Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na adres e-mail najświeższe wiadomości z naszej strony, wpisz go poniżej.

Aktualności

Na zdjęciu widać, że pokrywa śniegu w Tatrach nie jest jeszcze wystarczająca dla narciarzy. Fot. Marcin Strączek Helios/Tatrzański Park Narodowy

W Tatrach jeszcze nie szusujmy

Środa, 30 listopad 2016 W Tatrach śniegu jest jeszcze zbyt mało, by jeździć na nartach - informuje Tatrzański Park Narodowy. Mimo 2-dniowych intensywnych opadów na białe szaleństwo w Tatrach trzeba jeszcze poczekać. Za to na Podhalu ruszyły już pierwsze wyciągi.
Źródło: TOPR

Zmarł Ryszard Szafirski

Czwartek, 24 listopad 2016 Zmarł Ryszard Szafirski, naczelnik Grupy Tatrzańskiej GOPR w latach 1977-78, taternik, alpinista, ratownik.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim: Alpine Wall Tour

Czwartek, 24 listopad 2016 Muzeum Tatrzańskie zaprasza w piątek 25 listopada na pokaz filmu "Alpine Wall Tour" z cyklu "Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim". Pokaz odbędzie się w Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem o godz. 18.
fot. Marcin Bukowski / marcinbukowski.com.pl

Kozice policzone!

Środa, 16 listopad 2016 Znamy już pełne wyniki zeszłotygodniowej akcji liczenia kozic, która
tradycyjnie przeprowadzana jest wspólnie ze słowackim TANAP-em. Dla całych Tatr łączny wynik liczenia ustalono na 1367 kozic, w tym 98
młodych urodzonych tej wiosny.

Spór o Morskie Oko upamiętniony na liście UNESCO

Niedziela, 13 listopad 2016 Nie każdy wie, że Morskie Oko o mały włos a znajdowałoby się dziś na Słowacji. Spór o najpiękniejsze jezioro Tatr trwał kilka stuleci i zakończył się pomyślnie dla Polski dzięki niewiarygodnemu wysiłkowi kilku patriotów na czele z hrabią Władysławem Zamoyskim. W listopadzie uczczono ich działania - na Polskiej Liście Krajowej Programu UNESCO Pamięć Świata znalazły się dokumenty upamiętniające wygrany przez Władysława hrabiego Zamoyskiego Proces o Morskie Oko.

Miejsce Pamięci. O tych, co kochali Tatry

Piątek, 4 listopad 2016 Nieopodal Rusinowej Polany w Tatrach, stoi drewniany kościółek. To Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Obok wmurowanych kilkadziesiąt tablic. To symboliczny cmentarz, czy też – jak nazwali go opiekujący się tym miejscem ojcowie Dominikanie – Miejsce Pamięci. Upamiętnieni są tutaj ci, którzy kochali Tatry, i z nimi związali życie.

Szlaki w Tatrach Słowackich zamknięte na zimę

Środa, 2 listopad 2016 Od 1 listopada wszystkie szlaki turystyczne w Tatrach Słowackich powyżej schronisk są zamknięte dla turystów.
Kasprowy Wierch jesienią. Fot. Paweł Murzyn

Kolej na Kasprowy po przeglądzie

Środa, 2 listopad 2016 Kolej linowa na Kasprowy Wierch przeszła jesienny przegląd techniczny. Po kilkudniowej przerwie w ruchu już działa. Od 1 listopada zmieniły się godziny funkcjonowania kolei. Obecnie jest ona czynna w godzinach 9 - 14.

Artykuły Znaleźć godne miejsce

Piątek, 28 październik 2016 O budowie w Zakopanem Muzeum Narciarstwa i Taternictwa rozmawiamy z Rafałem Sonikiem - sportowcem, przedsiębiorcą, filantropem, od lat integrującym środowisko Kasprowego Wierchu.

Jesienne wędrówki z przyrodnikami

Czwartek, 20 październik 2016 Tatrzański Park Narodowy zaprasza na bezpłatne "Jesienne wędrówki z przyrodnikami". Pierwsza już w sobotę!