Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Fot. J. Spyra

No Limit Kasprowy już 25 marca na Hali Gąsienicowej

Środa, 22 marzec 2017 Już w najbliższą sobotę, 25 marca na szczycie Kasprowego Wierchu profesjonalni zawodnicy i amatorzy narciarstwa alpejskiego zmierzą się na trasie najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta w Polsce. To jedyne tego typu zawody w kraju! Pula tegorocznych nagród wynosi aż 100 000 zł.
Fot: Mateusz Pabiańczyk

VIII Charytatywne Spotkanie Skiturowe

Wtorek, 14 marzec 2017 W schronisku w Dolinie Roztoki odbyły się(dawniej Skiturowe) im. Hani i Mieczysława Król-Łęgowskich. Połączone były z aukcją, z której dochód przeznaczony zostanie na walkę z rzadkim nowotworem - szpiczakiem.

VIII Charytatywne Spotkanie Górskie im. Hani i Mieczysława Król-Łęgowskich

Poniedziałek, 6 marzec 2017 W najbliższy weekend (11-12.03) w Dolinie Roztoki w Tatrach odbędzie się VIII Charytatywne Spotkanie Górskie (dawniej Skiturowe) im. Hani i Mieczysława Król-Łęgowskich. Połączone będzie z aukcją, z której dochód przeznaczony zostanie na walkę z rzadkim nowotworem - szpiczakiem.
PKL Prezydent Andrzej Duda na Kasprowym Wierchu. Fot. Paweł Murzyn

Prezydenci Polski i Słowacji jeździli na nartach na Kasprowym Wierchu

Poniedziałek, 6 marzec 2017 Prezydent Andrzej Duda oraz Prezydent Andrej Kiska spędzili piątkowe południe na nartach na Kasprowym Wierchu.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Na szlaku z Byrcynem

Czwartek, 2 marzec 2017 „Na szlaku z Byrcynem” to film o legendach TOPR. Byrcynowie to trzy pokolenia ludzi, dla których góry i Pogotowie były sensem życia. Film w reżyserii Jerzego Porębskiego będzie można obejrzeć w sobotę 4 marca o godz. 18 w Galerii Władysława Hasiora przy ul. Jagiellońskiej 18b w Zakopanem, w ramach cyklu Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim.
Fot. Bogusława Chlipała/Tatrzański Park Narodowy

Oszczędzajmy Tatry nocą

Poniedziałek, 27 luty 2017 - Coraz więcej turystów pieszych wędruje po Tatrach nocą i coraz więcej skiturowców chodzi po zmroku po nartostradach i trasach narciarskich. Nie jest to obojętne dla tatrzańskiej przyrody. Z tego powodu zdecydowaliśmy się wydłużyć okres ograniczenia poruszania się po Parku od zmierzchu do świtu. Zakaz będzie obowiązywał od 1 marca (wcześniej od 1 kwietnia) do 30 listopada - informuje Tatrzański Park Narodowy.
W ramach ferii z Muzeum Tatrzańskim można stworzyć film z Koziołkiem Matołkiem w roli głównej. Źródło: Muzeum Tatrzańskie

OSTATNI TYDZIEŃ FERII Z MUZEUM TATRZAŃSKIM!

Wtorek, 21 luty 2017 Muzeum Tatrzańskie zaprasza w ostatnim tygodniu ferii na warsztaty, zajęcia oraz zwiedzanie galerii z przewodnikiem.
Fot. Archiwum Muzeum Tatrzańskie

Z pasji do nart

Czwartek, 16 luty 2017 W sobotę 18 lutego Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wieczór narciarski "Z pasji do nart" - na opowieść o narciarzach polskich i zagranicznych w nawiązaniu do książki "Magia nart".
Źródło: Polskie Koleje Linowe

Centrum testowe nart na Kasprowym Wierchu

Czwartek, 9 luty 2017 Od początku lutego na Kasprowym Wierchu można testować profesjonalne narty z najnowszych kolekcji Rossignol i Dynastar. Polskie Koleje Linowe udostępniają tam najwyżej położone w kraju centrum testowe nart, a także trasę slalomową, na której można wypróbować sprzęt.

Zagraj w tatrzańskie memo

Środa, 8 luty 2017 Do sprzedaży trafił właśnie dodruk bestsellerowej gry dla całej rodziny „Zwierzęta Tatr”! Zestaw składa się z 96 kartoników z wizerunkami 48 gatunków zwierząt.