Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Polskie Koleje Linowe sprzedane

Piątek, 24 maj 2013 PKP sprzedały Polskie Koleje Linowe. Świeżo upieczonym właścicielem jest spółka Polskie Koleje Górskie SA. Cena wyniosła 215 mln zł, a środki na zakup zapewnił fundusz inwestycyjny.
Fot. Mateusz Szelc

Zobacz zdjęcia z VI Spotkania Przyjaciół Kasprowego Wierchu!

Środa, 15 maj 2013 Zapraszamy do galerii, w której można zobaczyć pierwsze fotografie z VI Spotkania Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Jeśli macie swoje zdjęcia, i chcecie się nimi podzielić, możecie wysyłać je na poczta@naszkasprowy.pl. Opublikujemy je w galerii, a najciekawsze również na Facebooku!
Msza święta tym razem odprawiona została pod dachem. Fot. Mateusz Szelc

VI Spotkanie na Kasprowym Wierchu: mimo burzy i deszczu, w przyjaźni i modlitwie!

Poniedziałek, 13 maj 2013 Do historii przeszło VI Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu, które odbyło się 12 maja. Takiej aury uczestnicy o organizatorzy jeszcze nie mieli: nad Tatry nadeszła bowiem majowa burza...
Fot. PZN

Jędrzej Dobrowolski kończy udany sezon Speed Ski na Kasprowym Wierchu

Niedziela, 28 kwiecień 2013 Jędrzej Dobrowolski oficjalnie zakończył sezon Speed Ski w dniu 14 kwietnia 2013 roku. Zjazd z Kasprowego Wierchu na Goryczkowej był ukoronowaniem całej serii sukcesów reprezentanta Polski w narciarstwie szybkim.

VI spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu

Wtorek, 23 kwiecień 2013 12 maja o godz. 15 rozpocznie się doroczne Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Mszę Świętą na szczycie Kasprowego, przy polowym ołtarzu, w otoczeniu Tatr, odprawi ks. kardynał Kazimierz Nycz. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników Kasprowego i Tatr do udziału w wydarzeniu.
Tak było na Hali Gąsienicowej w niedzielę 21 kwietnia. Fot. Agnieszka Szymaszek

W Tatrach zima, ale na dole już krokusy

Poniedziałek, 22 kwiecień 2013 W Tatrach Wysokich wciąż pełnia zimy. Na dole króluje już jednak wiosna - kwitną krokusy, szlaki są błotniste i pachnie lasem! Na Kasprowym można jeździć na nartach opalając się, czynne są nadal nartostrady.

14 kwietnia próba pobicia rekordu prędkości na Kasprowym Wierchu!

Środa, 10 kwiecień 2013 14 kwietnia na Kasprowym Wierchu Jędrzej Dobrowolski dokona próby pobicia rekordu Polski w prędkości zjazdu na nartach!
Fot. Archiwum Biuro senatora Stanisława Hodorowicza

Olimpiada Kraków - Tatry - Lwów?

Środa, 10 kwiecień 2013 - Jestem zwolennikiem zorganizowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Najchętniej optowałbym za wariantem „karpackim” - wspólnym z Ukrainą i Słowacją. Aczkolwiek także postrzegam wiele trudności z tym związanych i wiele ograniczeń, które należy rzeczywiście pokonać, żeby ta idea przebiła się tak u nas, jak i ewentualnie u sąsiadów, ale także i w społeczności szerszej, międzynarodowej. Jednym z podstawowych problemów jest koszt całego przedsięwzięcia. Ten musi być skrupulatnie wyliczony - mówi senator Stanisław Hodorowicz. Cały wywiad czytaj w dziale Olimpiada w Tatrach - opinie.

Podhalańskie samorządy pozyskały środki na zakup PKL. Oferta złożona

Sobota, 6 kwiecień 2013 POWIAT TATRZAŃSKI. Tuż przed świętami spółka akcyjna czterech samorządów Polskie Koleje Górskie złożyła Polskim Kolejom Państwowym wiążącą ofertę kupna spółki Polskie Koleje Linowe. Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher wraz z prezesem PKG – Łukaszem Chmielowskim, przebywali wczoraj w Warszawie, by (bez prawa głosu) obserwować poczynania Sejmu w sprawie sprzedaży PKL. To świadczy, że najbliższe sąsiedztwo „perły w koronie", jaką jest kolej na Kasprowy Wierch, nie zasypia gruszek w popiele.

Mistrzostwa Polski w narciarstwie wysokogórskim oraz o Puchar Budrem KW Zakopane - przez Kasprowy

Piątek, 5 kwiecień 2013 Klub Wysokogórski Zakopane zaprasza w sobotę 13 kwietnia na V Puchar Budrem Klubu Wysokogórskiego Zakopane w ski-alpinizmie. Zawody mają w tym roku rangę Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.