Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Zagraniczny inwestor nie będzie się cackał

Poniedziałek, 2 kwiecień 2012 O planowanej prywatyzacji PKL rozmawiamy z Bohdanem Pitoniem - wójtem gminy Kościelisko, na terenie której znajduje się kolej krzesełkowa Butorowy Wierch będąca własnością Polskich Kolei Linowych.Zapraszamy do działu Prywatyzacja PKL - opinie do przeczytania całego wywiadu.

Naszkasprowy patronem akcji Czyste Tatry

Niedziela, 1 kwiecień 2012 Portal Naszkasprowy.pl został patronem medialnym akcji Czyste Tatry.
Czyste Tatry to społeczna akcja, celem której jest zaangażowanie wszystkich chętnych w sprzątanie Tatr. Odbędzie się w ostatni weekend czerwca 2012. Sprzątanie połączone będzie z szeroko zakrojoną akcją edukacyjną. Kampania kontynuowana będzie w kolejnych latach.

Lawinowe ABC - Żleb Marcinowskich

Środa, 28 marzec 2012 Ogromna lawina 2 marca 1956 r. zasypała schronisko na Niżniej Goryczkowej Równi. Zginęło wówczas pięć osób: gospodarze Zofia i Władysław Marcinowscy oraz trzej żołnierze WOP.

Trasy biegowe na Kalatówkach!

Wtorek, 27 marzec 2012 Zapraszamy na Polanę Kalatówki- trasa dla biegaczy narciarskich już została przygotowana. Można przyjść i potrenować na biegówkach (styl dowolny).
Źródło: www.zakopanedlaciebie.pl

TOPR - wczoraj, dziś, jutro

Wtorek, 27 marzec 2012 Muzeum Tatrzańskie oraz Naczelnik TOPR Jan Krzysztof serdecznie zapraszają na spotkanie TOPR – WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO, kończące wystawę „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości”. Spotkanie odbędzie się w ostatnim dniu wystawy - 31 marca (sobota) o godz. 18 w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu.

Lawinowe ABC - dla turystów

Czwartek, 22 marzec 2012 W najbliższy weekend, 24 i 25 marca przy wejściu na najpopularniejsze szlaki spotkacie wolontariuszy Tatrzańskiego Parku Narodowego, którzy rozdawać będą naklejki propagujące akcję „Lawinowe ABC”, odpowiadać na pytania dotyczące zimowej turystyki górskiej i bezpieczeństwa lawinowego oraz demonstrować działanie zestawów lawinowych: detektora, sondy i łopaty.

Fot. Agnieszka Szymaszek

Obawiam się agresji ze strony nowego właściciela

Czwartek, 22 marzec 2012 - Każdy nowy właściciel będzie prawdopodobnie próbował zrewolucjonizować użytkowanie narciarskie w rejonie Kasprowego Wierchu np. poprzez jego intensyfikację. Z jednej strony bez względu na to, kto jest właścicielem czy inwestorem - obowiązuje go to samo prawo, ale jednak PKL wie, na ile można otworzyć te drzwi. One są uchylone w sposób wyraźny, ale nie są wyważane. Obawiam się, że każdy nowy właściciel, który wyda duże pieniądze na zakup kolei będzie próbował szybko je odzyskać, w związku z tym będzie wyważał drzwi - mówi dr Paweł Skawiński, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zapraszamy do działu Prywatyzacja PKL - opinie do przeczytania całego wywiadu.
Fot. Agnieszka Szymaszek

Znakomite warunki na Kasprowym Wierchu

Poniedziałek, 19 marzec 2012 Nastała ulubiona przez narciarzy pora roku. Długie dni, mocne słońce, idealny śnieg. Na Kasprowym panują znakomite warunki. Szczególnie miniony weekend zapisał się jako ciepły i jednocześnie świetny pod względem warunków,

Fachowość i serce

Wtorek, 6 marzec 2012 Rozmawiamy ze Stanisławem Pieronem, wieloletnim kierownikiem kolei linowej na Kasprowy Wierch. Pracę na kolejce rozpoczął na przełomie lat 1947/48 jako informator w kasie na dolnej stacji w Kuźnicach. Po zakończeniu służby wojskowej powrócił na Kasprowy i pracował tu nieprzerwanie aż do pójścia na emeryturę w 1988 r. W latach 1977 - 1984 był zastępcą kierownika kolejki, a od 1 listopada 1984 r. do 1988 r., - kierownikiem.
Więcej na Prywatyzacja PKL - opinie.
Fot. Agnieszka Szymaszek

Ruszyła akcja Lawinowe ABC

Wtorek, 6 marzec 2012 - Tylko partnerzy osoby zasypanej lawiną mogą uratować jej życie przeprowadzając akcję ratunkową z użyciem sprzętu lawinowego – detektorów, sond i łopatek. Statystycznie nie ma dużych szans, by TOPR dotarł na miejsce wypadku i odnalazł ofiarę w czasie, gdy szanse w lawinie na przeżycie są jeszcze realne, tzn. w ciągu 15 minut od zasypania. Dlatego osoby działające zimą w górach powinny posiadać odpowiednią wiedzę oraz sprzęt - tak streścić można przesłanie ogólnopolskiej akcji „Lawinowe ABC”, którą realizuje Tatrzański Park Narodowy we współpracy z TOPR.