Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Kasprowy Wierch Marka Gajewskiego

Poniedziałek, 5 marzec 2012 Nierozerwalnie, od 55 lat związany z Kasprowym Wierchem. Pierwszy raz zjechał z tego szczytu na nartach w wieku 6 lat. Jako narciarz jest wierny Kasprowemu do dziś, mimo że jeździł w wielu innych miejscach. Pochodzi z Oświęcimia, ale swoje życie związał z Krakowem, gdzie mieszka od czasów dzieciństwa. Z zawodu jest chemikiem. Inne jego pasje, poza narciarstwem, to tenis, żeglarstwo, góry, szczególnie Beskidy, oraz podróże. Marek Gajewski, przez przyjaciół zwany Gajowym, jest współorganizatorem mszy świętych odprawianych na Kasprowym Wierchu oraz spotkań Ludzi Kasprowego Wierchu.
Więcej w dziale Profile.
Fot. Agnieszka Szymaszek

PKL - w bardzo dobrej kondycji finansowej

Czwartek, 1 marzec 2012 O Polskich Kolejach Linowych i przygotowaniach do prywatyzacji rozmawiamy z prezesem Spółki Andrzejem Laszczykiem.Więcej na Prywatyzacja PKL - opinie.
Kolej na Mosorny Groń. Fot. Archiwum Gminy Zawoja

Koło zamachowe

Wtorek, 28 luty 2012 Rozmowa z Michałem Bartyzelem, rzecznikiem prasowym gminy Zawoja, na terenie której znajduje się kolej krzesełkowa na Mosorny Groń należąca do Polskich Kolei Linowych. Więcej na Prywatyzacja PKL - opinie.
Fot. Agnieszka Szymaszek

Chrońmy Tatry i Kasprowy

Czwartek, 23 luty 2012 O planowanej prywatyzacji PKL rozmawiamy z Józefą Chromik, góralką, prezes Federacji Obrony Podhala. Więcej na Prywatyzacja PKL - opinie.
Józef Uznański. Fot. Andrzej Wiatr

Zmarł Józef Uznański, nestor ratownictwa tatrzańskiego

Wtorek, 21 luty 2012 Zmarł Józef Uznański, nestor ratownictwa tatrzańskiego, znakomity narciarz, taternik, przewodnik tatrzański. Dzięki niemu TOPR zaczęło stosować nowoczesne techniki ratownicze, m.in. tzw. zestaw Grammingera. Był także przewodnikiem psa lawinowego, co wówczas było wielką rzadkością.
Fot. Archiwum Jagny Marczułajtis - Walczak

Jagna Marczułajtis - Walczak: to nie jest zwykła firma

Wtorek, 21 luty 2012 Wywiad z Jagną Marczułajtis - Walczak, posłanką PO, członkinią Małopolskiego Zespołu Parlamentarnego, mistrzynią snowboardu, zwolenniczką pozostawienia Polskich Kolei Linowych w rękach publicznych.Więcej na Prywatyzacja PKL - opinie.

Ofiara lawiny zmarła w szpitalu

Wtorek, 21 luty 2012 Kobieta, którą w niedzielę nieprzytomną wydobyto spod lawiny, zmarła w zakopiańskim szpitalu.
Szlak narciarski w rejonie Żlebu Marcinowskich. Fot. Agnieszka Szymaszek

Stan kobiety wydobytej z lawiny nadal ciężki

Poniedziałek, 20 luty 2012 Stan kobiety, która wczoraj w stanie bardzo ciężkim została wydobyta z lawiny i przywieziona do szpitala, dziś nie uległ zmianie. – Kobieta nadal jest nieprzytomna. Oddycha przy pomocy respiratora. Krążenie jest utrzymane samodzielnie, jednak przy wspomaganiu dużych dawek leków. Sytuacja jest poważna z powodu długiego czasu przebywania pod śniegiem oraz wstrzymanego krążenia – powiedział nam dziś przed południem dr Marian Papież, dyrektor ds. medycznych Powiatowego Szpitala im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.
Łukasz Kurpiewski

Rzecznik prasowy PKP: działanie turystyczne nie należą do branży kolejowej

Czwartek, 16 luty 2012 Tym razem w ramach naszego cyklu wywiadów na temat planowanej prywatyzacji PKL rozmawiamy z Łukaszem Kurpiewskim, rzecznikiem prasowym Grupy PKP. Więcej na Prywatyzacja PKL - opinie.

Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher. Fot. Agnieszka Szymaszek

Burmistrz Zakopanego: przejąć sprawy w swoje ręce

Wtorek, 14 luty 2012 O planach Zakopanego na uczestnictwo w prywatyzacji PKL rozmawiamy z Januszem Majchrem, burmistrzem Zakopanego. Zapraszamy do działu Prywatyzacja PKL - opinie.