Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Filip Zięba prowadzi program ochronny tatrzańskich niedźwiedzi. Na zdjęciu - w Szwecji. Fot. www.tpn.pl

O tygrysach w niewoli i niedźwiedziach w Tatrach

Czwartek, 29 listopad 2012 W ramach rozpoczynającego się właśnie 2Sports Film Festival "360 stopni - człowiek na krawędzi" w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu odbędą się pokazy filmu poruszającego problem hodowli dzikich kotów pt. "Tygrys u sąsiada". Po projekcjach Tatrzański Park Narodowy zaprasza na spotkania z Pawłem Skawińskim i Filipem Ziębą o tatrzańskich niedźwiedziach i wpływie obecności człowieka na te drapieżniki. Spotkania odbędą się w Krakowie i Warszawie.

PKL- tylko w ręce publiczne

Czwartek, 29 listopad 2012 - Pierwotny sposób prywatyzacji PKL został już zarzucony. Było to bowiem jawne zaproszenie do wrogiego przejęcia PKL. Sposób ten wykluczał drobny akcjonariat. Teraz czekamy, co się dalej wydarzy. Jest to pewien stan zawieszenia - mówi posłanka PiS. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Rohacz Ostry. Fot. Bartek Korzeniowski/www.muzeumtatrznaskie.pl

To i owo o tatrzańskich śniegach

Poniedziałek, 19 listopad 2012 "FIRN, SZREŃ I PUCH - CZYLI TO I OWO O TATRZAŃSKICH ŚNIEGACH...." to tytuł kolejnego górskiego spotkania z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”, które odbędzie się w czwartek 22 listopada 2012 o godz. 18. Poświęcone będzie w całości ciekawostkom związanym z tatrzańskimi śniegami. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski, a jego organizatorami są Muzeum Tatrzańskie i Dworzec Tatrzański w Zakopanem.
Fot. Archiwum Andrzej Gut Mostowy

Jeszcze wiele może się wydarzyć, jeśli chodzi o prywatyzację

Sobota, 17 listopad 2012 - Jeszcze wiele może się wydarzyć, jeśli chodzi o prywatyzację. Wszystko zależy od właściciela, którym jest PKP. Uważam, że najważniejsze jest, aby PKL pozostały w polskich, najlepiej społecznych, samorządowych rękach - mówi poseł PO z Zakopanego Andrzej Gut Mostowy. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Są już jesienne "Tatry"

Czwartek, 15 listopad 2012 Ukazał się nowy, jesienny numer kwartalnika "Tatry" wydawanego przez Tatrzański Park Narodowy. Dzięki niemu możemy poczuć zapach Tatr, gdziekolwiek jesteśmy...
Fot. archiwum

Kolejka - dobrem narodowym ponad podziałami

Poniedziałek, 12 listopad 2012 WARSZAWA/PODHALE. Wczorajsze sejmowe obrady komisji infrastruktury poświęcono prywatyzacji PKL. Stanowisko wszystkich podhalańskich parlamentarzystów, niezależnie od opcji politycznej jest podobne. Sprzeciwiają się oni sprzedaży Kolejki na Kasprowy Wierch, która - jak sami podkreślają – jej dobrem narodowym.

Wojciech Szatkowski

Wojciech Szatkowski w Warszawie o "Tańcu taterników ze śmiercią"

Piątek, 9 listopad 2012 11 listopada o godz. 19 w warszawskim klubie "Południk Zero" (ul. Wilcza 25) rozpocznie się projekcja filmu "Zew ciszy". Po filmie fascynującą i często dramatyczną historię zdobywania Tatr zatytułowaną "Taniec taterników ze śmiercią" przedstawi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego. Jest on znany czytelnikom naszkasprowy.pl z wielu interesujących publikacji. Wstęp wolny.

Tatry z bliska i z daleka

Poniedziałek, 29 październik 2012 Tatrzański Park Narodowy zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej "Tatry z bliska i z daleka" autorstwa Andrzeja Śliwińskiego.
Fot. Archiwum posła Andrzeja Adamczyka

Sprzedaż PKL jak wybicie zdrowego zęba

Czwartek, 25 październik 2012 - Działalność rządu w tej sprawie przypomina działania dentysty, który wybija zdrowy ząb, by za pieniądze, które otrzyma za tą usługę, spłacić swoje długi. Dlatego też w imieniu PiS złożyliśmy projekt ustawy, który pozwoli władzom Województwa Małopolskiego – marszałkowi Małopolski - stać się właścicielem przedsiębiorstwa PKL, i to nieodpłatnie, za darmo - mówi Andrzej Adamczyk, poseł PiS. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Fot. Adam Brzoza/Polartec

Rekordy trasy w Biegu na Kasprowy

Poniedziałek, 22 październik 2012 331 osób wzięło udział w V Polartec® Alpin Sport Tatrzańskim Biegu Pod Górę, który odbył się 20 października br. W tym roku iście wiosenna pogoda powitała w Zakopanem zawodników i kibiców. Zwycięzcy biegu - Andrzej Długosz i Izabela Zatorska pobili rekord trasy.