Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Maciej Berbeka, zdjęcie zapowiadające wystawę. Fot. z archiwum rodziny.

Spotkanie o Maćku Berbece podczas 9. Spotkań z Filmem Górskim

Wtorek, 6 sierpień 2013 Jednym z punktów programu zbliżających się Spotkań z Filmem Górskim Zakopane, których jesteśmy patronem medialnym, będzie wieczór poświęcony Maciejowi Berbece - himalaiście, który w marcu zginął pod szczytem Broad Peak.
Fot. Archiwum PZN

Myślę, że stać nas na taki wydatek

Poniedziałek, 5 sierpień 2013 Tym razem w temacie koncepcji zorganizowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków - Tatry 2022 przepytujemy Apoloniusza Tajnera, prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, byłego trenera Reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Wywiad czytaj w dziale Olimpiada w Tatrach
Fot. Cory Richards

Simone Moro Gwiazdą 9. Spotkań z Filmem Górskim!

Piątek, 2 sierpień 2013 Gwiazdą 9.Spotkań z Filmem Górskim będzie Simone Moro - włoski wspinacz, alpinista, himalaista, przewodnik górski, pilot helikopterów i oficer wojska włoskiego.

Ślady tatrzańskich zwierząt

Czwartek, 1 sierpień 2013 Wędrujecie po Tatrach? Na szlakach lub śniegu można czasem zobaczyć ślady i tropy zwierząt. Najczęściej nie rozpoznajemy ich lub tylko domyślamy się, do kogo mogą należeć. Teraz możemy nauczyć się je rozpoznawać, dzięki książce "Ślady tatrzańskich zwierząt", która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym.
Jedną z bohaterek wieczoru będzie narciarka z lat 20. XX wieku, Broncia Staszel-Polankówna. Fot. Ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego

Szusem przez historię nart

Poniedziałek, 29 lipiec 2013 1 sierpnia 2013 r. w czwartek w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, przy ul. Zamoyskiego 25 w Zakopanem odbędzie się kolejny wieczór z cyklu „Wieczory czwartkowe w Muzeum Tatrzańskim”. Tym razem o historii polskiego narciarstwa opowie Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

Co w Tatrach piszczy?

Piątek, 26 lipiec 2013 Ukazał się właśnie nowy numer kwartalnika "Tatry", wydawanego nakładem Tatrzańskiego Parku Narodowego, a w nim wiele ciekawostek, informacji oraz frapujących szczegółów z życia zwierząt, roślin i oczywiście ludzi związanych z Tatrami. Są też Tatry w malarstwie, tatrzańskie historie, felietony z Tatrami w tle i wiele innych materiałów.

9 Spotkania z Filmem Górskim już we wrześniu! Gość specjalny - Simone Moro

Środa, 24 lipiec 2013 Tegoroczne, 9 Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach 4 - 8 września w Zakopanem. Już teraz zarezerwuj termin! Gościem specjalnym będzie wybitny himalaista Simone Moro. Nasz Kasprowy jest patronem medialnym Spotkań.
Fot. Archiwum Urząd Miasta Zakopane

Korzyści dla regionu tatrzańskiego będą ogromne

Poniedziałek, 15 lipiec 2013 - Jeśli popatrzymy na światową mapę Zimowych Igrzysk Olimpijskich od 1924 roku, to zobaczymy, że Europa Środkowo-Wschodnia jest szarą plamą na tej mapie - mówi Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego, którego "przepytujemy" w temacie koncepcji zorganizowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków - Tatry 2022. Cały wywiad dostępny tutaj.
Fot. Łukasz Zabierowski

3000 wolontariuszy wzięło udział w akcji Czyste Tatry

Poniedziałek, 8 lipiec 2013 Ponad 3000 wolontariuszy wzięło udział w finale akcji Czyste Tatry. Udało się zebrać 860 kg odpadów. Równie ważny, co zniesione śmieci, jest aspekt edukacyjny akcji - podkreślają organizatorzy ze Stowarzyszenia Czysta Polska.

Prywatyzacja Polskich Kolei Linowych dzieli zakopiańskich samorządowców

Czwartek, 27 czerwiec 2013 Narastają kontrowersje w związku z prywatyzacją Polskich Kolei Linowych. Zakopiańscy radni przyjęli rezolucję upoważniającą burmistrza miasta do odstąpienia od zaciągniętych zobowiązań. Cały artykuł czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.