Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

JÓZEF KRZEPTOWSKI ”UJEK” - szkic do portretu Wilka

Wtorek, 14 luty 2012 Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza w sobotę 18 lutego 2012 o godz. 18 do Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich, ul. Koziniec 8 w Zakopanem, na wieczór poświęcony postaci Józefa Krzeptowskiego (1904-1971) - słynnego kuriera tatrzańskiego ZWZ-AK, przewodnika tatrzańskiego, ratownika TOPR i człowieka gór. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski.
Wójt Gminy Czernichów Adam Kos. Fot. Archiwum Urzędu Gminy

Adam Kos: Prywatyzacja to szansa

Czwartek, 9 luty 2012 O planowanej prywatyzacji PKL rozmawiamy z Adamem Kosem, Wójtem Gminy Czernichów, na terenie której znajduje się kolej linowo-terenowa na Górę Żar. Zapraszamy do działu Prywatyzacja PKL - opinie.
Piotr Bąk na Kasprowym Wierchu. Fot. Paweł Bąk

Piotr Bąk: zdecydowany głos przeciw prywatyzacji PKL

Środa, 8 luty 2012 Wywiad z Piotrem Bąkiem, zakopiańczykiem, w latach 2001 - 2006 burmistrzem Zakopanego, obecnie radnym Powiatu Tatrzańskiego, b. członkiem Rady Naukowej Tatrzańskiego Parku Narodowego i Państwowej Rady Ochrony Przyrody, prezesem Zarządu Klubu im. Władysława Zamoyskiego, rzecznikiem pozostawienia Polskich Kolei Linowych w strukturach PKP. Zapraszamy do działu Prywatyzacja PKL - opinie.

Publiczna dyskusja na temat prywatyzacji PKL

Poniedziałek, 6 luty 2012 Dowiedz się, co o planowanej prywatyzacji PKL sądzą przedstawiciele najważniejszych środowisk i sam weź udział w dyskusji! Zapraszamy na www.naszkasprowy.pl
Ania Figura - pierwsza wśród kobiet. Fot. Monika Strojny

Skialpiniści ścigali się na Kasprowym

Niedziela, 5 luty 2012 Tomasz Brzeski i Anna Figura zwyciężyli IV Puchar Budrem KW Zakopane w narciarstwie wysokogórskim. Zawody rozegrane w rejonie Kasprowego Wierchu stanowiły pierwszą edycję tegorocznego Pucharu Polski.
Fot. Zbigniew Janusz

Prywatyzacja jednak się odbędzie - zapowiada prezes PKP

Czwartek, 26 styczeń 2012 W poniedziałek w Zakopanem z inicjatywy senatora Stanisława Hodorowicza odbyło się spotkanie poświęcone prywatyzacji Polskich Kolei Linowych, w którym wzięła udział prezes zarządu PKP S.A. Maria Wasiak, lokalni parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele TPN-u. Prywatyzacja wydaje się już być nieunikniona, ponieważ, jak deklarowała prezes, PKP chce skupić się na swojej głównej misji, czyli działalności kolejowej, a PKL jest firmą turystyczną. Kwestią kluczową jest natomiast ustalenie odpowiedniego terminu, tak aby w tym procesie mogło wziąć udział miasto Zakopane, chcące pozyskać środki m.in. z emisji obligacji.Więcej w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

IV Puchar Budrem KW Zakopane w narciarstwie wysokogórskim

Sobota, 21 styczeń 2012 W sobotę 28 stycznia w rejonie Kasprowego Wierchu rozegrany zostanie IV Puchar Budrem KW Zakopane w narciarstwie wysokogórskim.
Fot. www.naszkasprowy.pl

Lawinowa czwórka. Na Kasprowym nie zjeżdżajcie z trasy!

Wtorek, 17 styczeń 2012 W Tatrach jest bardzo niebezpiecznie, TOPR i Tatrzański Park Narodowy odradzają wyjścia w góry ze względu na krytyczne zagrożenie lawinowe. - Narciarzy i snowboardzistów jeżdżących w rejonie Kasprowego Wierchu prosimy, by jeździli tylko po wyznaczonych trasach i dla własnego bezpieczeństwa nie wyjeżdżali poza ich oznaczone granice - informuje ratownik TOPR Adam Marasek w oficjalnym komunikacie TOPR.
Fot. archiwum www.naszkasprowy.pl

Powstanie spółka Polskie Koleje Górskie

Poniedziałek, 16 styczeń 2012 Rada Miasta Zakopane przegłosowała uchwałę w sprawie powstania spółki Polskie Koleje Górskie S.A. Spółkę powołać ma miasto Zakopane. Jej celem będzie wyemitowanie obligacji, z których dochód przeznaczony ma zostać na zakup Polskich Kolei Linowych.
Fot. Agnieszka Szymaszek

Skipass na Kasprowy. Koniec z kolejką do kasy?

Czwartek, 12 styczeń 2012 Narciarze mogą korzystać ze Skipassu na kolej linową oraz kolejki krzesełkowe na Kasprowym Wierchu. Możliwe jest wcześniejsze zakupienie Skipassu przez Internet.