Menu

Współpraca

Zaloguj się

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w naszym serwisie, zarejestruj się już teraz.
Zapomniałeś hasło? Kliknij tutaj.

Aktualności

Ewa Matuszewska. Fot. Bożena Gąsienica

Odeszła Ewa Matuszewska

Piątek, 6 kwiecień 2018 28 marca zmarła Ewa Matuszewska. Autorka książek o polskich himalaistach: Wandzie Rutkiewicz i Andrzeju Zawadzie, dziennikarka, publicystka, zaangażowana w zakopiańskie życie kulturalne, z górami w tle.

I Memoriał im. Mieczysława Króla-Łęgowskiego za nami!

Piątek, 16 marzec 2018 Drewniane narty, skórzane wiązania i regionalne stroje królowały w sobotę 24 lutego na Górnej Równi Krupowej. W Memoriale Mieczysława Króla-Łęgowskiego wystartowało w sumie 52 zawodników. Aż 20 rywalizowało w strojach i na sprzęcie sprzed 1970 roku.
Fot. z archiwum Jana Krupskiego

Zmarł Jan Krupski

Czwartek, 8 marzec 2018 Dziś w Zakopanem zmarł Jan Krupski – nestor przewodników tatrzańskich, wspinacz, ratownik TOPR. Miał 94 lata.
Ryś - kadr z fotopułapki Tatrzańskiego Parku Narodowego

Nie wędruj po zmroku!

Środa, 7 marzec 2018 Tatrzański Park Narodowy przypomina, że od 1 marca do 30 listopada będzie obowiązywał coroczny zakaz poruszania się po Parku od zmierzchu do świtu.
Tatrzański Klub Karate Kyokushin

Mistrz świata w karate odwiedził Kasprowy Wierch

Środa, 28 luty 2018 Shohei Kamada – mistrz świata w karate - odwiedził Kasprowy Wierch w minioną niedzielę. Japończyk przyjechał do Polski, aby poprowadzić seminarium m.in. dla młodych adeptów karate. Wjazd na Kasprowy Wierch był zwieńczeniem wizyty w Zakopanem.
Na zdjęciu Mieczysław Król Łęgowski

Bieganie z pomaganiem na Górnej Równi Krupowej

Niedziela, 18 luty 2018 Już tylko niespełna tydzień pozostał do Memoriału Mieczysława Króla-Łęgowskiego, który odbędzie się 24 lutego na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem. Podczas zawodów, zarówno na startujących, jak i kibiców czeka sporo atrakcji. Wydarzenie będzie miało przede wszystkim charakter charytatywny, ponieważ całe wpisowe zostanie przekazane na działalność Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka.

Historyczne i współczesne bieganie na Górnej Równi Krupowej

Wtorek, 13 luty 2018 Podczas gdy nasi sportowcy walczą o medale podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu, w Zakopanem trwają ostatnie przygotowania do Memoriału im. Mieczysława Króla-Łęgowskiego. W sobotę 24 lutego, na Górnej Równi Krupowej, w rywalizacji na nartach biegowych zmierzą się zarówno miłośnicy historii, jak i współcześni amatorzy rekreacji na śniegu.

Karłowicz 1527 m npm - Pamiętamy o Karłowiczu

Wtorek, 6 luty 2018 Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz Skitourowe Zakopane.pl po raz kolejny są organizatorami wydarzeń, mających uczcić dzień tragicznej śmierci kompozytora taternika, fotografa - Mieczysława Karłowicza. Jego pozamuzyczne pasje sprowokowały organizatorów do ukazania jego postaci w nieco szerszym świetle.
Jan Krzeptowski Sabała. Fot. Archiwum Muzeum Tatrzańskie

TATRZAŃSKI ŚWIAT JANA KRZEPTOWSKIEGO SABAŁY

Poniedziałek, 5 luty 2018 Muzeum Tatrzańskie zaprasza 10 lutego o godz. 18 na Podwieczorek Muzealny pt. "Tatrzański Świat Jana Krzeptowskiego Sabały". Wstęp wolny.

I Memoriał im. Mieczysława Króla-Łęgowskiego

Niedziela, 28 styczeń 2018 Rzeźbiarz, poeta, narciarz i kolekcjoner. Mieczysław-Król Łęgowski był człowiekiem, który żył pasją i z pasją. W środowisku zakopiańskim był znany z wielkiego serca i ogromnej wytrwałości, bo przez 17 lata walczył ze szpiczakiem. Kiedy go zabrakło, przyjaciele postanowili uczcić pamięć o tym wyjątkowym góralu, organizując memoriał jego imienia. Pierwszą edycję zaplanowano na 24 lutego 2018 roku.