Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

FERIE Z MUZEUM TATRZAŃSKIM

Czwartek, 18 styczeń 2018 Muzeum Tatrzańskie zaprasza na zajęcia podczas ferii. Poniżej szczegóły.
Źródło: www.topr.pl

ZMARŁ ZYGMUNT ŁUKASZCZYK „CAPOWSKI”

Piątek, 12 styczeń 2018 Z prawdziwym żalem informujemy, że w dniu 9 stycznia 2018 roku zmarł nagle w wieku 73 lat Zygmunt Łukaszczyk „Capowski”.

Dni Otwarte Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach 19 – 21.01.2018 Zakopane – Kalatówki

Sobota, 6 styczeń 2018 Tatrzański Park Narodowy oraz partnerzy: TOPR, PZU, Pieps, Mammut, Ortovox, Freerajdy, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR zapraszają w ramach akcji „Lawinowe ABC” w dniach 19 – 21.01.2018 na Dni Otwarte Treningowego Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach. W programie treningi w centrum lawinowym na Kalatówkach z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, prelekcje i testy sprzętów. Wstęp wolny.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Limba w Tatrach - do 7 stycznia

Czwartek, 21 grudzień 2017 Do 7 stycznia w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem ogląda można obraz Leona Wyczółkowskiego „Limba w Tatrach”. To najnowszy nabytek Muzeum.

POKAZ PRZEWODNIKA SKITUROWEGO W ZAKOPANEM!

Środa, 13 grudzień 2017 16 grudnia o godzinie 17.00 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10 odbędzie się prezentacja nowości wydawniczej, czyli „POLSKIE GÓRY NA NARTACH Przewodnik skiturowy”, wydawnictwa Góry Books.

Międzynarodowy Dzień Gór

Wtorek, 5 grudzień 2017 W niedzielę 10 grudnia Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na Międzynarodowy Dzień Gór.
Fot. Stanisław Wierzbanowski / Tatrzański Park Narodowy

Kozice policzone

Poniedziałek, 20 listopad 2017 Tegoroczna jesienna edycja liczenia kozic odbyła się we wtorek 7 listopada. Łączny wynik dla całych Tatr to 1263 kozic, w tym 94 młodych urodzonych tej wiosny. To mniej niż poprzedniej jesieni, za wcześnie jednak, by uznać to za tendencję spadkową.
Początek nartostrady w Kuźnicach - stan na 3 listopada. Fot. Tatrzański Park Narodowy

Narciarze, skiturowcy, snowbordziści - apel Tatrzańskiego Parku Narodowego

Poniedziałek, 6 listopad 2017 Kilka dni temu w Tatrach spadło sporo śniegu, a na szlakach pojawili się pierwsi narciarze skiturowi. Pamiętajmy, że przyroda nie zapadła jeszcze w „sen” zimowy. Stąd prośba do Was, miłośników sportów zimowych, o takie planowane wyjść, aby zminimalizować oddziaływanie na nią.
Źródło: TOPR

Zmarł Antoni Janik - członek honorowy TOPR

Sobota, 4 listopad 2017 1 listopada 2017 roku w wieku 87 lat zmarł Antoni Janik. Członek Honorowy TOPR, Instruktor Senior ratownictwa górskiego, Przewodnik Tatrzański i Instruktor Taternictwa.
Marek Kamiński z przyrodnikiem i wicedyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego Filipem Ziębą, na trasie No Trace Tatra. Fot. Bartek Solik

No Trace Tatra – finisz

Poniedziałek, 23 październik 2017 Dobiegła końca wędrówka Marka Kamińskiego wokół Tatr. W osiem dni podróżnik pokonał pieszo 200 km. Spotkał się z ponad dwudziestoma osobami na różne sposoby związanymi z Tatrami, żeby porozmawiać o problemach, które dotyczą gór i terenów wokół nich. Wszystko pod hasłem No Trace – bez śladów w przyrodzie.