Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Fot. Źródło: Polskie Koleje Linowe

3 tony śmieci zebrano w rejonie Kasprowego Wierchu

Poniedziałek, 9 październik 2017 W środę 4 października na zlecenie Polskich Kolei Linowych na Kasprowym Wierchu odbyła się cykliczna akcja sprzątania, zrealizowana przy wykorzystaniu śmigłowca. Tego typu akcja odbywa się raz na kilka lat i pozwala na oczyszczenie trudno dostępnych miejsc z odpadków nagromadzonych przez wiatr i wodę.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Wystawa plenerowa na Krupówkach "Wycieczki w Tatry"

Wtorek, 26 wrzesień 2017 Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy plenerowej pt. „Wycieczki w Tatry”. Fotografie pochodzące ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego oraz prezentujące dawne wyprawy górskie można oglądać przy kawiarni Samanta na dolnych Krupówkach. Polecamy w imieniu Organizatorów!

Świsty i pomruki

Środa, 13 wrzesień 2017 "Świsty i pomruki. Sceny tatrzańskie" - to tytuł książki autorstwa Lechosława Świerza, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czarne. Spotkanie z autorem odbędzie się w sobotę, 16 września o godz. 17:00, w kinie „Miejsce”
w Zakopanem przy ul. Orkana 2.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Szlak Znakomitych Zakopiańczyków

Poniedziałek, 11 wrzesień 2017 Chcesz zwiedzić Zakopane? Powędruj otwartym niedawno Szlakiem Znakomitych Zakopiańczyków! Miasto można teraz zwiedzać poznając historie wybitnych mieszkańców, głównie tych, którzy tworzyli klimat miejscowości w 19. wieku oraz w okresie międzywojennym.
Źródło: Tatrzański Park Narodowy

Jesienne wędrówki z przyrodnikami

Czwartek, 7 wrzesień 2017 Tatrzański Park Narodowy zaprasza wszystkich chętnych na jesienne wędrówki z przyrodnikami.
Uczestnicy Biegu po Oddech razem z Justyną Kowalczyk - edycja 2016. Fot. www. ptwm.org.pl

II Bieg po Oddech już w najbliższą niedzielę w Zakopanem

Piątek, 1 wrzesień 2017 3 września w Zakopanem odbędzie się II edycja Biegu po Oddech.
Uczestników biegu wspierać będzie mistrzyni olimpijska oraz ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Justyna Kowalczyk.

Rozpoczęły się 13. Spotkania z Filmem Górskim

Czwartek, 31 sierpień 2017 W Zakopanem rozpoczęło się wielkie święto gór - 13. Spotkania z Filmem Górskim. Aż do niedzieli wieczór pod Giewontem odbywać się będą spotkania z himalaistami, targi outdoorowe, pokazy filmów górskich, promocje książek o górskiej tematyce, warsztaty z ratownikami TOPR i wiele innych atrakcji.
Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Między górami a muzyką. Wyjątkowe spotkanie w schronisku na Hali Ornak

Piątek, 25 sierpień 2017 Już w sobotę 26 sierpnia Muzeum Tatrzańskie we współpracy ze Schroniskiem Górskim PTTK zaprasza na wyjątkowe spotkanie z cyklu „Letnie wieczory na Ornaku”.
Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Fot. Ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego

Obejrzyj niezwykłe fotografie w schroniskach górskich

Niedziela, 20 sierpień 2017 Wszystkich lubiących górskie wycieczki Muzeum Tatrzańskie zaprasza do obejrzenia archiwalnych zdjęć, które są prezentowane w schroniskach w Dolinie Pięciu Stawów Polskich oraz na Polanie Chochołowskiej. Prezentacja potrwa do końca sierpnia.

Zakopane - polskie Davos

Czwartek, 10 sierpień 2017 Na Gubałówce oraz w galerii Władysława Hasiora w Zakopanem zwiedzać można wystawę prezentującą czasy rozkwitu Zakopanego na przełomie wieków XIX i XX.