Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Fot. Magda Ciszewska - Rząsa. Źródło: Muzeum Tatrzańskie

I pozostała mi ta rzeźba

Poniedziałek, 24 czerwiec 2019 Zakopane przyciąga nie tylko bliskością gór. Jest także ulubionym miejscem artystów, pisarzy, muzyków. W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin rzeźbiarza Antoniego Rząsy, z Zakopanem zrośniętego nierozerwalnie.

Nowy, wiosenny numer "Tatr" już dostępny!

Piątek, 14 czerwiec 2019 Tematem numeru 68 kwartalnika "Tatry" są tradycyjnie ptaki, tym razem najmądrzejsze z nich, czyli krukowate.

Nowy termin finału Czyste Tatry 2019 Posprzątamy góry 26-27 lipca!

Środa, 29 maj 2019 Finał tegorocznej edycji Czystych Tatr został przesunięty na 26-27 lipca. Zmiana oznacza, że największe sprzątanie polskich gór z zalegających śmieci odbędzie się w samym środku sezonu letniego, gdy Tatry odwiedzają tłumy turystów. To czas, gdy o góry trzeba zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem, a zarazem okazja, by przekazać ideę dbania o środowisko jeszcze większemu gronu osób.
Fot. Czyste Tatry

Pokażmy Polakom, jak nie śmiecić! Ruszyła rejestracja na Czyste Tatry 2019

Poniedziałek, 20 maj 2019 29 czerwca w Zakopanem tysiące wolontariuszy wyruszy w góry i pokaże, jak bardzo zależy im na pięknie otaczającej nas przyrody. Udział w ósmej odsłonie projektu Czyste Tatry może wziąć każdy. Wystarczy zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie www.czystapolska.org.pl.
Fot. RS Team

XII Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu 05.05.2019

Sobota, 18 maj 2019 Zapraszamy do galerii zdjęć z XII Spotkania Przyjaciół Kasprowego Wierchu, które odbyło się 5 maja 2019 roku. Dziękujemy, że po raz kolejny mogliśmy się spotkać!

XII Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu

Środa, 24 kwiecień 2019 "Właśnie w górach, w surowej ciszy i pierwotnej samotności można Go łatwiej spotkać, poznać i przeżyć. Jeśli chcesz ujrzeć Jego twarz, idź w góry." (ks. Roman E. Rogowski). W niedzielę 5 maja odbędzie się XII Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Spotkajmy się na Kasprowym, by nacieszyć się bliskością Boga, przyjaciół i Tatr.
Fot. Muzeum Tatrzańskie

DZIEŃ NARCIARZA W MUZEUM TATRZAŃSKIM

Środa, 24 kwiecień 2019 Na zakończenie sezonu zimowego Muzeum Tatrzańskie zaprasza w sobotę 27 kwietnia na Dzień Narciarza. To spotkanie narciarzy, skiturowców, zawodników i sympatyków narciarstwa, pełne dawnych narciarskich historii, prezentacji multimedialnych, ciekawych wystąpień i spotkań z interesującymi ludźmi.

Czyste Tatry po raz ósmy!

Środa, 10 kwiecień 2019 Już po raz ósmy w ramach projektu Czyste Tatry wolontariusze ruszą na szlaki, by posprzątać góry. Tatrzańskie trasy zostaną oczyszczone z zalegających śmieci, a tysiące miłośników górskich wędrówek i ambasadorzy wydarzenia ponownie przypomną, że o nasz naturalny krajobraz powinniśmy dbać przez cały rok. Tegoroczny finał odbędzie się w ostatni weekend czerwca – 28 i 29.06. w Zakopanem.

Skitury w Tatrach

Środa, 3 kwiecień 2019 W ostatnich latach w Tatrach można obserwować prawdziwy boom narciarstwa skiturowego. Co to właściwie takiego? Skąd wzięła się ta odmiana narciarstwa? Jak zacząć? I czy warto? Oto krótki poradnik dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją skiturową przygodę.
Źródło: Polskie Koleje Linowe

No Limit Kasprowy

Poniedziałek, 18 marzec 2019 23 marca w ramach zawodów No Limit Kasprowy rozegrane zostaną zawody narciarskie w slalomie gigancie z elementami supergiganta na trasie ustawionej w Kotle Goryczkowym.