Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Trasa biegu. Fot. www.graniatatr.pl

Bieg ultra granią Tatr

Wtorek, 2 kwiecień 2013 To będzie pierwszy taki wyścig w Polsce. 17 sierpnia odbędzie się Bieg Ultra Granią Tatr na dystansie 70 km. Lista startowa wypełniła się w ciągu kilku minut od rozpoczęcia przyjmowania zapisów.

Narciarskie zawody retro na Kalatówkach!

Czwartek, 28 marzec 2013 Tradycyjnie już w Lany Poniedziałek (1 kwietnia) w Suchym Żlebie na Kalatówkach rozegrane zostaną zawody na starym sprzęcie narciarskim. Uczestnicy zawodów jak zwykle paradować będą w strojach z epoki, co stanowi o wyjątkowości tego wydarzenia.
Źródło: www.tzn.com.pl

Próba pobicia rekordu prędkości 23 marzec 2013 Kasprowy Wierch!

Czwartek, 21 marzec 2013 W niedzielę na Kasprowym Wierchu ustanowiona zostanie próba pobicia rekordu prędkości na nartach. Dokona jej znakomity narciarz Jędrzej Dobrowolski!
Dziennikarka Radia Zet Beata Sabała - Zielińska osobiście przekonała się, jak działa plecak lawinowy. Fot. Agnieszka Szymaszek

Z poduszką na lawiny

Wtorek, 19 marzec 2013 Z poduszką na lawiny? Jak najbardziej! Mowa o plecakach lawinowych, zwanych też wypornościowymi. W ramach akcji „Lawinowe ABC” dziennikarze sprawdzali, jak działają plecaki. Warsztaty odbyły się w Hotelu Kalatówki oraz na zaimprowizowanym „lawinisku” obok hotelu.

Ze Lwowa do Chamonix... Dziś wielkie otwarcie w Zakopanem

Środa, 13 marzec 2013 Dziś o godzinie 17 w Willi Oksza w Zakopanem otwarta zostanie wystawa "Ze Lwowa do Chamonix", która została zorganizowana w 100-lecie urodzin Tadeusza Wowkonowicza. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Andrzej Bachleda-Curuś – wybitny polski narciarz alpejski. Wystawa będzie czynna do 9 czerwca.

Zostali pod Broad Peakiem

Niedziela, 10 marzec 2013 Zimowa wyprawa na Broad Peak została oficjalnie zakończona. Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski zostali uznani za zmarłych. Tyle oficjalnych informacji. Pozostają uczucia, emocje, które trudno oddać słowem. Portal Nasz Kasprowy składa kondolencje Rodzinom Himalaistów.
Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Fot. Archiwum Urząd Miasta Krakowa

Kraków da markę, Zakopane - Tatry

Czwartek, 7 marzec 2013 Jako pierwszy w naszym "olimpijskim" cyklu prezentujemy wywiad z Jackiem Majchrowskim, prezydentem Krakowa. Prezydent odpowiada, skąd pomysł na zorganizowanie Zimowej Olimpiady pod Tatrami, oraz jakie są szanse na realizację tego pomysłu. Zapraszamy do działu Olimpiada w Tatrach - opinie.

Zimowa Igrzyska Olimpijskie w Tatrach?

Czwartek, 7 marzec 2013 Coraz częściej i głośniej słychać o planach zorganizowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków – Tatry 2022. Przeczytaj wywiady i weź udział w dyskusji. Zapraszamy do nowo uruchomionego działu Olimpiada w Tatrach - opinie.
Naczelnik TOPR Jan Krzysztof prezentuje tablicę informacyjną, która jest ustawiona przy centrum. Fot. Agnieszka Szymaszek

Treningowe centrum lawinowe na Kalatówkach

Środa, 6 marzec 2013 W ramach akcji „Lawinowe ABC” na Kalatówkach otwarte zostało stacjonarne treningowe centrum lawinowe. Służyć będzie wszystkim chętnym – turystom, narciarzom, wspinaczom. Zakup centrum został sfinansowany przez Tatrzański Park Narodowy i PZU – Partnera akcji „Lawinowe ABC”.
Okładka najnowszego numeru

Nowe "Tatry", a w nich artykuł o Kasprowym

Piątek, 22 luty 2013 Ukazał się nowy numer kwartalnika "Tatry" wydawanego nakładem Tatrzańskiego Parku Narodowego, a w nim artykuł poświęcony prywatyzacji Polskich Kolei Linowych, w tym - Kasprowego Wierchu.