pamiętajmy, że przyroda nie zapadła jeszcze w „sen” zimowy. Stąd prośba do Was, miłośników sportów zimowych, o takie planowane wyjść, aby zminimalizować oddziaływanie na nią.
Źródło: TOPR

Zmarł Antoni Janik - członek honorowy TOPR

Sobota, 4 listopad 2017 1 listopada 2017 roku w wieku 87 lat zmarł Antoni Janik. Członek Honorowy TOPR, Instruktor Senior ratownictwa górskiego, Przewodnik Tatrzański i Instruktor Taternictwa.
Marek Kamiński z przyrodnikiem i wicedyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego Filipem Ziębą, na trasie No Trace Tatra. Fot. Bartek Solik

No Trace Tatra – finisz

Poniedziałek, 23 październik 2017 Dobiegła końca wędrówka Marka Kamińskiego wokół Tatr. W osiem dni podróżnik pokonał pieszo 200 km. Spotkał się z ponad dwudziestoma osobami na różne sposoby związanymi z Tatrami, żeby porozmawiać o problemach, które dotyczą gór i terenów wokół nich. Wszystko pod hasłem No Trace – bez śladów w przyrodzie.

W Zakopanem rusza Festiwal Inspirowane Górami

Wtorek, 17 październik 2017 W czwartek w Zakopanem rozpoczyna się 6. Festiwal „Inspirowane górami” im. Macieja Berbeki. Potrwa do soboty wieczór.

Zmiana przebiegu fragmentu Drogi pod Reglami

Wtorek, 17 październik 2017 Od połowy października zmienił się przebieg fragmentu Drogi pod Reglami na odcinku od Księżówki do Wielkiej Krokwi.