Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

W Zakopanem rusza Festiwal Inspirowane Górami

Wtorek, 17 październik 2017 W czwartek w Zakopanem rozpoczyna się 6. Festiwal „Inspirowane górami” im. Macieja Berbeki. Potrwa do soboty wieczór.

Zmiana przebiegu fragmentu Drogi pod Reglami

Wtorek, 17 październik 2017 Od połowy października zmienił się przebieg fragmentu Drogi pod Reglami na odcinku od Księżówki do Wielkiej Krokwi.
Źródło: Tatrzański Park Narodowy

No Trace Tatra

Poniedziałek, 16 październik 2017 Osiem dni, dwieście kilometrów – podróżnik Marek Kamiński wyruszył pieszo w fascynującą podróż dookoła Tatr. No Trace Tatra to idea minimalizowania wpływu człowieka na środowisko naturalne, świadomego i odpowiedzialnego podróżowania. Celem wędrówki jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość Tatr oraz problemy, z którymi zmagają się te góry.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Limba w Tatrach

Wtorek, 10 październik 2017 Muzeum Tatrzańskie zaprasza do obejrzenia swojego najnowszego nabytku – obrazu Leona Wyczółkowskiego „Limba w Tatrach”. Dzieło prezentowane będzie w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego od 13 października do 7 stycznia 2018 roku.
Fot. Źródło: Polskie Koleje Linowe

3 tony śmieci zebrano w rejonie Kasprowego Wierchu

Poniedziałek, 9 październik 2017 W środę 4 października na zlecenie Polskich Kolei Linowych na Kasprowym Wierchu odbyła się cykliczna akcja sprzątania, zrealizowana przy wykorzystaniu śmigłowca. Tego typu akcja odbywa się raz na kilka lat i pozwala na oczyszczenie trudno dostępnych miejsc z odpadków nagromadzonych przez wiatr i wodę.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Wystawa plenerowa na Krupówkach "Wycieczki w Tatry"

Wtorek, 26 wrzesień 2017 Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy plenerowej pt. „Wycieczki w Tatry”. Fotografie pochodzące ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego oraz prezentujące dawne wyprawy górskie można oglądać przy kawiarni Samanta na dolnych Krupówkach. Polecamy w imieniu Organizatorów!

Świsty i pomruki

Środa, 13 wrzesień 2017 "Świsty i pomruki. Sceny tatrzańskie" - to tytuł książki autorstwa Lechosława Świerza, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czarne. Spotkanie z autorem odbędzie się w sobotę, 16 września o godz. 17:00, w kinie „Miejsce”
w Zakopanem przy ul. Orkana 2.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Szlak Znakomitych Zakopiańczyków

Poniedziałek, 11 wrzesień 2017 Chcesz zwiedzić Zakopane? Powędruj otwartym niedawno Szlakiem Znakomitych Zakopiańczyków! Miasto można teraz zwiedzać poznając historie wybitnych mieszkańców, głównie tych, którzy tworzyli klimat miejscowości w 19. wieku oraz w okresie międzywojennym.
Źródło: Tatrzański Park Narodowy

Jesienne wędrówki z przyrodnikami

Czwartek, 7 wrzesień 2017 Tatrzański Park Narodowy zaprasza wszystkich chętnych na jesienne wędrówki z przyrodnikami.
Uczestnicy Biegu po Oddech razem z Justyną Kowalczyk - edycja 2016. Fot. www. ptwm.org.pl

II Bieg po Oddech już w najbliższą niedzielę w Zakopanem

Piątek, 1 wrzesień 2017 3 września w Zakopanem odbędzie się II edycja Biegu po Oddech.
Uczestników biegu wspierać będzie mistrzyni olimpijska oraz ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Justyna Kowalczyk.