Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

8. Spotkania z Filmem Górskim: szykują się wielkie atrakcje

Środa, 1 sierpień 2012 Trwają przygotowania do ósmej już edycji Spotkań z Filmem Górskim. Kim będą główne gwiazdy tegorocznego festiwalu – na razie organizatorzy nie chcą uchylić rąbka tajemnicy, szykują się jednak wielkie atrakcje. Portal www.naszkasprowy.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
Elzbieta Misiak Bremer podczas debaty o prywatyzacji PKL na Kasprowym Wierchu, 6 maja 2012.

Ekonomia a emocje

Niedziela, 29 lipiec 2012 Rozmowa z Elżbietą Misiak – Bremer, dziennikarką, miłośniczką gór, narciarką. Pracowała m.in. w prasie podziemnej, „Tygodniku Solidarność”, „Konfrontacjach”, „Super Expressie”, „Wprost”. Współpracowała z Polskim Radiem i TVP. Publikowała w paryskiej „Kulturze” oraz prasie polonijnej. Związana z wieloma tytułami prasowymi w Polsce.
Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.
Fot. Archiwum

PiS przeciwny prywatyzacji uzdrowisk, kolei linowych i elektrowni wodnej w Niedzicy

Niedziela, 29 lipiec 2012 Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości jest przeciw prywatyzacji polskich uzdrowisk, Polskich Kolei Linowych i elektrowni wodnej w Nidzicy wraz ze zbiornikiem na Dunajcu - poinformował w niedzielę w Zakopanem prezes PiS Jarosław Kaczyński.


Coraz wyżej i szybciej

Sobota, 21 lipiec 2012 Cel: startować w najtrudniejszych skialpinistycznych zawodach świata, takich jak kultowe Pierra Menta, czy Trofeo Mezzalama, i ścigać się z najlepszymi na świecie narciarzami wysokogórskimi. Plan na jesień: dokonać sportowego wyjścia na ośmiotysięcznik Cho Oyu i zjechać z niego na nartach. Andrzej Bargiel na co dzień trenuje najczęściej w rejonie Kasprowego. Portal naszkasprowy.pl był patronem medialnym jego niedawnej wyprawy na ośmiotysięcznik Manaslu, a Rafał Sonik - twórca portalu - sponsorem Andrzeja. Obszerny materiał znajdziesz w dziale Artykuły.

Górale będą walczyć o PKL

Czwartek, 19 lipiec 2012 W środę 18 lipca br. Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher, Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk, Wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń i Wójt Gminy Poronin Bronisław Stoch podpisali umowę notarialną o powołaniu Spółki Polskie Koleje Górskie. Spółka PKG weźmie udział w prywatyzacji Spółki Polskie Koleje Linowe, która zaplanowana została na wrzesień tego roku.
Źródło: www.zakopane.eu

Kolej linowa na Kasprowy Wierch - trochę wspomnień

Sobota, 14 lipiec 2012 Marek Różycki jr.

Pierwsze niezrealizowane projekty kolei w Tatrach pochodzą jeszcze sprzed I wojny światowej. Planowano wtedy wybudowanie trasy kolei zębatej na Świnicę, a po słowackiej stronie na Gerlach.
Rafał Sonik podpisuje zdjęcia dla wolontariuszy na Kasprowym Wierchu. Fot. Agnieszka Szymaszek

Zdjęcia ze sprzątania Tatr w galerii

Czwartek, 5 lipiec 2012 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze sprzątania Tatr, które odbyło się w ramach projektu "Czyste Tatry"! Zdjęcia znajdują się w galerii.
Rafał Sonik podczas akcji "Czyste Tatry" razem z dziećmi i młodzieżą sprzątał szlak na Kasprowy. Fot. Agnieszka Szymaszek

Reportaż z projektu "Czyste Tatry" w TVP2!

Czwartek, 5 lipiec 2012 - Zapraszam do obejrzenia reportażu z projektu "Czyste Tatry" w TVP2. Akcja miała miejsce w ostatni weekend czerwca w Zakopanem. W największym w historii sprzątaniu Tatr wzięło udział ponad 850 wolontariuszy z całej Polski. Razem zebraliśmy ponad 1,5 tony śmieci. Reportaż "Czyste Tatry" już 7 lipca o godz: 11:15 na antenie TVP2. Pozdrawiam, Rafał Sonik - partner projektu.
Rafał Sonik wręcza Marcie Fogler fragment liny nośnej ze starej kolejki. Msza św. na Kasprowym Wierchu 2012. Fot. Agnieszka Szymaszek

Marta Folger: kolejka to marzenia, historia, dobro narodowe

Czwartek, 5 lipiec 2012 - Nie można PKL-u pozbyć się ot tak, szybko i byle jak. To nie jest tylko kolejka. To są marzenia, historia narciarstwa i taternictwa, dobro narodowe. - mówi w wywiadzie dla naszkasprowy.pl Marta Fogler, prezes Towarzystwa Przyjaciół Narciarstwa i Przyrody, posłanką na Sejm IV kadencji. Cały wywiad czytaj w dziale Prywatyzacja PKL - opinie.

Fot. Agnieszka Szymaszek

1,5 tony śmieci zniesiono z Tatr

Poniedziałek, 2 lipiec 2012 Zakończyła się pierwsza edycja akcji „Największe sprzątanie Tatr w historii”.Rafał Sonik - ambasador i sponsor akcji - również wziął w niej udział. Wraz z dziećmi Siemachy sprzątał szlak na Kasprowy Wierch.